sklep

Moderátor: Living

sklep

Odeslatod Palmik v Ned 15. Črc 2012 5:33:10

Dobry den,
prosim o radu.

Mam na svem pozemku stary ul (cca4,5x4,5 ze tri stran cihla, ctvrta otevrena) ktery pouzivam na naradi a odkladani nepotrebnych veci. Ul planuji strhnout a postavit na stejnem pudorysu domek z cihel ktere mam navic. Vyuziti sklad / dilna. Z jedne strany ma soused postaveny domek, z druhe a treti zahrada, ze ctvrte obecni chodik. Jelikoz prostoru neni nikdy dost, tak jsem uvazoval o podsklepeni.

Sklep v pravem slova smyslu jako "díra" pod domem pod úrovní terénu, zřízený za účelem uložení ovoce a podobně, nemá smysl. Hlavním důvodem je teplo a sucho, nic tam nevydrží.
- toto jsem nasel, ale je to pravda? ja vzdy myslel, ze tam je v lete chladno a v zime tepleji...

Jaky rozdil je mezi samostatnym sklepem a podsklepenym domkem? - mam i moznost sklep udelat samostatne, tak uvazuji i o teto variante.

vsude se pise, ze sklep je drahy spas - proc? podle me to je jen bagrista, mix betonu, bednici tvarnice, roxory a strop....
Rekonstruuji ! (Brno) http://domecekbaracek.cekuj.net
Palmik

Re: sklep

Odeslatod venanc v Ned 15. Črc 2012 6:46:14

To je několik zajímavých otázek.Záleží na tom co od sklepa čekáte .Jestli ho uděláte pod novým domem tak ho budete stavět do izolované vany .Bude suchý,na ovoce nevhodný a pivo bude teplé i na sedmém schodu.Takže to bude skladiště,kotelna nebo nějaká dílnička.V případě že se vám nepovede izolace a bude vysoká hladina spodní vody ,tak dost drahá legrace že?Pokud ten sklípek budete chtít vybudovat v té samé lokalitě venku ,protože máte zahradu a chcete uchovat ovoce ,bude vás zase třeba limitovat spodní voda,avšak taky nemusí,budou vám jablka vonět bramborama a aby nebyly ony brambory sladké budete v mrazech třeba elektrikou přitápět ze dvou na čtyři stupně.Taky záleží jak ho uděláte .Dnes je EPS atd.Jestli je sklep drahý špás? A co když někdo udělá na třetině baráku garáž?V Praze koukám že to je snad podmínka a tam to z dvoumetrové díry nikam nerozhrnete po okolí .Vše musíte odvozit.No oni to dělají i na venkově a pak auto stejně válí po ulici .Ráno autem pro rohlíky,pak s dětma do školy,pak autem ze školy.Co je drahé ?To je otázka.Každý si může vybrat.Když má někdo auto za 2Mil,tak mu taky nebudu říkat že je to do práce drahé.Asi to potřebuje.
venanc

Odeslatod gryllus v Ned 15. Črc 2012 14:49:31

No, my jsme na pozemku objevili zasypný sklípek, o kterém nevěděl ani předchozí majitel (85 letá paní ze sousedství ale ano), a rozhodli jsme se sklep obnovit, protože na brambory a pod. se to hodí. Sklípek je vyzděná díra cca 2.5 x 1.5 m, 180 cm hluboká, teď jsme tomu dali betonový strop a zřídili jsme schody, nad tím bude dřevník, který to bude také trochu izolovat. Jak se bude sklep chovat v zimě ještě nevíme, ale v létě je v něm příjemně sklepně chladno. Voda tam sákne, ale v míře únosné - v rohu máme zakopaný plastový sud s provrtaným dnem a v něm kalové čerpadlo na plovák, které to i po velkém dešti stíhá odčerpat.
Čili sklípku mimo dům bych se nebála, dělávalo se to běžně - spíš se divím, že jste v tom vašem domečku žádný sklep po předcích nenašel.
Naposledy upravil gryllus dne Ned 15. Črc 2012 16:21:35, celkově upraveno 1
gryllus

Odeslatod Palmik v Ned 15. Črc 2012 15:37:10

zatim nenasel, mozna tu nejaky je ;)

Jinak diky za reakce, uvitam i dalsi
Rekonstruuji ! (Brno) http://domecekbaracek.cekuj.net
Palmik

Odeslatod Muff v Ned 15. Črc 2012 23:26:24

Zdravím,
Sklep je dobrá věc, která samozřejmě něco stojí.
Do té tvé kalkulace připočítej odvoz materiálu.
Pokud neseženeš někoho kdo si zeminu vezme, je to dost drahá položka. Mě přišla ca na 21000 bez dopravy (1050 za tatru).Týden nato jsem se dozvěděl kam jsem to mohl dát zadarmo :smile-36:.Jinak cena izolace taky naskakuje (děláš podlahu a 4 stěny). Toho betonu je docela dost :lol:
Muff

Odeslatod venanc v Pon 16. Črc 2012 5:37:33

Muff napsal:Zdravím,
Sklep je dobrá věc, která samozřejmě něco stojí.
Do té tvé kalkulace připočítej odvoz materiálu.
Pokud neseženeš někoho kdo si zeminu vezme, je to dost drahá položka. Mě přišla ca na 21000 bez dopravy (1050 za tatru).Týden nato jsem se dozvěděl kam jsem to mohl dát zadarmo :smile-36:.Jinak cena izolace taky naskakuje (děláš podlahu a 4 stěny). Toho betonu je docela dost :lol:

Kam jsem to mohl.............To je klasika .V den akce se soused vychrápe ,přijde a řekne -beru 5 tater,škoda že jste to neřekli dřív ,už mi sem 15 aut v týdnu navezli.Je to daň za lhostejnost a místo pozdravu čumění do mobilu.Teď to nemyslím přímo na vás.
venanc

Odeslatod Martin_fio v Pon 16. Črc 2012 5:49:08

Zdravím, u mě při hloubení základového pasu byla nalezena stará navážka, tak byla odtěžena cca 4x8x4m, dno zasypáno štěrkem, ten zhutněn, nalito a z vibrováno cca 30cm betonu, ve vnější hraně - viz foto vystavěno ztracené bednění 15 cm, to dvojitě zaizolováno, uvnitř z 10 ztraceného bednění vystavěna vnitřní stěna, ta uvnitř vypažena a vše zalito betonem. Strop byl vybedněn a zalit cca 18 cm monolitem s dvojitě kari sítí zároveň s podkladním betonem stavby. Spodní práce byly prováděny za odčerpávání vody v pomocné jímce vedle, protože je sklep cca metr pod úrovní spodní vody, jež naštěstí kolísá, na jaře s povrchem a teď někde ve 4 m. Nic složitého, bagr tatry, mixy, ztracené bednění, nějaký ten roxor a ipa. Na druhou stranu přístup k přípojkám pod "deskou".

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Martin_fio

Odeslatod rumcajz v Pon 16. Črc 2012 6:35:36

taky stavím sklep. ještě mi chybí strop, ale spodní vodu nemám. budu izolovat pouze strop at mi nekape na hlavu, na stěnách mám přihrnutou nopovku, podlaha bude vrstva štěrku. hlínu spotřebuju, výkop stal 5 tis, mat odhaduju tak 20-30 tis. těžko to odhadnout sklep je součástí zídky kterou bych stavěl tak jako tak
rumcajz

Další

Zpět na Stavba a dům