Sct. Croix napouštěcí olej

Moderátor: Living

Re: Sct. Croix napouštěcí olej

Odeslatod JardaS v Pon 27. Kvě 2013 7:43:32

Astraxil má výhodu, že se přímo na prodejně míchá bezbarvý olej s barevným práškem (pigmentem) a tak lze vytvořit odstín různé intenzity.
Nám poradili 50% pigment a osvědčil se: a při dvou nátěrech to má plný odstín.
Ale prodejců je poměrně málo, my nakupovali u Barvy Groh - Holín u Jičína.

Esa napsal:Díky všem za rady.
JardaS: jdu pohledat, jaké odstíny má ten Astraxil.
Brexit ukázal cestu!
Evropské země se mohou vrátit k volnému obchodu a cestování bez bruselské byrokracie a obírání států o suverenitu.

http://www.svobodni.cz
JardaS

Odeslatod Esa v Pon 27. Kvě 2013 9:41:46

lukasx napsal:Já s úspěchem používám už několik let Xyladecor.

Jelikož to dost spěchá a musíme se už rozhodnout, dáme Xyladecor. Včera jsem zjistila venku, že manžel tu malou stříšku natíral v r.2010 Xyladecorem Oversol 2in1 - přírodní dřevo. Barva se mi moc nezamlouvala, je taková do medově žluté, ale už si trochu zvykám. ;) Pergola bude nedaleko domu, obrácená k němu, ale já bych nyní raději zvolila trochu jiný odstín. Střecha bude hnědé Stodo.

Lukasi, jakým Xyladecorem máš natřeno? Zjistila jsem, že xyladecorů je spousta - classic, tinova, bezbarvý UV+, royal bambus, oversol...

Varouch, jakým Xyladecorem máš Ty? ;)
Esa

Odeslatod varouch v Pon 27. Kvě 2013 11:09:15

Eso my natírali Xyladecorem Classic.
varouch

Odeslatod Jenda.D v Pon 27. Kvě 2013 13:42:00

Přemýšlím o bílé nebo šedé napouštěcí lazuře .Tmavé odstíny se na slunku velmi nahřívají .Proto přemýšlím nad tou bílou . Máte někdo nějaké zkušenosti s trvanlivostí a barvou po několika letech na dřevě ?
Jenda.D

Odeslatod JardaS v Pon 27. Kvě 2013 21:05:44

Dejte si co chcete, ale olej je olej - neloupe se a nátěr lze v případě potřeby snadněji obnovit.

Esa napsal:...Jelikož to dost spěchá a musíme se už rozhodnout, dáme Xyladecor.......
Brexit ukázal cestu!
Evropské země se mohou vrátit k volnému obchodu a cestování bez bruselské byrokracie a obírání států o suverenitu.

http://www.svobodni.cz
JardaS

Odeslatod lukasx v Pon 27. Kvě 2013 21:51:41

JardaS napsal:Dejte si co chcete, ale olej je olej - neloupe se a nátěr lze v případě potřeby snadněji obnovit.

Možná to bude znít rouhačsky, ale tenkovrstvá lazura se nám tedy také neloupe a obnovuje se zcela parádně - prostě se přetře /zatím bylo nutné jen na terase/ :)
Chcete si sami vyrobit pískoviště, houpačku nebo vláček pro děti na zahradu? Stačí se inspirovat na: Tesařík zahradní. Veškeré fotografie pocházejí ode mne Lukáš Budínský fotografie
lukasx

Odeslatod lukasx v Pon 27. Kvě 2013 21:55:31

Esa napsal:Lukasi, jakým Xyladecorem máš natřeno? Zjistila jsem, že xyladecorů je spousta - classic, tinova, bezbarvý UV+, royal bambus, oversol...

Varouch, jakým Xyladecorem máš Ty? ;)

Zmíněné věci na baráku (palubky, trámy, podbití) máme všechno xyl. classic = tenkovrstvá lazura, která se nijak neloupe ani po letech. Maximálně sprašuje (například na vodorovné terase, která je 100% vystavená dešti, sněhu, mrazu), ale to stačí jen přetřít a je pohoda.

Na zahradní věci navíc přetřu ještě oversolem = silnovrstvou lazurou. Ale to zase jenom ty, které mají mít hladký povrch (lavka, pískoviště...).

Na pergolu, kterou budu dělat v létě půjde na 100% ten classic ve 3 vrstvách a je na roky vystaráno.
Chcete si sami vyrobit pískoviště, houpačku nebo vláček pro děti na zahradu? Stačí se inspirovat na: Tesařík zahradní. Veškeré fotografie pocházejí ode mne Lukáš Budínský fotografie
lukasx

Odeslatod lukasx v Pon 27. Kvě 2013 22:04:23

PS: takhle vypadá houpačka natřená navrchu 1x oversolem

A v příloze je archivní fotečka domku, kde je vidět co všechno je natřené tím classic. Můžu ujistit, že za 7 let jsme na to nešáhli a vypadá to jako nové :) A opravdu ty 4km palubek by se mi nechtělo natírat znovu :)

Na rozdíl od mnoha sousedů, kteří by již opravdu měli zvážit přetření (co použili nevím)...
Přílohy
08_05_29_1_v.jpg
lukasx

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům