Hliníková okna

Moderátor: Living

Hliníková okna

Odeslatod hluchavka v Stř 10. Srp 2011 14:55:15

Dobrý den
čeká mě rekonstrukce domu, v rámci které bych rád vyměnil veškerá okna. Váhám, jestli mám dát hliníková okna anebo plasťáky. Našel jsem o hliníkových oknech něco i na wikipedii, ale nevím je-li to relevantní.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Hlin%C3%ADkov%C3%A1_okna
děkuji za tipy.
hluchavka

Re: Hliníková okna

Odeslatod Bartak v Stř 10. Srp 2011 19:49:56

Ideální volba - AL + plast Trocal 88+

Možné s 2sklem i 3sklem - prostě TOP
Bartak

Odeslatod ja.carbol v Čtv 18. Srp 2011 7:26:17

Dobrý den,
u hliníkových oken nikdy nedocílíte takových prostupností jako u oken plastových nebo dřevěných, ať vyberete jakýkoliv Al.profil se snovým přerušeným tepelným mostem.
Co se týče Al+plast Trocal 88+, jedná se o plastové okno a hliníkovým clipem z venkovní strany. Pokud vím, tak tyto hliníkové clipy používá více profilových systémů, jako třeba Aluplast... Clipy jsou na plast jen nacvaknuté... podle mého ne zrovna dobrá volba.
ja.carbol

Odeslatod Scota v Čtv 18. Srp 2011 8:53:54

Mám dřevo - hliníkové Edition od firmy Internorm a jsem moc spokojen. Dělají i plast - hliník. Hliníkový profil je vyplněn XPS pěnou, takže mají špičkové izolační vlastnosti. Při výměně oken je důležité vhodně rozčlenit plochu výplní, tak aby se zachoval ráz domu. Klasické plasťáky mají vetšinou silný rám obdélníkového profilu, proto je na první pohled vidět že tam něco "nesedí".
http://www.internorm.cz/Drevohlinikova_ ... m_697.html
Skuteční sobi, rybaření na dírkách - Levi, Laponsko: Reindeer sledge, Ice fishing, Levi
Ice fishing, Reindeer safari - Levi, Lapland: Ice Fishing, Reindeer Levi
Scota

Odeslatod YoRk v Pát 19. Srp 2011 15:11:35

Scota: gratuluji ke krásným a hlavně dokonale funkčním oknům

hluchavka: hliník jen v krajím případě, kdy už maximální rozměry dřeva nebo plastu nejsou vyhovující. Jinak je hliník na chvostu tepelně izolačních vlastností a dost často i s těsností.

U dřevěných se vyhněte zastaralým profilům tl. 68~78mm, jako slušný základ je Slavona Solid Comfort SC92, pokud toužíte po designu, tak zkuste Josko, Internorm a případně Optiwin Alphawin, který jako jediný na bízí zcela skrytý rám
Pasivní dům je nejlepší důchodové spoření
YoRk

Odeslatod portok v Stř 07. Zář 2011 18:09:43

Dobrý večer, v naší firmě máme hliníková okna s trojsklem od firmy TVT EURO-okna a jsme maximálně spokojeni. Doma jsme pak vyměňovali tak jsem dal už dřevěná okna s trojskly profil 92 také od TVT EURO-okna a musím říct že až na jednu poškrábanou kliku, kterou do týdne vyměnili není problém.
portok

Odeslatod ikov labs v Stř 07. Zář 2011 18:25:07

portok napsal:Dobrý večer, v naší firmě máme hliníková okna s trojsklem od firmy TVT EURO-okna a jsme maximálně spokojeni. Doma jsme pak vyměňovali tak jsem dal už dřevěná okna s trojskly profil 92 také od TVT EURO-okna a musím říct že až na jednu poškrábanou kliku, kterou do týdne vyměnili není problém.

TVT EURO okna :2_angry: - nebrat- nema na reklamu :palec_down:
ikov labs

Odeslatod portok v Stř 07. Zář 2011 18:29:19

Tak já si dal od nich okna protože jsem viděl jejich práci a byla velmi kvalitní včetně montáže a ne proto že bych viděl jejich plakát vylepaný na každém rohu :) A to se teda pěkně rozhoduji komu dát peníze.
portok

Další

Zpět na Stavba a dům