Skladba a finální povrch podlahy v garáži

Moderátor: Living

Skladba a finální povrch podlahy v garáži

Odeslatod miroslavbucek v Pát 03. Úno 2012 19:30:59

Poraďte prosím, jakou skladbu podlahy volit do garáže? Mám tam jen základovou a izolaci proti vodě.

Na to 10cm polystyrenu, jaký mám volit? Stačí podlahový, nebo musí být extrudovaný? Zátěž počítám dvě klasická auta. Nic extra :-)

A na to 10-15cm betonu, protože chci spád do kanálku. Garáž má 40m2, musí se dělat néjaké dilatační mezery?

A jak oddělit podlahu od venkovního vjezdu pod garážovými vraty tak, aby nevznikl tepelný most?

A poslední otázka zní, jaký finální povrch zvolit? Co doporučíte? Nejlevnější bude asi jen nátěr betonu. Pak obklady Rako Taurus Granit Nordic TAB35076 a nejvíc stojí průmyslové lité podlahy, to už mi přijde čenově mimo.

Díky za vaše názory a zkušenosti!
V novém domě bydlím od května 2011. Mám zkušenosti s podlahovým topením, tepelným čerpadlem země-voda a rekuperací vzduchu. Rád se podělím o zkušenosti… http://odmirka.rajce.idnes.cz/jak_jde_cas_na_stavbe/
miroslavbucek

Re: Skladba a finální povrch podlahy v garáži

Odeslatod Ládínek v Pát 03. Úno 2012 22:38:35

Napojení u vrat jsem taky marně hledal. Zdá se mi, že se to moc neřeší.
Do podlah v garáži by měl stačit základní EPS100Z, ale měl jsem dobrou cenu na EPS150S, tak jsem ho vzal. Dumám nad dilatacemi, kari sítěmi i správným postupem, protože mě čekají komplet podlahy.
Ládínek

Odeslatod miroslavbucek v Sob 04. Úno 2012 0:14:53

Ládínek: díky, snad se někdo ozve...
V novém domě bydlím od května 2011. Mám zkušenosti s podlahovým topením, tepelným čerpadlem země-voda a rekuperací vzduchu. Rád se podělím o zkušenosti… http://odmirka.rajce.idnes.cz/jak_jde_cas_na_stavbe/
miroslavbucek

Odeslatod blue21 v Sob 04. Úno 2012 14:31:44

Asi moc nepomůžu, ale napíšu vlastní zkušenosti a informace od našeho stavebního dozoru:
Nevytápěná garáž s dílnou tepelně oddělená od domu, celkem 50m2. Měli jsme pouze 20 cm na výšku podlahy a chtěli jsme dát co nejvíce izolace, proto jsme dali 10cm XPS a 10cm nechali na beton. Ještě jsme chtěli spád skoro 4 cm, takže beton má v nejtenčím místě pouze 6.5cm. Máme težká auta a tenký beton na EPS by mohl být problém. Dilatace vyřezali asi 2 dny po betonování, tam kde nedořezali do kraje, tam to prasklo. Následně se překryly stěrkou - nejsou vidět.
Vjezd jsme vymýšleli několik měsíců, ukázal se jako neřešitelný. Chtěli jsme minimálně přerušit tepelný most mezi deskou a velkovní dlažbou, takže jsme na vnitřní hranu otvoru dali 2cm XPS nastojato a chtěli dát dilatační profil Migua http://www.dilatace.cz/katalog/fpl8527ni.pdf. Pak jsme ho ale nesehnali včas, takže jsme XPS odstranili a nechali tam jen hydroizolaci jako "přerušení tepelného mostu". Problém je, že vrata stejně nedojíždějí na vnitřní hranu otvoru, ale až o cca 4cm dále do interiéru, takže by se to přerušení muselo dát tam.
Dnes už bych do nevytápěné garáže dala méně izolace, protože je to asi fakt (ač se mi to příčí uznat) zbytečné. Dnes ráno bylo v garáži 5° a po otevření vrat 2x teplota okamžitě klesla na -1°. Takže možná mel pravdu ten, kdo na TZB psal, že izolaci podlahy nedával, aby mu stabilní teplota země pod garáži temperovala prostor ve velkých mrazech:-)
blue21

Odeslatod Petr3333 v Pon 06. Úno 2012 17:28:20

izolaci do garáže jsem nedával, vylil jsem to betonem a na vrch slinutou dlažbu, kde není poznat upadnutí kladívka.
Petr3333

Odeslatod Sifo v Pon 06. Úno 2012 18:14:42

To blue : Právě mě to hned trklo. Nevytápěná garáž tepelně odizolovaná od domu. Jakákoliv tepelná izolace mi tu postrádá smysl. Smysl tepelné izolace vidím u vytápěné garáže.

Než řešit jestli dát EPS 100Z nebo 150S nebo XPS, tak raději řešit kvalitní položení EPS bez houpání a vzuchových mezer a kvalitní provedení betonového potěru. Na tlak ty EPS unesou pomalu tank :-)

Co se týče omezetí tepelného mostu u vjezdu, tak by se dal použít polystyrenbeton.
Sifo

Odeslatod Rob.Brno v Úte 07. Úno 2012 11:57:41

Taky u nás nevytápěná není součástí domu, garáž má pouze společnou zed. Tedy pouze hydroiz. beton 7cm a slinutá dlažba Granit 170kč/m2. NEní ještě udělán strop pod střechou z vazníků(OSB nebo SDK), teploty při -16 byly v garáži i k -10st.
Rob.Brno

Odeslatod rumcajz v Úte 07. Úno 2012 13:04:30

moc nerozumím té izolaci v nevytápěné garáži :?
navíc si odizolujete teplo ze země. Dilatace bych nedělal žádné, pořádnej beton a kari sítě.
rumcajz

Další

Zpět na Stavba a dům