Jaká okna? Rehau, Deceunink, Veka

Moderátor: Living

Re: Jaká okna? Rehau, Deceunink, Veka

Odeslatod OGOŇOK v Úte 28. Úno 2012 12:54:59

rumcajz napsal:tak zrovna u SULKA mam pocit že dává ocel. výztuhu do horní a spodní příčky křídla okna. na každém díle byl štítek .. na techto dvou místech bylo i číslo výztuhy. na bocich a rámu nikoliv. Jeden uživatel z fora toto i uspěsně reklamoval pač mel zaplacené i to přiteplení a když je tam železo tak se tam polystyren nevleze:-) okna mu vyměnili.
ja jsem v době zjištění měl hotový zateplovák, interiéry a nechtěl jsem todle řešit.
Nyní mam jiné starosti než okna a uplně jsem na to zapoměl než jsem narazil na toto téma :-)))
jinak s okny spokojenost

..tak podle pana ze Sulka do profilu Geneo, ocel. vystuhu nedávají ani když jsou balkonovky na výšku 2300*1000mm , toš nevím??
OGOŇOK

Odeslatod hetzer v Sob 03. Bře 2012 21:18:16

mam doma dve okna z profilo rehau geneo a jsem spokojen velmi. velmi stabilni i se zasklenim 6-16-4-16-4
hetzer

Odeslatod Jarry5 v Úte 20. Bře 2012 19:53:34

Takže problěhlo další odfiltrování nabídek a mě čeká finální rozhodnutí. Možnosti zbývají 2:

1. VEKA Alphaline 90 + plastové vchodové dveře VEKA (Stakoplast)
2. Slovaktual PASIV-OL + hliníkové vchodové dveře profil Slovaktual AL 110E

Oboje zasklení 4-16-4-16-4, montáž na illbruck illmond, rozdíl v ceně zanedbatelný. VEKU bych preferoval kvůli profilu (možná subjektivní dojem), Slovaktual zase díky AL dveřím - i kdyz je otázka, jestli jsou v případě RD opravdu takovým přínosem oproti plastovým. Plastové by byly bez ozdobné výplně, ty hliníkové nakonec asi taky bez, jenom s příčkama a zasklením. Vše bude v bílé barvě. Budu rád za každou radu, nebo poznatek s uvedenými výrobky, abych nemusel házet korunou :)
Jarry5

Odeslatod blue21 v Úte 20. Bře 2012 21:27:00

Ja bych osobne sla do moznosti 1. U oken mam stejny nazor jako vy, u dveri nepokladam hlinik (v rozmeru beznych vstupnich dveri do RD) za velkou vyhru. Plast bude mit vzdy lepsi tepelne parametry, hlavne u ramu. Rozhodujici je take tesneni a hlavne kovani. Na hlinikove dvere bezne Slovaktual nedava vicebodove, protoze by papirove mely byt pevnejsi, jenze oni casto nejsou a pak vam nahore nebo dole fuci nebo kondenzuje voda ve spare. Dvere bych udelala nejen bez vyplne, ale take bez pricek, pouze sklo. Kazda pricka navic je problem (tepelny a udrzba) a k vasemu domu mi to vzhledove moc nejde. Ale Stakoplast tedy neznam, takze kvalitu vyroby a montaze si netroufam hodnotit.
blue21

Odeslatod Jarry5 v Stř 21. Bře 2012 10:03:05

blue21 napsal:Dvere bych udelala nejen bez vyplne, ale take bez pricek, pouze sklo. Kazda pricka navic je problem (tepelny a udrzba) a k vasemu domu mi to vzhledove moc nejde.

Klasicke pricky v navrhu nemam, melo by to byt rozdelene na tretiny na sirku, tretina u kliky by byla odshora az dolu prosklena, zbytek plast. Ale asi bych se nebranil ani zaskleni vsude, je pravda, ze z tepelneho hlediska je to urcite nejlepsi varianta.
Jarry5

Odeslatod Adu87 v Úte 25. Čer 2019 9:43:09

Hezký den

jsme ve fázi výběru pro výměnu oken v rodiném domě.
Bohužel (?) jedno okno na domě máme již od Rehau, verzi Euro 86, která se už nevyrábí, a chceme ho zachovat, proto hledáme opět od Rehau, abychom mohli mít stejnou barvu a hledáme jak nejlepší firmu pro montáž, tak i profil

Nejlepší se mi zatím jeví nabídka od Sulko, jako jediní mě upozornili na montáž parotěsných pásek k oknům, ostatní mi nacenili pouze zaházení štukem.

Z profilů mi nacenili Synego, ale Geneo (u nich Profiline) prý je celkově lepší. Cena pro nás není rozhodující

Máte prosím někdo zkušenost, jak se po letech funguje s Geneo/Profiline, nebo i nějaké nové recenze k firmě Sulko (severní čechy)

Děkuji moc !
Adu87

Předchozí

Zpět na Stavba a dům