Betonový chodník - Mistr dlaždič

Moderátor: Living

Re: Betonový chodník - Mistr dlaždič

Odeslatod JardaS v Čtv 18. Dub 2013 19:26:27

Jo jo Marate, máš asi recht, nicméně já do toho počítám i cenu vlastního času + doprava písku, cementu a štěrku na vozejku za autem taky něco stojí.
Brexit ukázal cestu!
Evropské země se mohou vrátit k volnému obchodu a cestování bez bruselské byrokracie a obírání států o suverenitu.

http://www.svobodni.cz
JardaS

Odeslatod milan2211 v Čtv 18. Dub 2013 20:40:26

Kvality domácího betonu bych se rozhodně nebál. Beton, který míchal děda ručně před 30-35lety je pořád na chodníčkách u baráku jak nový, opravdu se ani neloupe.
milan2211

Odeslatod JardaS v Čtv 18. Dub 2013 20:56:15

No Milane, ruku na srdce, možná jste měli doma jiné podmínky, ale přiznám se, že venkovní schody, na které jsem růčo míchal s naším dědou beton někdy před 30 lety, jsou dnes na likvidaci - použil se příliš jemný písek (co kde zbylo), bez pojivového štěrku/kamene, cementem se šetřilo, protože ani tehdejší nejnižší třída 225 nebyla k sehnání, a zbytky starého ztvrdlého cementu se roztloukaly a míchaly s novým. :palec_down: :cry: :palec_down:

milan2211 napsal:Kvality domácího betonu bych se rozhodně nebál. Beton, který míchal děda ručně před 30-35lety je pořád na chodníčkách u baráku jak nový, opravdu se ani neloupe.
Brexit ukázal cestu!
Evropské země se mohou vrátit k volnému obchodu a cestování bez bruselské byrokracie a obírání států o suverenitu.

http://www.svobodni.cz
JardaS

Odeslatod 227 v Čtv 18. Dub 2013 22:00:42

mJožka napsal:U zámkovky se mi nelíbí, že se musí dávat mezi obruby. Mistr dlaždič se mi líbí a to zvlášť, kdybychom spáry nechali prorůst travou, ale nemám míchačku a pytlovaného betonu se trochu bojím, že začne praskat. Nebo i ta směs by se dala domíchat s cementem? :?
jestli my tedy nakonec neskončíme u zatravňovacích dlaždic.

Ona ani zámkovka se nemusí dávat mezi obrubníky a klidně se může jen tak naskládat na zeminu bez řádné vrstvy propustného štěrkového podloží... Dopadne úplně stejně jak Mistr dlaždič. První zima a je z chodníčku vlnobití. Mistr dlaždič je lákavý pro laika, ten kdo má nějakou představu o chodnících, Mistru dlaždiči by se obloukem vyhnul. Obrubníky tam být v každém případě musí, jsou to jednotlivé malé segmenty a zákonitě se musí rozjíždět do stran. A štěrkové podloží, aby s tím v zimě necvičil mráz. Jak silné, je na uvážení každého soudruha, ale tak minimálně těch 10cm. Ne že by nešlo míchat beton na dlaždice doma, ale ten výsledek může být trochu zklamání. V pytlovaném betonu je cementu dost, spíš by se do něj hodil přidat štěrk 8-16.
227

Předchozí

Zpět na Stavba a dům