Průmyslový vysavač

Moderátor: Living

Průmyslový vysavač

Odeslatod PedroKV v Pon 29. Říj 2012 22:45:56

Potom, co jsem při výrobě schůdků ze dřeva tchánovi pěkně zaneřádil garáž jsem začal uvažovat o vysavači. Trošku jsem proběhnul fóra, heuréku aj. a dopracoval se k průmyslovému vysavači na mokré a suché vysávání. Bezsáčkový provoz, zásuvka na nářadí, automatické spínání vysavače po zapnutí nářadí, možnost vysávání všeho, co projde hubicí a hadicí-bez ucpávání sáčku. Nechci do toho rvát majlant. Zatím se mi nejvíc pozdávají 2 typy od Nilfisk ALTO: Aero 20-21 za cca 2.700,- a Multi 20 T za cca 4.200Kč-ten umí navíc pracovat i jako dmychadlo-foukat, nafukovat, i když kromě nafukování provizorní nafukovací postele na stavbě si nejsem moc jistý využitím..

A tak se ptám:
1) máte s nimi někdo zkušenosti?
2) Na Heuréce někdo u Aera zmínil, že výkon vysavače je při připojeném nářadí podle výkonu toho nářadí, když vrtačkou jen tak lechtá, vysavač vysává míň, než když ji točí na plný kotel. Má to asi logiku, ale jak to funguje v praxi? Vysává to dobře třeba i od oscilační brusky, která má cca 180W, narozdíl třeba od vrtačky (700-1000W) a horní frézky (1200-1400W). Je zase ale fakt, že oscilačka dělá menší bordel, než třeba horní frézka a mafl.
3) dělá to (ad 2) i varianta Multi 20-T?

Jinak Nilfisk zřejmě vyrábí vysavače i pro Narex, Protool, Stihl, protože všechny tyhle vypadají stejně, jen mají jinou barvu. Nilfisk je teda pro mě neznámá značka, ale zdá se, že je to v oboru stejný pojem, jako třeba u nás známější Kärcher.
PedroKV

Re: Průmyslový vysavač

Odeslatod marat v Úte 30. Říj 2012 5:57:21

S těmi typy ti neporadím Pedro, ale já měl půjčený prům. Karcher při broušení omítek a hlavní znak prům. vysavače je, že dělá strašný kravál. Když to máš na jednu akci, tak je to jedno, ale jestli chceš něco kupovat na stálou práci, tak bych koukal asi po něčem jiném.
marat

Odeslatod brz00ro v Úte 30. Říj 2012 6:43:21

- většina vypadá stejně, protože jsou z číny od jednoho dodavatele

- taky jsem si koupil takový za 3t a lituji toho. Přesně jak psal uživatel předemnou: randál a ty levné nic moc neudělají a celkem rychle se ucpou. Zásuvka na vysavači fungovala také jenom chvilku, pak už vysavač ani nepoznal, zdali tam něco je nebo ne.
jak šít a šicí stroje, co šicí stroje Brother,
vyšívání, návody a náměty.
Chytré hry pro děti
brz00ro

Odeslatod PedroKV v Úte 30. Říj 2012 7:36:45

Marate, horní frézka i mafl spolehlivě přebije jakýkoliv hluk. A vysavač holt hluk dělá.

Bz00ro: povídali, neříkali nic. Bez nějaké označení vysavače je to zbytečný příspěvek.
PedroKV

Odeslatod JardaS v Úte 30. Říj 2012 9:25:05

Já jsem koupil ten největší Parkside v Lídlu, za 1999. Mám ho 2 roky a zatím spokojenost. Sací výkon není za ty peníze sice nijak ohromující, ald pro běžný úkjlid postačí. A je lepší dovnitř dávat velké sáčky, protože se ti tam i přes skládáný HEPA filtr může něco dostat do motoru.
Ale zásuvka na připojení nářadí funguje skvělě a spínání jsem zkoušel i na pouhých 100W (žárovkou).
Brexit ukázal cestu!
Evropské země se mohou vrátit k volnému obchodu a cestování bez bruselské byrokracie a obírání států o suverenitu.

http://www.svobodni.cz
JardaS

Odeslatod Rossiterr v Úte 30. Říj 2012 9:37:58

Po celou dobu rekonstrukce bytu jsem měl od kamaráda zapůjčen vysavač značky Metabo

Obrázek

http://www.kasa.cz/vysavac-multi-metabo-asr-2025/?utm_medium=cpc&utm_source=google&utm_campaign=Dynamic-search

Tedy co ta mašina do sebe spolykala je až neuvěřitelné, jen se dnes hořce usmívám pod vousy jak jsem chtěl vše zvládnout starým "vodníkem" Neptunem od Ety a málem jsem ho oddělal.
Je fakt, že rámus to nadělá pořádný a tupl při klepání filtrů - poprvé když tuhle funkci syn zapnul, tak to vypadalo, že jsou pod okny Rusové s tanky :D
Jinak zásuvka integrovaná na ovládacím panelu také velmi dobře posloužila - super nápad ...
- = Jestli neumíš udělat chybu, neumíš nic = -
Rossiterr

Odeslatod supec v Úte 30. Říj 2012 11:22:38

Já mám Eta Efektiv. Bez pytlíků. Vcelku dlouho saje i jemnej prach z flexy (cihla, cement apod) díky velkoplošnému filtru (oproti vysavači s textilním sáčkem po babičce :lol: ).
Nízká cena a na doma mi to stačí.
Blbý je uchycení motoru (ale nepraskne kupodivu), hadice taky nic moc, ale za ty prachy je dobrej. Oklep samo nemá.
S jinýma zkušenost nemám.
supec

Odeslatod PPB v Úte 30. Říj 2012 14:52:28

Také stojím před rozhodnutím jaký vysavač koupit. Hlavní požadavek je vysávání jemného prachu ze stavby (hrubší zametu).Tak tedy jen pro info. Vybírám již jen mezi NILFISK Multi 20 INOX a Kärcher WD 5.500 M. Tyto modely nemají zásuvku na nářadí, ale zase mají výpust vody (což se mě hodí při čištění bazénu) Dle parametrů vyhrává Kärcher : množství vzduchu: 80 l/s podtlak: 230 mbar oproti NILFISK: množství vzduchu: 66 l/s podtlak: 210 mbar.
PPB

Další

Zpět na Stavba a dům