Skladba a finální povrch podlahy v garáži

Moderátor: Living

Re: Skladba a finální povrch podlahy v garáži

Odeslatod meissi v Úte 07. Úno 2012 22:20:01

Taky bych asi do garáže polystyren nedávala. Navíc i přesto že je na tom beton, tak pod váhou aut, by to na polystyrenu mohlo klesnout. Raději pokud máte velká auta, tak víc betonu a karisíť a jestli máte garáž napojenou na obytné a máte v blízkosti i kotelnu nebo technickou místnost, udělala bych mezi garáží a obytným schodek. Jako finální povrch jsme zvolili tuhle dlažbu http://www.vase-stavba.cz/p/16480/la-fu ... aniti.html na podlahu jsme dali reliéfní krétu a místo obkladu kotelny jsme použili hladkou Korfu. Dlažba je silná, plně probarvená. Jsme velmi spokojení a za skvělou cenu.
meissi

Odeslatod blue21 v Čtv 09. Úno 2012 10:40:18

Pro upřesnění - garáž je spojená s domem jednou zdí, na které je pouze 15 cm EPS, navíc jsou tam prostupy, navazující stropní deska a hlavně dveře do šatny s Uw pouhých 1,2. Garáž je nevytápěná, ale temperujeme. Je tam voda a nechceme, aby zmrzla, plus take pro komfort nastupování do auta s dětmi. Nemluvě o tom, že dveře do šatny se často otvírají a pouštět si z garáže -5 nechceme. Kvalitní izolace obvodových zdí/vrat je tedy bezpodmínečně nutná, protože v našem případě pak prosté zaparkování teplého auta do garáže zvedne teplotu o několik stupňů. Vzhledem k větrání otevíráním vrat jde hlavně o akumulaci. Výhoda EPS/XPS v podlaze je pak v momentě, kdy je teplota vevnitř vyšší než v zemi pod garáží (což je většinu roku), v momentě kdy je teplota vevnitř nižší než předpokládaná teplota pod deskou (jen posledních 14 dní), bylo by samozřejmě lepší, izolaci v podlaze nemít. Takže každý si to musí spočítat sam:-)
Co se týká povrchu, běžnou slinutou 10/12 mm bych nedávala. Znám několik případů totálně popraskané dlažby nejmenovaného "českého" monopolního výrobce. Vydrží 5-10 let podle zatížení, pak se musí měnit. Teda pokud nemáte Fiat Punto, to asi vydrží i dýl:-) Nám se osvědčilo teraso, to má 30mm a vydrží to všechno. Měli jsme tmavší šedou a nebylo na tom nic vidět. Teď máme epoxidovou stěrku, která je čirá a jsou do ní vsypávané barevné písky. Zatím absolutní spokojenost, cena (s prací) cca 1000,- takže o nějaké 300,- vyšší než slinutá dlažba/teraso s položením. Na rozdíl od polyuretanové stěrky vevnitř bych do toho šla znova.
blue21

Odeslatod Roman007 v Ned 04. Bře 2012 9:14:00

Přidám svoji zkušenost. Problematiku tepelného mostu mezi garáží a venkovní dlažbou jsem řešil dlouho, ale nedařilo se mi nic najít. To jsem se ptal profesionálů, autora knihy o tepelných mostech, prostě kde to šlo. Teprve loni jsem našel velmi propracované řešení z německa, ale to už bylo postaveno. Myslím, že o tomto řešení bylo i nějaké vlákno tady na Livingu. Odkaz bohužel nemám. Garáž mám napojenou na dům a protože jsem chtěl postavit nízkoenergetický dům, omezoval jsem všechny možné tepelné mosty, včetně tepelné izolace podlahy garáže. Mám tam cca 15 cm polystyrenu, (typ už si nevzpomenu) na tom 8 betonu s karisítí. V zimě je normální teplota v garáži 13st. Povrchovou úpravou je litá epoxidová pryskyřice, ale to je trochu profesionální deformace, protože brácha se tím 30 let živil.
Roman007

Odeslatod miroslavbucek v Ned 04. Bře 2012 15:44:44

Roman007: díky za radu, ale hodila by se alespoň indície, jak najít to propracované řešení z Německa
V novém domě bydlím od května 2011. Mám zkušenosti s podlahovým topením, tepelným čerpadlem země-voda a rekuperací vzduchu. Rád se podělím o zkušenosti… http://odmirka.rajce.idnes.cz/jak_jde_cas_na_stavbe/
miroslavbucek

Odeslatod Ládínek v Pát 25. Kvě 2012 16:18:00

Tak co, našli jste to napojení tepelné izolace u vrat?
A jak máte ukončenou hydroizolaci u vrat? Hydroizalce prochází pod finálním betonem a pod zdí a zveku se navaří na zeď. Ale co se s ní udělá u vrat? To se navaří na ten finální beton a zařízne?
V projektu mám v garáži betonovou mazaninu s hlazeným povrchem. Máte to někdo? Jaké s tím máte zkušenosti? To se jen utáhne hladičkou?
Ládínek

Odeslatod Ládínek v Čtv 31. Kvě 2012 16:42:15

Jak máte vyřešené napojení tepelné izolace (tepelný most) u garážových vrat?
Jak máte ukončenou hydroizolaci u vrat? Hydroizalce prochází pod finálním betonem a pod zdí. Zvenku se pak navaří na zeď. Ale co se s ní udělá u vrat? To se navaří na ten finální beton a zařízne?
V projektu mám v garáži betonovou mazaninu s hlazeným povrchem. Máte to někdo? Jaké s tím máte zkušenosti? To se jen utáhne hladičkou?
Ládínek

Odeslatod Ládínek v Sob 23. Čer 2012 1:04:47

Jak máte vyřešené napojení tepelné izolace (tepelný most) u garážových vrat?
Jak máte ukončenou hydroizolaci u vrat? Hydroizalce prochází pod finálním betonem a pod zdí. Zvenku se pak navaří na zeď. Ale co se s ní udělá u vrat? To se navaří na ten finální beton a zařízne?
Ládínek

Odeslatod Ládínek v Čtv 26. Črc 2012 0:48:07

Tak zkouším ještě jednou - jak máte vyřešené napojení tepelné izolace (tepelný most) u garážových vrat?
Ládínek

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům