Tepelné čerpadlo - značka

Moderátor: Living

Re: Tepelné čerpadlo - značka

Odeslatod Marek_ v Úte 19. Úno 2013 18:48:18

marat napsal:Tvrdá zima se myslí cokoliv pod 0°C. Pak vzducháčům prudce klesá COP na 1,0! Na TZB info je dokonce diskuze, kam někdo psal výkony takového TČ. A klimatizace natom bude mnohem hůř.

Klimatizace - náklady
host - xxx.xxx.22.96 (?), 7.2.2013 7:02

Dobrý den, v listopadu jsem si nainstaloval inverterovou klima jednotku Daikin 4kw a topí i př -15C!!!

Původním záměrem bylo, aby můj starší půldomek kromě stropu nezateplený- otápěný prostor cca 60m2 jen temperovala na 17C, když jsem mimo a jinak totiž topím krbvými kamny...

Zvládá temperování bez problémů se spotřebou cca třetiny přímotopů průměr cca 15kw denně.

Jedinou výjimkou bylo období cca týdne, kdy se mi i na autě tvořila obrovská námraza na sklech, tehdy zřejmě zpětný chod, odmrazování venkovního výměníku trvala maximální dobu, bohužel jsem nestopoval, ale prostě prostor nevytopilo! Možná byla porucha klimy, hlásilo mi to přehřívání kompresoru, ale teď zase funguje v pohodě při -1C odmrazuje cca10min za hodinu a temperuje dlouhodobě bez problémů na 18C.

Další celkem nevýhodou je neustálé fučení teplého vzduchu. naštěstí sem s tím počítal a vhodně jednotku umístil.

Celkově jsm spokojen a energetická úspora při nákladech pořízení 20tis. je skvělá, návranost za 1 topnou sezonu

Podle ceny Daikin VS Mitsubishi bude mit ta Mitsubishi vetsi vymeniky a take dvojty rotacni kompresor, takze na tom bude jeste lepe. Koukam na Fujitsu LT a ta jede v nominalu i pri teplote -7°C.
Marek_

Odeslatod Jenda.D v Úte 19. Úno 2013 18:51:37

Na tzb to řešili a jeden maník tam udělal ze standartní klimatizace upravu , kdy tam vrazil teplovodní vyměník a podlahovku .Dal tam čidla a pověsil to na internet .
http://divamse.cz/therm/
To mitsubischi je podstatně lepší a dražší. Pan Tomáš na jehož diskusi jsem daval odkaz uváděl švedské testy a to mitsubischi bylo druhé nejlepší . Předpokládám tedy , že tam trochu na severu mrzne a tomu odpovídají testy.
Každy si musí rozmyslet a spočítat, zda bude topit přímotopy , nebo si pořídí klimošku za pár desítek tisíc. :smilie11:
Jenda.D

Odeslatod Marek_ v Úte 19. Úno 2013 19:09:48

Jenda.D napsal:Na tzb to řešili a jeden maník tam udělal ze standartní klimatizace upravu , kdy tam vrazil teplovodní vyměník a podlahovku .Dal tam čidla a pověsil to na internet
http://divamse.cz/therm/

Zasnu, jak to funguje online :palec_up:
Marek_

Odeslatod marat v Úte 19. Úno 2013 19:48:44

:D :D
Tak to je geniální, dát jako protiargument odkaz na aktuální měření, kde je COP při 0°C 1,7! To asi bude s klesající teplotou stoupat že jo?! :D
Není nad PRŮMĚRNÝ COP. :D Zase jeden křáp, co popírá fyzikální zákony.
marat

Odeslatod Mirek77 v Úte 19. Úno 2013 20:01:10

Marate, zakladni matematika ti asi nejde, 1,7 neni 1. Pred chvili jsi tvrdil, ze TC ma pri 0 stupnich COP 1 a ted se zase smejes COPu 1,7.
Mirek77

Odeslatod Jenda.D v Úte 19. Úno 2013 20:09:55

Doporučil bych si tento odkaz dát do záložek ,at ho mužete sledovat dlouhodoběji- pak dávejte komentáře o ekonomické vyhodnosti. Budete vcelku překvapen ,i když je to zbastlený na koleně.
Jenda.D

Odeslatod Marek_ v Úte 19. Úno 2013 20:17:10

marat napsal::D :D
Tak to je geniální, dát jako protiargument odkaz na aktuální měření, kde je COP při 0°C 1,7! To asi bude s klesající teplotou stoupat že jo?! :D
Není nad PRŮMĚRNÝ COP. :D Zase jeden křáp, co popírá fyzikální zákony.

Mozna by chtelo ty stranky trochu procist, protoze dole mas odkaz na prumerny COP behem teto topne sezony http://divamse.cz/therm/prehled-spotreby.html

Aktualne je prumerny COP 2,73
Marek_

Odeslatod Zdenda v Úte 19. Úno 2013 20:29:17

Tyhlety odborné debaty vzduchotechniků, kteří čerpají informace z prospektů a jiných slátanin, které někdo někde napsal či zveřejnil, jsou mi k smíchu a současně k politování.
NIKDY bych si vzduchové TČ nepořídíl, a tím méně předělanou klimatizaci s prachmizerným výměníkem, který je ošuzený i jako kondenzátor pro chlazení v létě, ale naprosto nevhodný jako výparník pro topení v zimě.
Před lety jsme pořídil stavebnici od pana Žeravíka, samozřejmě země-voda, krátce nato doplnil měření parametrů a mám průměrný topný faktor 4,2, a to celou zimu. O tom se vám může jen zdát. NIKDY to se vzducháčem nedosáhnete.
Tyhlety srágory, které jsou tady odkazovány on-line, to jen dokazují. COP pod 3 ? Ubohost. To už je lepší plyn.
Další TČ jsem pak sám postavil svým kamarádům.
Kupujte šmejdy a hádejte se o kravinách. Jste jako strejcové v hospodě mudrující nad fotbalem v televizi :mrgreen:
Zdenda

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům