Vanička, nebo zděný sprchový kout?

Moderátor: Living

Re: Vanička, nebo zděný sprchový kout?

Odeslatod Filo v Úte 28. Srp 2012 12:39:31

Hydro: ja pouzil dvouslozkovou tekutou lepenku, tusim DenBraven + tesnici pas do rohu, dve vrstvy. IMHO to funguje, pac kout mam podbetonovany a ten beton je na palubkach, ktery jsou pres pohledovy tramy stropu prizemi, takze kdyby mi to vlhlo, tak to v tehnicky na strope asi uvidim. Na tom dlazbu, sparoval jsem beznou sparovackou.

Odtokovy zlabek, o nich mj pozor na potrebmnou stavebni hloubku, ja musel pod sifonem proriznout palubky, neveslo se to. Spoj betonu a zlabku jsem tesnil tim tesnicim pasem k tekuty lepence.

Sklo kalene, pri rozbiti se rozpadne na male kousky... Teda... mam to delany, makaci sklo napoprve blbe rpilepili a tak jedno odpadlo a slitlo do vany... nastesti prazdny, ale nechtel bych v ni byt.. skleneny kosticky uplne vsude a ze by nebyly ostry se teda rict neda... no bylo z toho dva kybliky strepu, i tu vahu bych na sobe mit nechtel, ani naplocho...

Honza
Filo

Odeslatod Solaris v Úte 28. Srp 2012 13:31:11

@Filo díky. Tak s tím sklem je mazec :|

žleb tam nebude ale odtok ve stěně :palec_up: , jelikož tam není místo. Když tak uvažuji natřu raději i zdi :)

Díky
Solaris

Odeslatod -luigi- v Úte 28. Srp 2012 13:32:38

než někdo postaví, tak má přece každý nějaké zkušenosti s koupelnou, tak nějak člověk vypozoruje, co mu ve starém bydlení vadí. Jelikož mytí sprcháče je u nás doma můj job, tak jako slabé místo se mi zdály spáry mezi obklady, dveře a přechod vanička/zeď. Obklady jsem dal rektifikované, spára mezi nimi je asi 1mm, takže téměř není, i když obladač říkal, že to psychicky možná nezvládne, protože když se jedna obkladačka posune o 1mm, tak to rozhází celou stěnu, takže tolerance na práci tak 0,5mm. u sprchových dveří každé zákoutí se špatně čistí, barva odchází, zinkové madlo koroduje atd., tak jsem šel ještě výš, do sprcháče typu walk-in. Ten nemá žádné dveře, ale jedno sklo ohnuté a druhé rovné, tak, že nestříká voda ven. http://www.stavbaeu.cz/sprchove-kouty/r ... predni-dil
A místo silikonu k utěsnění vaničky, který časem vždycky zplesniví, jsem dal vaničkovou lištičku Ravak.
Hydroizolace kolem sifonu pod vaničkou asi nejde, protože sifon se tam připraví s nějakou vůlí a když se položí vanička, tak se teprve sifon přitáhne k vaničce přes těsnění, takže jestli se to nepovede a teče to, tak se to spíš nikdo nedozví
-luigi-

Odeslatod Solaris v Stř 29. Srp 2012 9:39:35

ok, díky. Takže stačí jenom tekutá lepenka + těsnící pás do rohů + dlažba. Sprchový kout vyřeším jako walk-in.
Solaris

Odeslatod Salamandr v Stř 29. Srp 2012 10:29:54

daves napsal:... My volili levnou cenovou - 3500kč za kouřové skleněné na pantech i s dopravou. Zatím spokojenost...

Ahoj, mohl bych vědět, jakej typ a výrobce to je? Případně fotka by nebyla? Dík ;)
Z pohádky do reality, aneb Pat a Mat v praxi...
Salamandr

Odeslatod daves v Stř 29. Srp 2012 10:58:39

Sami se též se snažíme http://www.domeceksnu.cz
Řízení a monitoring přes internet http://emu.mysys.cz
Termovizní snímky zdarma http://zdarma.infravize.cz
daves

Odeslatod moochera v Stř 29. Srp 2012 11:14:16

Já mám taky z Tutumi! Celej sprcháč (hranatej s dveřma 120x80) za 8 tis i s vaničkou (tu teda nepotřebuju, budu jí posílat dál) a super umyvadlo za 1100,-. Doprava byla teda 2,7tis, ale vyplatilo se. Navíc je to sklo 8mm.
moochera

Odeslatod Salamandr v Stř 29. Srp 2012 11:15:50

Daves: moc pěkný, krásně to máte udělaný.. Ceny mají taky docela pěkný, to jsou poláci? Bohužel jsem neobjevil, že by dělali sprcháče s matným sklem.. Čirý si myslím bude náročný na údržbu..
Z pohádky do reality, aneb Pat a Mat v praxi...
Salamandr

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům