Krbová vložka Romotop

Moderátor: Living

Krbová vložka Romotop

Odeslatod Danushka v Ned 07. Srp 2011 8:40:41

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdo z vás má krbovou vložku Romotop a jak jste s ní spokojeni?? Přemýšlíme od jaké značky si pořídit teplovodní krbovou vlložku a česká firma Romotop se nám celkem zamlouvá. Máme zájem o http://www.romotop.cz/krbove-vlozky-dyn ... ni-vymenik.
Děkuji za odpovědi.
Danushka

Re: Krbová vložka Romotop

Odeslatod Danushka v Úte 09. Srp 2011 11:25:50

Doopravdy tady nikdo nemáte zkušenosti s krbovou vložkou Romotop?? :|
Danushka

Odeslatod Elka001 v Úte 09. Srp 2011 13:57:12

Danushko, vložku máme úplně novou cca týden, ještě jsme v ní nezatopili. Až zatopíme, napíšu..
Jinak tuším Romotop 25 si chtěl kupovat Mendi, napiš mu SZ
Elka001

Odeslatod Danushka v Úte 09. Srp 2011 19:34:00

Elka001: a jaký máte typ?? :)
Danushka

Odeslatod tomula v Stř 10. Srp 2011 9:29:37

Taky zrovna vybiram teplovodni krbovou vlozku.
tenhle Romotop mam taky v hledacku. Dale mam ve vyberu teplovodni krbove vlozky od BEF. Tady vybiram z Aquatic WH 450, WH 650, WH750. Tyhle vlozky maji oproti Romotop KV 6.6.2, dvojite sklo, coz urcite o neco snizi vykon do mistnosti. Ale nevyhoda je o dost vyssi cena.
Mezi dalsimi vlozkami ktere pripadaji v uvahu jsou vlozky Hoxter (po zruseni zelena usporam jsou ale cenove mimo realitu. I kdyz i se zelena usporam to vychazelo cenove dost (celou dotaci spolkla montazni firma :)), Focolare 80 Idro Crystal s cenou mezi BEF a Hoxter :(.
Z levnych je to jeste Aquador (Lechma) a Kratki.
Ja stavim lepsi NED tak je pro me hlavnim kriteriem nizky vykon do mistnosti a externi privod vzduchu. Ten musi byt opravdu externi, napr u vlozek Aquador a nejspis i Kratki maji externi privod rekl bych tak na pul. Podle dostupnych informaci maji vlozky Aquador externi privod pouze na primarnim vzduchu, sekundarni jde normalne z mistnosti.

Mel bych prosbu na ty co uz maji teplovodni vlozku. Co vse mate privedene do mista KV a co k akumulacni nadobe? Jsem pred podlahami a potrebuji to vsechno roztahat. Zatim mam na misto KV priveden externi vzduch promet 125, vodu z radu, odpad. Dal nevim jestli staci jen trubky ktere povedou vodu do AKU, jestli cepradlo dat ke krbu nebo k nadrzi. Atd.

Jinak Mendi ma teplovzdusnou vlozku Romotop

Diky
tomula

Odeslatod tomik30 v Stř 10. Srp 2011 16:16:31

Zdravím. Vložku jsem vybíral hodně hodně dlouho. Bef jsem taky uvažoval, ale vždy mě odradilo zpracování když jsem to viděl na veletrhu.
Hoxter je úplně mimo a zelená úsporám je taky slušnej podvod. Na Romotop jsem taky koukal ale je malá a regulace je taky nic moc. Nakonec jsem pořídil Focolare idro 80. La nordica je známá svou dobrou regulací a zpracování, ač od italů je super!! Hledal jsem dlouho a našel akci za 45tisíc. Dokonce jsem ji našel na italských stránkách a tam vyšla na 30 ale do toho se mi moc nechtělo. Bylo to kousek za Udine tak že ani moc daleko. Kdo se trochu vyzná a má možnost dopravy tak by to nebylo špatné. Ještě k té vložce. Má super design, centrální přívod vzduchu a otevírání dveří na obě strany, což u mě bylo taky dost důležité.Výkonově mi sedí, Mám 750l aku. Nicméně ji budu zapojovat teď na podzim. Moc už se těším. Toť moje dojmy. Přeju dobrý výběr
tomik30

Odeslatod sniper76 v Stř 10. Srp 2011 18:46:18

mám teplovzdušnou tuto: http://www.romotop.cz/krbove-vlozky-dyn ... vna-vysoka
po první zimě spokojenost. Topím v ní ale jen když je mráz a zároveň jsem doma. Manželka v ní netopí. Po letošní zimě jsem sáhnul do komína a skoro jsem se nezašpinil - žádné saze (mám ale suché dřevo). Sklo je při topení žhavé - pozor na děti.
sniper76

Odeslatod Elka001 v Čtv 11. Srp 2011 8:31:33

Danushka napsal:Elka001: a jaký máte typ?? :)

Klasickou širokou rovnou Dynamic KV 25L. Původně jsme uvažovali nad vloužkou s teplotním výměníkem, ale zavrhli jsme ji pro nutnost mít velkou akumulační nádobu a tu nebylo kam dát... A netopýří uši zase zavrhly teplovzdušné rozvody do patra. Takže nakonec jen obyč aspoň trochu akumulační obestavba v obýváko-jídelno- kuchyni. Slibuji si, že když necháme otevřené dveře na chodbu (posuvky 1,1 m), tak se teplo pohne i jinam.
Elka001

Další

Zpět na Stavba a dům