Tepelné čerpadlo - značka

Moderátor: Living

Re: Tepelné čerpadlo - značka

Odeslatod Ivka5 v Stř 26. Říj 2016 11:46:36

netuším jakou máme značku ale jsem s tím maximálně spokojená.
Ivka5

Odeslatod richardsonec v Čtv 26. Črc 2018 10:39:02

Já znám plynové tepelné čerpadla Robur. Kolega z práce si ho kdysi pořizoval a celkem si to chválil i kvůli službám firmy. Jinak je jich více na trhu.
richardsonec

Odeslatod standa1981 v Úte 29. Říj 2019 8:06:57

Zdenda napsal:Tyhlety odborné debaty vzduchotechniků, kteří čerpají informace z prospektů a jiných slátanin, které někdo někde napsal či zveřejnil, jsou mi k smíchu a současně k politování.
NIKDY bych si vzduchové TČ nepořídíl, a tím méně předělanou klimatizaci s prachmizerným výměníkem, který je ošuzený i jako kondenzátor pro chlazení v létě, ale naprosto nevhodný jako výparník pro topení v zimě.
Před lety jsme pořídil stavebnici od pana Žeravíka, samozřejmě země-voda, krátce nato doplnil měření parametrů a mám průměrný topný faktor 4,2, a to celou zimu. O tom se vám může jen zdát. NIKDY to se vzducháčem nedosáhnete.
Tyhlety srágory, které jsou tady odkazovány on-line, to jen dokazují. COP pod 3 ? Ubohost. To už je lepší plyn.
Další TČ jsem pak sám postavil svým kamarádům.
Kupujte šmejdy a hádejte se o kravinách. Jste jako strejcové v hospodě mudrující nad fotbalem v televizi :mrgreen:

Zdravím Zdendo, chcem sa opýtať na TČ od pána Žeravíka po rokoch... každý chce TČ ako komplet, nikomu sa nechce babrať s montážou ...
ja si chcem kúpiť 10kW hotové čerpadlo, kolektor mám naštudovaný podľa výpočtu na internete a podľa manuálu rakúskeho výrobcu.
Budem rád za každú skúsenosť. Ďakujem.
standa1981

Předchozí

Zpět na Stavba a dům