ABradio - poslouchej online!

kupovani pozemku

Moderátor: Living

Re: kupovani pozemku

Odeslatod moochera v Čtv 27. Čer 2013 7:13:47

věcná břemena už jdou vidět i dálkovým přístupem a podle barvy lze přibližně zjistit, čeho se týká
moochera

Odeslatod total.science v Čtv 27. Čer 2013 9:20:39

a jak pomoci dalkoveho pristupu, nevim co to je :oops:
na katastru online tam je - omezeni vlastnickeho prava - vecne bremeno (podle listiny), ale at se tam snazim proklikat jak chci, vic detailu se mi nedari zjistit
total.science

Odeslatod Filo v Čtv 27. Čer 2013 9:29:50

Dalkovy pristup je placena garantovana sluzba pristupu do katastru (zrejme zvlastnim klientem), pokuzivaji napriklad czechpointy, maji to obvykle na mistnich uradech atd...

Na internetu je jen bezplatny verejny pristup a ten je pouze informativni, nema pravni zavaznost. Tam detaily videt nejsou, jen ze nejake omezeni prava existuje.

Honza
Filo

Odeslatod total.science v Pát 28. Čer 2013 13:15:10

diky moc, zkusim zajit na postu na checkpoint a uvidim, jestli mi neco reknou :)
total.science

Odeslatod moochera v Pát 28. Čer 2013 13:49:27

ne ne, já myslela bezplatnej oline přístup - když si dáš zobrazit mapu, tak tuším v záložce vrstvy je zobrazení věcných břemen (barevně - podle toho se to dá trochu určit)
moochera

Odeslatod total.science v Ned 21. Črc 2013 14:20:28

diky za rady.
jeste bych se chtel zeptat na par veci ohledne koupi nemovistosti.
kde a jak zjistim, jestli neni na nemovitost exekuce, nevyporadany dedictvi atd...?
a kde se da zjistit, jaky poskytovatele siti jsou na pozemku - to je na stavebnim urade? a na to je nejakej formular?

diky moc
total.science

Odeslatod vladimír novotný v Ned 21. Črc 2013 15:09:29

Dobrý den vespolek. Moc lidí to čte , tak musím napsat jak tomu je ve skutečnosti.
1. Realitka lže, "plánovaná cesta" je blábol podvodné realitky.Snaha mít provizi a tudíž prodat je pochopitelná a jak se říká slibem neurazíš.
2. Obec , natož město nebude investovat v žádném případě do cesty na pozemku , který obci nepatří a ani není žádný důvod realizovat cestu odkoupením pozemku k budoucí zástavbě , kde peníze za prodej pozemku inkasuje soukromník.
3. Jediný případ , kdy je obec (developer) ochotna realizovat komunikaci ( a zákon to umožňuje) je ten , že budoucí výstavba RD je realizována na pozemcích obce (developera) . A tudíž příjmy z prodeje zasíťovaných pozemků na stavby RD zaplatí náklady na výstavbu komunikace.
4. Váš případ lze řešit pouze odkoupením přístupové cesty , realizaci sítí zaplatit z vlastní kapsy a rovněž tak realizaci komunikace , pokud o to budete stát. Veřejná obslužnost končí na hranici přístupové cesty. Pokud byste postavili kvalitní komunikaci podle platných předpisů , mohla by si ji obec převzít , samozřejmě bezúplatně. Pak by veřejná obslužnost byla až na hranici Vašeho pozemku.
5. Správně by poctivý prodejce měl prodávat parcelu i s přístupovou cestou.
6. Povinnost obce stavět komunikace skončila cinkáním klíčů.
Stavbám zdar
vladimír novotný

Odeslatod total.science v Ned 21. Črc 2013 18:06:25

moc diky za info.
no z realitky mi nakonec rekli, ze cesta v planu neni, ale ze se pokusi zajistit vecny bremeno. je mi jasny, ze by bylo spravny prodavat pozemek s prijezdovou cestou, no ale ten pozemek je zas diky tomu fakt vyrazne levnejsi...

a jak je to teda s tema ostatnima vecma co je treba zjistit? kdo mi rekne jestli neni na nejaky nemovitosti treba exekuce? kdo mi rekne jaky poskytovatele siti jsou na pozemku?
zajimalo by me to i k jinymu pozemku (se starou chatkou). rad bych si proste vsechno spravne overil, co mam vedet, kdyz kupuju nemovistost, abych nic nezanedbal :)
total.science

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům