ABradio - poslouchej online!

Oprava betónového chodníka.

Moderátor: Living

Oprava betónového chodníka.

Odeslatod František v Pon 03. Čer 2013 6:43:39

Mám 60m betónového chodníka, ktorý sa mi po rokoch začal v jednej tretine droliť, olupovať - jeho vrchná vrstva.
Chcem ho opraviť a zároveň moc nezdvihnúť.
Ideálna predstava je dať nejaký betónový poter o výške max. 1-2 cm. Jazdí sa tu autom a nie je izolovaný proti vľchkosti.Akú zmes mám použiť?
Čo mi radíte? Má niekto skúsenosť s obdobným problémom?
Ďakujem.
František

Re: Oprava betónového chodníka.

Odeslatod pohodar v Pon 10. Čer 2013 15:53:23

Dobrý den.Protože řešíme co dát na betonový podklad terasy, koukáme po různých materiálech a v úvahu připadá i tento materiál.Osobní zkušenost nemáme, ale určitě není problém si vyžádat od výrobce referenci.
http://www.topstone.cz/
pohodar

Odeslatod PedroKV v Pon 10. Čer 2013 21:46:17

Ale za kolik, soudruzi? 60m chodníku, předpokládám tak 1m širokého, to už je plocha.. (Předpokládám, že by to dělal celé).

Já bych se možná pokusil pořádně co nejvíc omlátit sbíječkou chodník tam, kde se loupe, dobře vysát, napenetrovat a zkusit dát potěr. Pokud je chodník slabý, tak tou sbíječkou rozmlátit úplně a navézt nový beton. Sanace betonu se dělá špatně, protože starý se s novým nespojí.
PedroKV

Odeslatod 227 v Úte 11. Čer 2013 4:39:23

Buď to nechat být a počkat až se chodník rozpadne natolik, že se rozhodnete ho udělat celý nový, nebo ho udělat nový hned. Neplacená reklama firmy Topstone může vyjít pěkně draho, až se nová vrstva začne oddělovat i s podkladem. Pěkně poděkovat za takovou radu.
Jak napsal Pedro, beton na beton je velký problém.
227

Odeslatod pohodar v Stř 12. Čer 2013 19:59:12

227 napsal:Buď to nechat být a počkat až se chodník rozpadne natolik, že se rozhodnete ho udělat celý nový, nebo ho udělat nový hned. Neplacená reklama firmy Topstone může vyjít pěkně draho, až se nová vrstva začne oddělovat i s podkladem. Pěkně poděkovat za takovou radu.

Tak už je to tady zase...Už jsem to tady zažil.V dobré víře jsem se zmínil o technologii která by možná vyřešila tazatelův problém a hned je z toho neplacená reklama.Zrovna dnes jsem se dozvěděl o dalším výrobci který je daleko levnější a také o možnosti sehnat si samostatně pryskyřici a kamínek, ale raději pomlčím...Pokud to ale začne být na tomto výborném fóru pravidlem, hodně stavebníků a kutilů sem přestane chodit...Představa že se někdo zeptá na referenci na nějaký výrobek či technologii a dostane se mu odpovědi že cokoliv někdo doporučí je neplacenou reklamou, je docela smutná...
pohodar

Odeslatod Vigos v Stř 12. Čer 2013 20:18:30

http://www.opravyschodu.cz/

Opravují takhle betonové schody, opraví i chodník. Není to levné, ale je to kvalitní. Dělal nám touto metodou několik schodišť a musím říct, že pokud jsou schody dobře usazené a nehýbá s něma mráz, tak povrch se nehne. Navíc to má tu výhodu, že to odolává soli, což je u betonu ( navíc schodů) zvlášť důležité. Nechte si udělat cen. nabídku.
Vigos

Odeslatod venanc v Čtv 13. Čer 2013 5:02:36

pohodar napsal:
227 napsal:Buď to nechat být a počkat až se chodník rozpadne natolik, že se rozhodnete ho udělat celý nový, nebo ho udělat nový hned. Neplacená reklama firmy Topstone může vyjít pěkně draho, až se nová vrstva začne oddělovat i s podkladem. Pěkně poděkovat za takovou radu.

Tak už je to tady zase...Už jsem to tady zažil.V dobré víře jsem se zmínil o technologii která by možná vyřešila tazatelův problém a hned je z toho neplacená reklama.Zrovna dnes jsem se dozvěděl o dalším výrobci který je daleko levnější a také o možnosti sehnat si samostatně pryskyřici a kamínek, ale raději pomlčím...Pokud to ale začne být na tomto výborném fóru pravidlem, hodně stavebníků a kutilů sem přestane chodit...Představa že se někdo zeptá na referenci na nějaký výrobek či technologii a dostane se mu odpovědi že cokoliv někdo doporučí je neplacenou reklamou, je docela smutná...

No neumíme se k sobě chovat .Prostě tak to je.Mě se taky někdy chce napsat-Jak může být chodník široký metr,když se po něm jezdí autem.Nebo ,co se týče toho kamínku v pryskyřici?Copak to je beton na beton ?Jen sem napište tu variantu ,kde sehnat levně to pojivo, do čeho bych ty kamínky nasypal .Je jasně vidět,že je lepší to prodávat po sáčkách.
Trochu jsem to počítal a zhruba za cenu topstone(1.5cm kamínků na starý podklad, uděláte zámkovku na nový ,nebo mnohem levněji litý asfalt 3cm atd.To záleží na mnoha okolnostech.Ty se musí posoudit na místě. :geek:
venanc

Odeslatod 227 v Čtv 13. Čer 2013 19:00:09

pohodar: ... Zrovna dnes jsem se dozvěděl o dalším výrobci který je daleko levnější a také o možnosti sehnat si samostatně pryskyřici a kamínek, ale raději pomlčím...

Tato část příspěvku je zase jako by ji napsal výrobce/prodejce jako neplacenou reklamu. Klidně se můžu mýlit, ale ten dojem to ve mě vzbuzuje.
227

Další

Zpět na Stavba a dům