sklep

Moderátor: Living

Re: sklep

Odeslatod PedroKV v Úte 09. Říj 2012 17:00:46

jo takhle, tak to jo.
PedroKV

Odeslatod 227 v Úte 09. Říj 2012 19:59:15

Ani ztracené bednění H nebude vodonepropustné, vlastní žebro tvárnice bude zřejmě slabě prosakovat.
Já si nedávno postavil 24m3 ŽB jímku na dešťovou vodu svépomocí, ovšem s profi náležitostmi jako třeba těsnění pracovní spáry nebo krystalická hydroizolace. Klidně bych Palmikovi s jeho sklepem pomohl, jsme od sebe 10km a stropní bednění mu můžu půjčit za děkuji. Ale podle mě by se s jeho minimálně 30m3 dostal svépomocí na cenu někde kolem 120-150tis. Kdyby se hodně zadařilo, tak 100tis, ale pochybuji. Prostě to ty prachy spolyká. Hromady železa, ten tlak zeminy tam je a nemůže se spolehnout na pár kari sítí, nestaví to přece na pár let. I při síle stěn 20cm, na čistý využitelný objem 24m3 padlo 12m3 vodostavebního betonu ve třech várkách, dno3, stěny6 a strop3. A ta strašná drbačka s bedněním stěn, aby bylo co nejlevnější a nikde nic neuhlo, protože půjčit si systémové bednění je hrozná raketa. Spíš od toho záměru Palmika odrazuju, kvalitní sklípek "na harampádí" je příliš drahá sranda.
227

Odeslatod Palmik v Stř 10. Říj 2012 5:13:20

uff 150? ja pocital tak pulku...

Pro me bude asi stezejni udelat tu sondu a pripadne sehnat nejaky zminovany polotovar.

Zkusim take poptat betonarky zda by to neslo na zakazku - podle meho kdyz sezenu tu vanu (dno + tak metr "zed" - mozna vycuhujici zeleza na navazani) tak se vyhnu hydroizolaci a zarucim nepropustnost, navic bych se zbavil te "nejhorsi" prace.

take jeden z duvodu proc sklep na harampadi je rozsirit pozemek - mam tam ted takovy domek, ktereho bych se mohl zbavit - pozemek totiz neni moc velky.
Rekonstruuji ! (Brno) http://domecekbaracek.cekuj.net
Palmik

Odeslatod rumcajz v Stř 10. Říj 2012 6:12:12

je to zbytečné stavet drahý izolovaný sklep pro harampádí. navíc to nebude dobré ani pro to ovoce.
a tem penezum moc nevěřím. zdá se mi to moc alespon pro mě. na 30m3 sklepu bych spotřeboval cca 2m3 betonu na pásy, 260bedňáku po 35kč. nejakých 9000... do toho 8 kubíků betonu a to nepočítám dveře. na strop nejaké 3m3. karisítě na strop odhadem 4000kč. 2000kč na odvětrání, nějaká elektrika a serepetičky, 4000 na roxory, 4000 exps na zeteplení plus nějaký igelit jako taková slabá hydroizolace :-) kubík betonu doma namícham tak za 1000kč. takže odhadem 33 000kč. bez dveří ty bych zvládnul tak za 1000kč dřevěné zateplené. jo a jeste výkop tak 8000kč bez odvozu zeminy.
rumcajz

Odeslatod daves v Stř 10. Říj 2012 7:46:53

Ta částka se mi zdá také dost vysoká. Já se chystám stavět 20m3 jímku. Kdysi jsem počítal na kolik vyjde plast, na kolik hotová betonová a na kolik svépomocná. Nahrává nám fakt, že jsme v jílu. Tady se na jaře vykope díra, neleje se do ní voda a ta voda tam bude až do zimy :) Vodostavební beton se cenou výrazně od normálního betonu neliší.
Sami se též se snažíme http://www.domeceksnu.cz
Řízení a monitoring přes internet http://emu.mysys.cz
Termovizní snímky zdarma http://zdarma.infravize.cz
daves

Odeslatod 227 v Stř 10. Říj 2012 21:37:56

Bednit 2metry vysokou stěnu jednostranným bedněním pro betonáž v jednom kroku je o dost náročnější než bednící tvárnice. Pokud si poptáte systémové bednění, budou se nabídky za pronájem pohybovat tak na 50tis. jen za bednění stěn u 30m3 sklepa. A když se pustíte do výroby vlastního bednění, z hydroizolačního hlediska raději jednostranné, tak tlaky kterým musí odolat při betonáži http://old.technologie.fsv.cvut.cz/upload/predmety/122TSE/vy_predn_podklady/prednaska_tlaky_na_bedneni_k122tse.pdf. Monolit tak aby izoloval, je prostě drahý a Palmik v některém z předchozích příspěvků projevoval nedůvěru v řešení s přizdívkou chránící hydroizolaci. Já pořád tvrdím, že dělat sklad nářadí, případně dílničku pod zemí je ekonomicky nesmysl. Buď chce sklep a potom tam bude vlhko a dostane se někam na rumcajzových 50tis.+ ... takže nakonec, když se všechno spočítá, tak konečná částka bude třeba 60tis. nebo se pokusí o hydroizolaci s přizdívkou a čas ukáže, jestli v podzemním skládečku(není to zrovna velké) bude dlouhodobě sucho.
227

Odeslatod rumcajz v Čtv 11. Říj 2012 6:43:36

my to máme taky jako sklad. jsou tam lopaty a zahradní náčení, kolečka a jiné krámy co tou vlhkostí macimálně za pár let zreznou :-) ale taková hruza to nebude. hlavně to máme na to ovoce když už máme ty stromy ale za ty prachy by bylo jablek habakuk :mrgreen:
rumcajz

Odeslatod PedroKV v Čtv 11. Říj 2012 7:45:12

Palmik chce pod zem z toho duvodu, ze nema moc velky pozemek. A pak, "ona ta politicka situace take neni nejruzovejsi", takze bunkr se muze hodit.

Betonovat to jako monolit bednenim bych ani nezkousel. Sam jsem na zacatku takto prohluboval zaklady naseho baraku a byla to nejvetsi <i>. Ty tlaky jsou obrovske. Samozrejme to ujelo a nahonem se to pod mixem pazilo. Pak uz jsem delal ze ZB a je klid.

Ze ZB to bude mit i vyhodu v moznosti udelat prizdivku k hydroizolaci z venku. Pokud udela hydroizolaci kvalitne a udela kvalitne prizdivku, je dlouhodoby suchy sklep zarucen.

Cenove se to necha vsechno spocitat, staci znat rozmery. Na 100-150 tisic to nevidim.
PedroKV

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům