Vana Ravak špatná instalace

Moderátor: Living

Vana Ravak špatná instalace

Odeslatod xjiran v Čtv 12. Pro 2013 22:25:21

Hezký den všem,

jsem téměř po rekonstrukci koupelny, kdy mi jeden odborník, kterého jsem bohužel nestihl dříve vyhnat, instaloval i vanu. Vana je v současnosti ustavena, obezděná Ytongem (jen čelo) a zasilikovaná opět jen z čela. Chtěl jsem zasilikonovat i vanu kolem, ale přišel jsem na to, že se mi vana v místě sedátka až stěny prohýbá. Začal jsem tedy pátrat, udělal jsem si montážní otvor, který mi zmíněný odborník nechtěl dělat, že je to zbytečné. No, a přišel jsem na to, že vana je jen na nohách a na ytongu z čela, na zbytku nic není. Přikládám obrázek, kde určitě tento úkon neprovedl. Můžete mi poradit co s tím? Obrázek

Děkuji
xjiran

Re: Vana Ravak špatná instalace

Odeslatod ikov labs v Pát 13. Pro 2013 2:50:26

Nezaplatit a pozadovat opravu.Bud se pokusit vanu vytahnout a provest predepsane kotveni nebo rozebrat predni obezdivku.Osobne to mam reseno jinak nez original Ravak- SDK profilem CD ukotvenym sroubama ke zdi a vyplni z malty nebo lepidla- tim se profil vyrazne zpevni a okraj vany je podepren po cele delce.Pevne ukotveni je dulezite aby bylo vubec mozne vanu pouzivat-plna vana i s posadkou muze mit i 300 kg...Ze je to od Vaseho "odbornika" prasarna je samozrejme smutne ale bohuzel ne vzacne- je potreba si proste nastudovat montazni manual a neustale hlidat.
ikov labs

Odeslatod Viados v Pát 13. Pro 2013 8:35:18

Takovéhle odborníky jsme měli taky ... :x ... montážní otvor je zbytečný, penetrace zdi z ytongu za vanou je taky zbytečná, všechny problémy na stavbě vyřeší montážní pěna ... :x :x :x
Viados

Odeslatod xjiran v Pát 13. Pro 2013 12:27:42

Děkuji za potvrzení toho co jsem si myslel, ale nedokázal si teď před svátky představit :evil: . "Odborník" má již zákaz vstupu a tak oprava půjde z "ušetřených" peněz na někom kdo to opravdu dělá poctivě. Bohužel jsem rekonstruoval celou domácnost a nezvládal vše uhlídat. Zmíněná vana byla po mém příchodu již zazděná, a tak mne nenapadlo hned do ní lézt a těžko jsem mohl překontrolovat nedodržený montážní postup. To jsem provedl až teď, a s hrůzou si představil ty další starosti. Ono zase, chybami se člověk učí.....a tato má důvěra byla k nezaplacení...

Největší problém je ten, že jsem teď po totální rekonstrukci totálně bez peněz, a tak s tímto budu muset chvilku žít, nebo si to udělat sám. Vůbec si nedokážu představit jak vytáhnu vanu tak, abych nerozbil mozaiku na obložení vany. Sama o sobě stála tisíce.... :smile-36:
xjiran

Odeslatod -luigi- v Sob 14. Pro 2013 13:39:13

vanu není potřeba vytahovat. Ta čelní podezdívka teda trochu vadí. Originál ravakácké háčky na šroub za moc nestojí. Stačí vzít ytong 5cm, klidně i rozříznout podélce. Vzniknou podpěrné sloupky a ty se na pár místech přizdí pod zadní okraj vany. Nahoře mezi sloupky a vanou se nechá trochu místa, které se vypění.
Ono zas tak důležité to není. Ravak vana je dost tuhá, že ani nepodepřené okraje se neprohýbají. Já třeba zadek vany mám takto podepřen a zepředu nemám podezdívku, ale orig. panel, tedy nijak nepodepřeno a nepozoruju nějakou nedostatečnou tuhost. Můj zedník to takhle dělá 20 let.
-luigi-

Odeslatod ikov labs v Sob 14. Pro 2013 22:44:06

-luigi- napsal:vanu není potřeba vytahovat. Ta čelní podezdívka teda trochu vadí. Originál ravakácké háčky na šroub za moc nestojí. Stačí vzít ytong 5cm, klidně i rozříznout podélce. Vzniknou podpěrné sloupky a ty se na pár místech přizdí pod zadní okraj vany. Nahoře mezi sloupky a vanou se nechá trochu místa, které se vypění.
Ono zas tak důležité to není. Ravak vana je dost tuhá, že ani nepodepřené okraje se neprohýbají. Já třeba zadek vany mám takto podepřen a zepředu nemám podezdívku, ale orig. panel, tedy nijak nepodepřeno a nepozoruju nějakou nedostatečnou tuhost. Můj zedník to takhle dělá 20 let.

No jen to tam ted bez vytazeni dostat i s penou....Ze se to Vam neprohyba kolegovy asi moc nepouze kdyz pise ze jemu se prohyba...Asi jiny Ravak.K zednikovy gratuluji- u mne ten posledni furt mel kecy o svych omitkach v nemecku kde to pry merily se 4m lati - tak jsem vytahl 1,5m,bylo ticho a sel dom...Pak to musel predelavat majitel osobne.
ikov labs

Odeslatod -luigi- v Ned 15. Pro 2013 8:55:48

no když jsem řekl, že čelní podezdívka trochu vadí, myslel jsem to tak, že v ní musí být díra, aby se tam dal instalovat ten ytong. Nevšiml jsem si, že je to ještě horší. Jestliže se sedátko ( spíš bych tomu říkal odkládací polička ) prohýbá, tak bude určitě špatně namontovaná nebo neseřízená podpěra toho místa. Ono totiž seštelovat všechny nožičky, aby stály rovnoměrně dá docela práci. Několikrát jsem to celé předělával. Stačí nerovnoměrně dotáhnout kontramatky a některé nožičky jsou ve vzduchu. Nebo když už se to podařilo, tak vana nebyla ve váze. To ještě komplikuje, že okraj vany není úplně rovný, takže se to blbě měří. Je to ale pouze pohled majitele vany, který to chtěl mít co nejpřesnější. Zedníci to vidí úplně jinak.
Ještě bych chtěl dodat, že si myslím, že nožičky se dají seřizovat jen u stojící vany, ne tam vanu spustit seshora a nechat to být.
Takže by to chtělo zkontrolovat, zda jsou nožky vůbec správně namotovány. Také jsem někde četl, že průhyb vany až 1 cm je v normě.
-luigi-

Odeslatod Vigos v Ned 15. Pro 2013 10:18:25

zde taky zajímavá diskuse k tomuto problému http://forum.tzb-info.cz/103869-zazdeni ... ob-montaze
Vigos

Další

Zpět na Stavba a dům