Jaká okna? Rehau, Deceunink, Veka

Moderátor: Living

Jaká okna? Rehau, Deceunink, Veka

Odeslatod xamid v Pon 16. Led 2012 12:56:59

Zhruba po dvou měsících vybírání materiálu a dodavatele na výměnu oken, jsem skončili u těchto třech : Rehau Brillant, Deceunink Prestige a Veka Softline 70AD. Všechny zasklené izolačním dvojsklem Ug 1,1 a teplým distančním rámečkem. U všech stejná tepelná prostupnost okna jako celku Uw 1,2. Poraďte prosím jaké vybrat. Vím, že jsou lepší profily, trojskla atd. ale po zvážení poměru cena/výkon a s přihlédnutím na to, do jakého domu budeme okna instalovat, jsem rozhodnut pro jeden z těchto profilů. Prosím o faktické poznámky, zkušenosti z praxe. Volil jste někdo mezi těmito? Jaký profil nakonec vyhrál? A proč? Cenové nabídky na všechny, mám celkem podobné. Dodavatele mám vybrané také, tak že, reklamní odpovědi nepotřebuji. Díky.
xamid

Re: Jaká okna? Rehau, Deceunink, Veka

Odeslatod daves v Pon 16. Led 2012 13:15:36

Máme Deceunink Prestige a nespatřuji tam zatím žádný zásadní problém. Při novém výběru už bych ale zakoupil Eforte. Širší rám, možnost namontovat 4/18/4/18/4, lepší Uf.

Ve vašem případě při volbě dvouskla by to bylo zbytečné.

V obou modelech je středové těsnění, což u těch zbylých (pokud se nepletu) není.

Zkušenost z praxe : nejvíc záleží na tom, kdo a jak ty profily opracuje (svaří, namontuje panty, kování, navrtá odvodňovací otvory) a namontuje (kotvení, kvalita, zapěnění). Když bude rám křivě, tak je asi jedno, co to bude za značku.
Sami se též se snažíme http://www.domeceksnu.cz
Řízení a monitoring přes internet http://emu.mysys.cz
Termovizní snímky zdarma http://zdarma.infravize.cz
daves

Odeslatod Bajbic v Pon 16. Led 2012 13:45:12

To máte těžký, která okna vybrat, imho má pravdu daves + taky tuším, že každý bude mít s okny různých výrobců trochu jinou zkušenost a každý bude mít trochu jiné požadavky a bude jinak spokojen...

Odeslatod xamid v Pon 16. Led 2012 17:29:32

díky za reakce. Je jasné, že konečná montáž bude velmi důležitá, zohledňoval jsem to ve svém výběru. Jenže dopředu stejně nikdo nevidí, a není možno určit, která firma nakonec namontuje okna správně. Nakonec mi prošli sítem asi 40 dodavatelů 3 do závěrečného kola, tak uvidíme.
Ano, Deceunink má jediný středové těsnění a to ho trochu zvýhodňuje před Rehau a Veka. Ty dva zas mají známí a jsou spokojeni. Deceunink nikdo z mého okolí nemá. Proto se ptám tady.
xamid

Odeslatod OGOŇOK v Úte 31. Led 2012 12:44:31

AŤ to tu neplevelím. Má někdo praktickou zkušenost s profilem REHAU RAU-FIPRO , ať už GENEO nebo především Sulko Profi Line . Jde mi hlavně o okna /dveře větších rozměrů (900 * 2200 otvíravá na terasu) jedná se o trojsklo a profil bez ocelové výstuže...děkuji za jakýkoli postřeh
OGOŇOK

Odeslatod rumcajz v Úte 31. Led 2012 14:50:28

tak zrovna u SULKA mam pocit že dává ocel. výztuhu do horní a spodní příčky křídla okna. na každém díle byl štítek .. na techto dvou místech bylo i číslo výztuhy. na bocich a rámu nikoliv. Jeden uživatel z fora toto i uspěsně reklamoval pač mel zaplacené i to přiteplení a když je tam železo tak se tam polystyren nevleze:-) okna mu vyměnili.
ja jsem v době zjištění měl hotový zateplovák, interiéry a nechtěl jsem todle řešit.
Nyní mam jiné starosti než okna a uplně jsem na to zapoměl než jsem narazil na toto téma :-)))
jinak s okny spokojenost
rumcajz

Odeslatod OGOŇOK v Čtv 02. Úno 2012 0:59:23

Schüco Corona SI 82+ tenhle profil se rovněž dělá bez výstuže. Měl tu někdo co dočinění s touto fi. http://www.oknasupik.cz/rs/okna/plastov ... li-R5.html
OGOŇOK

Odeslatod Jarry5 v Ned 26. Úno 2012 10:14:46

Trochu to tu ozivim a pridan otrepanej dotaz :) Pomalu se pripravuju na finalni vyber dodavatele oken a mam trochu problemy se rozhodnout, vyber je nasledujici:
1. VEKA ALPHALINE 90 (Stakoplast, nebo Montesa)
2. Inoutic EFORTE PLUS 84 (JIS)
3. Kömmerling 88plus (Peml Okna)
4. Slovaktual PASIV - OL (okna.eu)
5. REHAU GENEO (OLRO)

Vsude trojsklo 4-16-4-16-4, pouze u PASIV - OL je 4-18-4-18-4. Nabidky jsou srovnany podle ceny od nejlevnejsi, ale rozdil mezi nejlevnejsi a nejdrazsi nabidkou je cca 10%, takze jako kriterium pro vyber to radim az na posledni misto. Parametrove vychazi nejlepe asi PASIV-OL, ale ja spis lehce favorizuju Alphaline 90. Vetsina oken bude v rozmeru 1600x1500mm, nejvetsi jsou pak balkonove dvere 1600x2350mm - ty budou asi rozdeleny na fixni a oteviratelnou cast. Budu rad za zkusenosti jak s profily, tak s uvedenymi dodavateli.

Jako doplnkovy beru jeste nabidky na:
Avantgarde PRIME a Rehau Euro Design 86, kde je cena o neco nizsi, ale spise se priklanim k jedne z 5ti nahore.
Jarry5

Další

Zpět na Stavba a dům