Zemní vruty

Moderátor: Living

Zemní vruty

Odeslatod wart v Ned 31. Bře 2013 14:37:19

Až se oteplí, čeká mě tuna práce, na zahradě je potřeba postavit kůlna a strhnou altán+udělat nový. A chtěl bych to mít co nejjednodušší - přemýšlel jsem, že bych obojí postavil na zemních vrutech. Máte někdo s takovou stavbou zkušenosti?
Vím, že podloží bychom neměli mít moc šutrovité, takže tady by problém být neměl.
wart

Re: Zemní vruty

Odeslatod Mates Picco v Ned 31. Bře 2013 14:39:57

Zrovna včera o tom byla reportáž v Loskutákoj a říkali, že se na tom dá postavit i dřevostavba pro bydlení. Pár menších staveb jsem už na tom viděl a problém nebyl, ale barák bych na tom nechtěl.
Mates Picco

Odeslatod JardaS v Ned 31. Bře 2013 17:29:22

Máme postaven dřevník na 10 vrutech, stojky z trámků 8x8 cm, stojí 2. rokem a v pohodě. Zavrtávat šly celkem dobře, u nás je hlinitopísek, sem tam opuka.
Jenom ta cena vrutů není příznivá, tak jsem je raději koupil v německém Toomu - sice to nejsou ty Krinner, co se prodávaj u nás, ale nějaké jejich, zato však skoro za polovic.
drevnik.jpg
Brexit ukázal cestu!
Evropské země se mohou vrátit k volnému obchodu a cestování bez bruselské byrokracie a obírání států o suverenitu.

http://www.svobodni.cz
JardaS

Odeslatod gryllus v Pon 01. Dub 2013 14:46:06

Máme na vrutu sloup od pergoly (jinak je přikotvená k domu), zatím od konce loňského léta, naprostá spokojenost. Hlavně proto, že jsme pergolu stavěli dodatečně nad již vydlážděnou terasou (zámková dlažba do drtě a písku), a stačilo vydloubnout jednu dlaždici.Je dobré si do místa pro vrut napřed zatlouct kus výztuže, jestli tam nejsou kameny či jiný neřád.
gryllus

Odeslatod Stoupa64 v Čtv 04. Dub 2013 10:13:12

Mates Picco napsal:Zrovna včera o tom byla reportáž v Loskutákoj a říkali, že se na tom dá postavit i dřevostavba pro bydlení. Pár menších staveb jsem už na tom viděl a problém nebyl, ale barák bych na tom nechtěl.

No tak to já taky ne... Už kvůli tomu pocitu nestability, he he.

Odeslatod Filo v Čtv 04. Dub 2013 11:58:29

Zemni vruty jsou IMHO zcela OK, jen ta cena....

Na mensi stavby pouzivam zatloukaci trny, jsou mnohem levnejsi a drzi taky docela OK, jen je namlatit do zeme... horsi by asi bylo jejich vyndavani, to by se asi musely vykopat.. drzi jak cert. Neyhoda je v tom, ze neni uplne snadne je zatlouct zrovna presne.. takze maji tendenci se vytacet a nebyt v lajne a musi se pak dopacit, jak je clovek potrebuje. Ale zase se daj sehnat pod 100 Kc za kus.

Drevnik tady http://io.pinknet.cz/milire/index.php?itemid=80

detsky hrad tady http://io.pinknet.cz/milire/index.php?itemid=75

Honza
Filo

Odeslatod JardaS v Čtv 04. Dub 2013 14:52:07

Nemáš ten dřevník nějakej malej?
A nemáš obavy o tu střechu, že se provalí pod sněhem?

Brexit ukázal cestu!
Evropské země se mohou vrátit k volnému obchodu a cestování bez bruselské byrokracie a obírání států o suverenitu.

http://www.svobodni.cz
JardaS

Odeslatod Filo v Čtv 04. Dub 2013 15:31:47

To neni jedinej drevnik, co mam :)

Ale malej.. no 4.2m sirokej, 125cm hlubokej a asi 1.8m vysokej... zas tak maly mi to neprijde... ale jak mam garaz, tak v tom patre mam na konci zcela uzavreny vetrany rpostor asi na 11 prm dreva... tenhle venkovni je na predeschnuti a tak... zatim si s tim zcela vystacim...

Jinak na ty strese jsou poctivy zelezny vlnity plechy a i kdyz ty podpery jsou od sebe asi 110 cm, tak i kdybych si na to stoupnul, tak to vydrzi... letosni snih kazdopadne udrzela vpohode...

Honza
Filo

Další

Zpět na Stavba a dům