Tepelné čerpadlo - značka

Moderátor: Living

Re: Tepelné čerpadlo - značka

Odeslatod marat v Ned 24. Úno 2013 17:02:21

Cihlovzduch bych tak fanaticky nezavrhoval. Pokud je pečlivě provedené zdění, je to slušný, ikdyž trochu drahý, stavební systém. Horší je, že poměrně velká část zedníků vám bez mrknutí oka dá cihlu na stojato, dírama zkrz zeď a pak to zaplácne omítkou. Stavebník pak v zimě dumá, proč se mu na zdi dělá mokrý obdélník.
marat

Odeslatod kudrnovi v Ned 24. Úno 2013 17:26:44

marat napsal:Cihlovzduch bych tak fanaticky nezavrhoval. Pokud je pečlivě provedené zdění, je to slušný, ikdyž trochu drahý, stavební systém. Horší je, že poměrně velká část zedníků vám bez mrknutí oka dá cihlu na stojato, dírama zkrz zeď a pak to zaplácne omítkou. Stavebník pak v zimě dumá, proč se mu na zdi dělá mokrý obdélník.

To nemyslíte vážně? Máte takovou zkušenost :shock: ? My zdili sami, do vahy a o přesných broušených cihlách nemůže být ani řeč, museli jsme doklínkovavat... A když tam byl zedník, byli jsme u toho ;)
kudrnovi

Odeslatod Marek_ v Ned 24. Úno 2013 18:04:13

kudrnovi napsal:My zdili sami, do vahy a o přesných broušených cihlách nemůže být ani řeč, museli jsme doklínkovavat

Nechal jsem si zalozit stavbu zdarma technikem od Porothermu a s presnosti zalozeni byl maximalne spokojen. Vyskove nerovnosti hlavne vznikaji u krizeni rohovych cihel a tyto mista se musi malicko zbrousit. Zadne klinkovani neni potreba, pokud si s tim clovek vyhraje a nesazi to tam jak brambory. Par cihel bylo vyskove nepresnych z vyroby, ale to clovek vidi, kdyz tam tu cihlu polozi, ze neni neco v poradku.
Marek_

Odeslatod miraa2 v Ned 10. Bře 2013 14:24:22

kudrnovi napsal:Toto téma zde již určitě mnohokrát zaznělo, přiznávám, že se mi nechce hledat v historii, ale jaké značky máte tepelné čerpadlo?
Potřebujeme min. 8 kilowatové vzhledem k navrhlému topnému systému.
Měli jsme vybrány značku IVT a NIBE, ale říkám si, zda kupovat tak drahé, když životnost nějakých dílů (kompresor?) je třeba 10 let.
Budeme mít TČ země x voda plošně instalované (zemní práce vlastní). Můžete poradit, máte vlastní zkušenosti?
Jako ženská bych to přirovnala proč jezdit s BMV, když nám stačí Škodovka :mrgreen:

Co třeba tohle? Třeba Vám to pomůže http://www.tepelna-cerpadla-aquarea.cz/sortiment
Základní informace o tepelných čerpadlech: http://www.tepelna-cerpadla-aquarea.cz/slovnik-pojmu, zkvalitní zakázkové truhlářství http://www.truhlarstvi-prusanky.cz/
miraa2

Odeslatod vitnec v Čtv 14. Bře 2013 11:18:42

Za tepelné čerpadlo vzduch voda jsem dal před šesti lety pouhopouhých 100 tis. Kč, bylo to samo domo, perfektní kauf.
Teď to vidím tak, že to byly vyhozené peníze. Jednoznačně nenávratná investice. Topím tím jen když je nad nulou, jinak dřevem. Když vidím, jaký minimum dřeva stopím, příště bych se na TČ vykašlal a topil dřevem celý rok.
Ale aspoň se mi dřevo neomrzí a mám nízkou sazbu 22 hodin. Je to v topné sezónně tak půl napůl dřevo a TČ.
vitnec

Odeslatod Ferin v Čtv 14. Bře 2013 11:27:30

Tak kvalitní tepelný čerpadla vzduch-voda dnes bez problémů fungují i v poměrně velkým mrazu (do minus 20-23°C). Samozřejmě s nižším výkonem.
A komfort TČ a topení je dřevem je naproto nesrovnatelnej. Osobně bych ale šel spíš do TČ země-voda (i když s vyšší počáteční investicí).
Ferin

Odeslatod kudrnovi v Čtv 14. Bře 2013 12:20:07

vitnec napsal:Za tepelné čerpadlo vzduch voda jsem dal před šesti lety pouhopouhých 100 tis. Kč, bylo to samo domo, perfektní kauf.
Teď to vidím tak, že to byly vyhozené peníze. Jednoznačně nenávratná investice. Topím tím jen když je nad nulou, jinak dřevem. Když vidím, jaký minimum dřeva stopím, příště bych se na TČ vykašlal a topil dřevem celý rok.
Ale aspoň se mi dřevo neomrzí a mám nízkou sazbu 22 hodin. Je to v topné sezónně tak půl napůl dřevo a TČ.

Pokud nemáte les za barákem a dřevo zadarmo, tak to zase tak výhodné není. Dřevo si musíte něčím z lesa dovést, něčím doma pořezat... ten čas a práce, pokud to má být jediný zdroj topení na cely rok? A lidé se k dřevu začínají vracet díky vysokým rostoucím cenám za jiné energie, takže ona ta cena bude za chvíli zase někde jinde.
kudrnovi

Odeslatod Ferin v Čtv 14. Bře 2013 12:40:04

Tak tak. Navíc to dřevo musí někde doma tak 2 roky schnout, což předpokládá dostatečný prostory, který (když jsou) nejdou využít k jiným účelům. Což je de facto další vysokej náklad.
K tomu se tuto zimu všude v Evropě začínají objevovat výpadky v dodávkách všeho dřevěnýho na otop, takže se obávám, že se to projeví v ceně (už tak docela citelně konstatně stoupá). Zdroje minimálně na pelety a granule jsou omezený - pily kvůli nim nezačnou řezat víc dřeva.
Ferin

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům