dřevěné schodiště

Moderátor: Living

dřevěné schodiště

Odeslatod jirkaaa6 v Pát 31. Kvě 2013 15:44:10

dělal jste si ho někdo sám doma,je to reálné s kvalitní horní frézkou a připraveným ohoblovaným dřevem?
Docela mě dostala cena za schodiště 80tisíc sice dub,ale kolik je tam cena materiálu???15tisíc........?
jirkaaa6

Re: dřevěné schodiště

Odeslatod JardaS v Pát 31. Kvě 2013 17:36:56

Nevím jak složité schodiště máš, ale my u našeho schod. tvaru U 7+6 schodů s podestou měli nabídky v dubu i přes 110t.
Brexit ukázal cestu!
Evropské země se mohou vrátit k volnému obchodu a cestování bez bruselské byrokracie a obírání států o suverenitu.

http://www.svobodni.cz
JardaS

Odeslatod jirkaaa6 v Pát 31. Kvě 2013 17:53:11

JardoS a cenu jsi akceptoval,mě to přijde šílené,to se vydělávají peníze..............
jirkaaa6

Odeslatod JardaS v Pát 31. Kvě 2013 21:20:51

Měl jsem hafo podobných nabídek, a dlouho jsem hledal, až jsem našel truhláře, který to byl ochoten postavit za normální peníze. Tedy asi 30t matroš a 30t práce.
Jednalo se o kopii starého schodiště.
Dopadlo to vcelku dobře, až na pár detailů.
100_1025.JPG
Brexit ukázal cestu!
Evropské země se mohou vrátit k volnému obchodu a cestování bez bruselské byrokracie a obírání států o suverenitu.

http://www.svobodni.cz
JardaS

Odeslatod lukasx v Úte 04. Čer 2013 13:45:01

Také mi to přijde jako normální cena. Ten materiál 15 tisíc by v opracovaném stavu vyšel tak maximálně smrk :)

Jakože si doma dělám sám hodně věci a mám kompletně vybavenou dílnu na dřevo, tak do schodiště bych se tedy nepouštěl. Není to jen o tom udělat bočnice a do nich zafrézovat pár stupů. Co třeba zábradlí? A natírat to bude muset taky něčím, co není zadarmo.

Záleží na tom, jak je drahý váš čas? Jestli jste nezaměstnaný a nemáte do čeho píchnout - tak se do toho s radostí vrhněte. Jestli normálně pracujete - tak je rozhodně výhodnější nechat tuhle práci profíkům s "trochu" lepší výbavou a zkušenostmi.
Chcete si sami vyrobit pískoviště, houpačku nebo vláček pro děti na zahradu? Stačí se inspirovat na: Tesařík zahradní. Veškeré fotografie pocházejí ode mne Lukáš Budínský fotografie
lukasx

Odeslatod PedroKV v Úte 04. Čer 2013 17:30:11

Vyrabel jsem provizorni schody z garaze do sklepa,vseho vs.udy 3 schody. Trosku jsem se prepocital,udelal jsem 4 schody,takze se slo z betonu na drevo a pak az o schod niz. A taky jsem je udelal metr siroke, otvor 99,5cm.. Ale jak rikam, provizorka, chtel jsem si to vyzkouset. Je to hodne o pocitani a mereni. Delal jsem to ze smrku, ponornou pilou (Makita SP6000) a horni frezkou (Bosch POF1400ACE) a spoje lepenim. Drevo jsem nemel hoblovane,tak jsem ho vyhladil pasovou bruskou, no je to rasovina,chci si koupit protahovacku. Natiral jsem to Xyladecorem-podlahovy lak matny ci polomatny.. Rekl bych,ze drevo asi trochu zpevni,na to,ze je to smrk a ze se po nem chodi v botach se schody docela drzi. V budoucnu budu patrne delat i schodiste do domu,cena za schody od truhlare je pro me neakceptovatelna. Otazkou je jen,zda se podari sehnat jine drevo, nez jen smrk a borovici a za jakou cenu. No,vzdycky na to jde dat koberec..

1-small.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
PedroKV

Odeslatod jirkaaa6 v Úte 04. Čer 2013 18:20:32

lukasx,materiál komplet u sebe vidím max 20t včetně laku-asi to vemu lodním,hodlám to dělat ,teda pokud si na to troufnu z dubové spárovky.Bočnice a nášlapy mi nařežou ze spárovky kdekoliv za pár stovek.Něco jak píše Pedro,koupit frézku a vyfrézovat dlaby na bočnicích(plánuji si udělat šablonu) a slepit a smontovat.Nalakovat to je prkotina.Hlavně to budu dělat podle stávajících schodů.
80t-20t=60t na to dělá průměrnej kolbenka cca 4měsíce,jak kde a za ty 4 měsíce je snad dohromady dám:-)plánuji týden.Proto mi ta cena přijde šílená!!!
Jen si na to troufnout.........,ale za ušetřených 60t mám pokusů:-)
Pedro skvělá práce! :palec_up:
Pedro v čem je ta pila ponorná,přijde mi jako můj ruční mafl...........v čem se to liší?
jirkaaa6

Odeslatod PedroKV v Úte 04. Čer 2013 18:30:46

Díky za pochvalu.

Jinak já to vidím tak, že do zdi na chemickou kotvu na závitovky dám sajtny a stupně uchytím tak, že pod ně dám hranolek, který přilepím a přivrtám. Stupně pak přilepím k hronolkům. Zespoda je sklep, vidět nic nepůjde. U koho by šlo, tak bych udělal na spodní straně sajten drážku a do ní nasadil třeba slabá prkna, s perem. Možností je víc.

Do toho provizorního jsem to frézoval, ale 1) je to malé schodišťátko, 2) i tak dodržet přesně úhly (neměl jsem pokosník) je pěkná pakárna, všechno jsem to měřil školním plasťákem. Na velkém schodišti se to pěkně znásobí, musíš udržet nejen přesnou výšku drážky vůči ostatním na stejné sajtně, ale aby i byla vodorovně. Není to prča.

Jinak pokud máš dubové (bukové, jakékoliv) prkýnka, a stolní okružní pilu (ale dílenskou, ne venkovní cirkulu) tak si spárovku můžeš udělat sám, stačí je udělat stejně široké, pak do nich zafrézovat lamelky a slepit. Do horní frézky se prodává talířová fréza 4mm (na aukru-výrobce Silverline), ušetříš za lamelovací frézku. Takhle jsem si lepil stupně ze dvou fošen.
PedroKV

Další

Zpět na Stavba a dům