Jakou barvu na podbití? Zkušenosti po letech (2014)

Moderátor: Living

Re: Jakou barvu na podbití? Zkušenosti po letech (2014)

Odeslatod TondaF v Sob 03. Kvě 2014 1:42:56

Ještě se chci zeptat, co dát k 16cm "hluboké" krokvi ve štítu (u podbití s přiznanými trámy). Zjistil jsem, že latě i krajovky jdou cca 3cm přes krokev a teď pořád koukám po podbitích. Někde nemají nic, jinde mají palubku zakrývající lať na krokvi a občas to vypadá jako prkno zakrývající krokev i lať. Co je správně?
TondaF

Odeslatod elementshop v Ned 04. Kvě 2014 12:18:59

Vyzkoušejte holandské napouštěcí oleje a lazury Koopmans. Jsou na bázi lněného oleje, mají perfektní UV ochranu, příjemně se s nimi pracuje a jsou za rozumnou cenu. V 11 odstínech.
Ani po mnoha letech nepoznáte rozdíl, nátěr bude jako nový.

http://www.element-shop.cz/KOOPMANS-c13_25_2.htm
elementshop

Odeslatod František v Úte 06. Kvě 2014 6:36:25

Ja som spokojný s nemeckou farbou Herbol. Hold nie je nad nemeckú kvalitu a to sa prejavuje skoro u každých výrobkov.
http://www.herbol.cz
František

Odeslatod JardaS v Úte 06. Kvě 2014 8:09:26

František:
Herbol, ale jak dlouho?
Kamarád si jejich lazurou natřel roubenku a po 6 letech už může začít znovu.
My máme olej Astraxil - obklad štítu a podbití - a po 6 letech je kvalita stále stejná. Cenově je přitom výhodnější než ty výše zmiňované holandské oleje.
Brexit ukázal cestu!
Evropské země se mohou vrátit k volnému obchodu a cestování bez bruselské byrokracie a obírání států o suverenitu.

http://www.svobodni.cz
JardaS

Odeslatod elementshop v Pon 07. Črc 2014 15:54:25

Oleje Astraxil jsou na bázi 50% alkydových pryskyřic a 50% rozpouštědel. Fungují sice dobře, ale při práci nesmírně zapáchají. Jejich výtěžnost je 15 m2 z 1l, natírají se ve dvou vrstvách. Oproti tomu Koopmans Ecoleum - 90% lněného oleje a 10% alkydových pryskyřic, ŽÁDNÁ rozpouštědla a nátěr jen v 1 vrstvě, příjemně voní po lněném oleji. 1 m2 Ecoleum vyjde na 32 Kč, zatímco 1 m2 Astraxilem vyjde na 47 Kč... To jen pro srovnání... ;)Obrázek
elementshop

Odeslatod JardaS v Pon 07. Črc 2014 20:12:32

Hele, děláš si tu reklamu, ale my se bavíme o venkovním nátěru a zkušenostech, nikomu nic neprodáváme!

Kolik si toho už natřel?

My máme Astraxilem desítky m2. Ten zápach se dá přežít, kdy se to natírá venku.
2 vrstvy musíš dát vždycky, když má nátěr k něčemu vypadat - bez ohledu na značku. Nevěřím, že ten holand stačí do exteriéru jenom 1x.
No a potom je Astraxil cenově výhodnější, kolem 1500Kč/5 l (záleží na odstínu a koncentraci).
Brexit ukázal cestu!
Evropské země se mohou vrátit k volnému obchodu a cestování bez bruselské byrokracie a obírání států o suverenitu.

http://www.svobodni.cz
JardaS

Odeslatod elementshop v Úte 08. Črc 2014 5:14:51

Bavím se o podbití, stejně jako ty. Kdo nevěří, ať si to vyzkouší... Je to pouze příspěvek a rada, zkušenosti moje i jiných lidí. Neznamená to, že když značku neznáš, že musí být špatná nebo nefunguje. Možná, že jim dělám reklamu, ale to proto, že jsem byl s jejich výrobky vždy nadmíru spokojen. Tím "holandem" jak ty říkáš, mám natřeno podbití, chatu, pergolu a terasu, různé prvky v zahradě už osmým rokem a nenacházím známky změn ani při nátěru v jedné vrstvě...to je vše, co jsem tím chtěl říct :)
elementshop

Odeslatod KarelNull v Úte 08. Črc 2014 12:27:44

elementshop napsal:Bavím se o podbití, stejně jako ty. Kdo nevěří, ať si to vyzkouší... Je to pouze příspěvek a rada, zkušenosti moje i jiných lidí. Neznamená to, že když značku neznáš, že musí být špatná nebo nefunguje. Možná, že jim dělám reklamu, ale to proto, že jsem byl s jejich výrobky vždy nadmíru spokojen. Tím "holandem" jak ty říkáš, mám natřeno podbití, chatu, pergolu a terasu, různé prvky v zahradě už osmým rokem a nenacházím známky změn ani při nátěru v jedné vrstvě...to je vše, co jsem tím chtěl říct :)

Děláš reklamu jen a pouze sám sobě, tak že bud na ni máš a zaplať si ji nebo na ni nemáš a v tom případě bych si sakra rozmyslel jestli od tebe něco kupovat ... :palec_down:
KarelNull

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům