Betonový chodník - Mistr dlaždič

Moderátor: Living

Betonový chodník - Mistr dlaždič

Odeslatod mJožka v Ned 14. Dub 2013 19:10:07

Zdravím. Nemáte někdo zkušenosti s formou na výrobu betonové zahradní dlažby Pflastermacher - přírodní kámen? Zajímalo by mě, jestli práce s ní vypadá opravdu tak jednoduše a jak hlavně dlažba vypadá po pár měsících provozu. A jestli jste používali pytlovanou betonovou směs nebo jste si míchali svůj beton. Děkuji za odpovědi.
Přílohy
dlaždič2.jpg
dlaždič2.jpg (56.98 KB) Zobrazeno 9766 krát
dlaždič.jpg
mJožka

Re: Betonový chodník - Mistr dlaždič

Odeslatod supec v Pon 15. Dub 2013 6:51:58

Stojí to za tu práci a pochybný výsledek při celkem nízké ceně zámkovky? Pochybuji...
supec

Odeslatod davidoff1 v Úte 16. Dub 2013 21:28:29

mJožka napsal:Zdravím. Nemáte někdo zkušenosti s formou na výrobu betonové zahradní dlažby Pflastermacher - přírodní kámen? Zajímalo by mě, jestli práce s ní vypadá opravdu tak jednoduše a jak hlavně dlažba vypadá po pár měsících provozu. A jestli jste používali pytlovanou betonovou směs nebo jste si míchali svůj beton. Děkuji za odpovědi.

Dělal jsem to na podzim, zhruba 90m2 chodníku, ze začátku pakárna pak chytnete grif a už to jede. Forma má každou stranu jinou, takže při otáčení nemáte pořád to samé.
Špatně se dělají oblouky, čím menší tím horší, ale všechno jde. Pravé úhly bez problémů, stejně jako různá šířka chodníku.
Beton vlastní, pytlovaný vyjde dráž a máte stejně práci s mícháním.
Zámkovka se mně nelíbí, připadá mi dobrá tak na vjezd do garáže nebo na chodníky po městě, ale k domu... No je to každého věc, mně připadá zámkovka hnusná, proto jsem hledal něco jiného.
davidoff1

Odeslatod JardaS v Úte 16. Dub 2013 22:57:57

to davidoff1:

Se zámkovkou souhlas!
:palec_down:
Nemáš nějaké fotky toho vlastního chodníku?
díky
Brexit ukázal cestu!
Evropské země se mohou vrátit k volnému obchodu a cestování bez bruselské byrokracie a obírání států o suverenitu.

http://www.svobodni.cz
JardaS

Odeslatod marat v Stř 17. Dub 2013 5:39:48

To je dobrá ptákovina. :) Akorát bych se u domácího betonu bál drolení. Přece jenom vibrolis je o něčem jiném. Ale když se dá víc cementu, tak by to mhlo držet.
marat

Odeslatod mJožka v Čtv 18. Dub 2013 16:11:04

U zámkovky se mi nelíbí, že se musí dávat mezi obruby. Mistr dlaždič se mi líbí a to zvlášť, kdybychom spáry nechali prorůst travou, ale nemám míchačku a pytlovaného betonu se trochu bojím, že začne praskat. Nebo i ta směs by se dala domíchat s cementem? :?
jestli my tedy nakonec neskončíme u zatravňovacích dlaždic.
mJožka

Odeslatod JardaS v Čtv 18. Dub 2013 17:48:46

Domácí výroby betonu bych se nebál. Chce to nešetřit - dávat odpovídající množství čerstvého cementu, mít písek správné frakce - ne moc jemný - 4-8 mm, pro namáhané/zátěžové aplikace přidávat štěrkovou drť 8-16 mm a ne moc vody - raději přidávat plastifikátor.

Ta směs nakonec bude stát skoro stejné peníze, jako beton z betonárky, ale zase si namícháte, kolik potřebujete a třeba v neděli odpoledne.
Brexit ukázal cestu!
Evropské země se mohou vrátit k volnému obchodu a cestování bez bruselské byrokracie a obírání států o suverenitu.

http://www.svobodni.cz
JardaS

Odeslatod marat v Čtv 18. Dub 2013 18:29:32

Jardo, aby jses dostal na cenu betonu z betonárky, tak by jsi musel míchat skoro čistý cement. :D Kdysi jsem to počítal a B25 vyjde v domácích podmínkách na polovinu toho co z mixu.
marat

Další

Zpět na Stavba a dům