Hliníková okna

Moderátor: Living

Re: Hliníková okna

Odeslatod MajklM v Stř 22. Úno 2017 17:24:47

Lze nějak na první pohled poznat, že se jedná o hliníkové okno? Většinou mají klasickou "stříbrno/šedou" barvu, ale díval jsem se, že se dělají už i v různě barevných dekórech. Takže pokud bych měl například rudý dekór, lze nějak na první pohled poznat, že se jedná o hliníkové okno?

Obrázek
MajklM

Odeslatod LidaVeč v Sob 15. Črc 2017 10:44:21

Prosím o radu. Váhám… Jaký je rozdíl mezi plastovými a hliníkovými okny? Chodí se hliníková okna do bytu? Nejsou moc surová? Děkuji.
LidaVeč

Odeslatod luminique v Pát 21. Črc 2017 17:13:12

LidaVeč napsal:Prosím o radu. Váhám… Jaký je rozdíl mezi plastovými a hliníkovými okny? Chodí se hliníková okna do bytu? Nejsou moc surová? Děkuji.

Tak zásadní rozdíl je v materiálu, ze kterého je vyroben rám oken :) Ale jinak jsou hliníková okna o dost dražší, ale životnost je zase o dost delší. Tady je šikovný článek, který to dobře shrnuje:
http://www.svet-oken.cz/cz/hlinikova-ok ... nosti.html

Jinak je vídám spíše na takových těch prosklených kancelářských budovách apod. V bytě jsem se s tím asi nesetkala - většinou všichni volí plastová okna. Ale na druhou stranu se dělají ve všemožných barvách, takže si můžete vybrat, aby nevypadaly v interiéru moc surově ;) Celkem si je umím představit na moderních bytových domech, v paneláku asi ne :D
luminique

Odeslatod Builder07 v Ned 30. Črc 2017 9:50:20

Taky nás čeká výměna oken a rozhodujeme se mezi hliníkovými a plastovými. Asi bych si to chtěl prohlédnout dřív, než si to objednám z eshopu, nebo aspoň si přečetl info od někoho tady... Zatím se rozhoduju mezi dvěma dodavateli, jedni nabízí až 6komorové plastové profily. Je tu někdo, kdo tomu rozumí?
Builder07

Odeslatod Richiel v Stř 23. Srp 2017 15:23:44

No podle mě vždycky není jasné že čím víc komor tím lépe, ale myslím že vám to určitě vysvětlí lépe na nějaké prodejně, kde byste si okna mohl i prohléhnout, a pak je případně rovnou objednat. Já bych podle sebe volil ale spíš ta plastová, sám je mám od vekry, hliníková se podle mě hodí spíš do nějakých kanceláří nebo tak, kde jsou okna více používaná, ale to je jen můj názor.
Richiel

Odeslatod Builder07 v Stř 23. Srp 2017 16:06:40

Richiel napsal:No podle mě vždycky není jasné že čím víc komor tím lépe, ale myslím že vám to určitě vysvětlí lépe na nějaké prodejně, kde byste si okna mohl i prohléhnout, a pak je případně rovnou objednat. Já bych podle sebe volil ale spíš ta plastová, sám je mám od vekry, hliníková se podle mě hodí spíš do nějakých kanceláří nebo tak, kde jsou okna více používaná, ale to je jen můj názor.

Napsal jsem si výrobcům, tak mi to povysvětlovali... akorát pořád nechápu proč hliníková do kanceláří, nebo kde jsou více používaná? Doma je otevíráte méně než v kancelářích?
Builder07

Odeslatod Richiel v Úte 29. Srp 2017 14:14:04

Podle mě se právě hodí více do objektů kde je větší plocha oken, jako okna v kancelářích, vitríny a tak, už jen kvůli tomu že hliníková okna mají horší termoizolační vlastnosti.
Richiel

Odeslatod Amall v Čtv 23. Lis 2017 18:42:49

No, já jsem teda zastánce oken plastových…
Amall

Předchozí

Zpět na Stavba a dům