Lazury Bori vs. Herbol

Moderátor: Living

Re: Lazury Bori vs. Herbol

Odeslatod JardaS v Pát 09. Kvě 2014 8:39:24

Nevím co chceš natírat, ale chce mít alespoň trochu vyschlé dřevo. A pokud se jedná o krov nebo podbití, tak ńejdřív samozřejmě nějaký prostředek proti škůdcům - Fignofix apod.
A před nátěrem olejem zase nechat vyschnout.
Astraxil v obchodech namíchaj v požadované koncentraci barevného pigmentu - já beru 50%, takže při dvou nátěrech to má plný odstín. Spotřeba je podle druhu dřeva (třeba modřín málo pije), a úrovně ohoblování/vybroušení - 1l cca 10m2.
Ovšem Astraxil se nedoručuje do interiérů - je v něm nějaká chemie.

TondaF napsal:Díky za sdílení. Musí se Astraxil / Bori něčím dopředu napouštět nebo se rovnou dáva barva? Kolik vrstev jste dávali a jaká byla spotřeba?
Brexit ukázal cestu!
Evropské země se mohou vrátit k volnému obchodu a cestování bez bruselské byrokracie a obírání států o suverenitu.

http://www.svobodni.cz
JardaS

Odeslatod TondaF v Pát 09. Kvě 2014 12:12:20

Chystám se podbití (se zakrytými trámy). Budu kupovat smrkové A/B palubky 19mm, ale jak jsou vyschlé, to ví asi jen veverka, co po nich před pár týdny ještě určitě někde běhala. :-)
To bych je měl nechat ještě vyschnout?
Jako první tedy nějaký bezbarvý lignofix, bochemit, ...
A pak dvě vrstvy Astraxilu?
Jak je to s tím 50% pigmentem? Když to půjdu po 10 :-) letech přetřít další 50% vrstvou, tak už to půjde do černa ne?
TondaF

Odeslatod Filo v Pát 09. Kvě 2014 13:48:05

To chce vyzkouset, ono fakt dost zalezi na tom, co natiras...

Ja mel vzduchosuchy modrin, hoblovany... vyschly to bylo cca pul roku, normalni prkna...

To nesalo skoro vubec, zkouseli jsme na vzorku u Barvy Groh jak Astraxil tak Bori a ten olej bych musel matlat uplne desne, proto nakonec bori a i tak spotreba hrozne mala... tusim mi pulka pixel zbyla, mam je uskladneny, ze dam druhej nater na baraku, ale jeste jsem se k tomu nedostal... Jinak ja delal plochy jednou, hrany dvakrat... Podklad jsem nepouzival zadny. Na vyschly modrin bez napadeni skudci, co bude viditelny mi to prislo uplne zbytecny.

Honza
Filo

Odeslatod TondaF v Úte 13. Kvě 2014 13:56:19

Tak to mi teda vůbec neděláš radost. Já se těšil na exaktní recept a teď koukám, že mě zase čekají nějaké pokusy a alchymie. :-) Myslel jsem, že zakoupím barvu a palubky a žena se začne realizovat.
Navíc jsem chtěl palubky na podbití kupovat nadvakrát a ona asi bude každá várka jinak sát.

Ty Barvy laky Groh jsou u Jičína? Našel jsem web barvylakygroh.cz ale ten asi nefunguje. Navíc to mám z Prahy západ trochu z ruky. Jak to řešili Středočeši nebo Pražáci? Kde jste kupovali třeba ten Astraxil?
TondaF

Odeslatod JardaS v Úte 13. Kvě 2014 15:13:55

Groh je v Holíně u Jičína, jinak musíš googlit
Brexit ukázal cestu!
Evropské země se mohou vrátit k volnému obchodu a cestování bez bruselské byrokracie a obírání států o suverenitu.

JardaS

Odeslatod TondaF v Stř 14. Kvě 2014 15:03:42

Jardo, jak je to s tím 50% pigmentem u Astraxilu? Když dám dvě vrstvy, tak jsem na 100%. A když to půjdu po 10 letech přetřít další 50% vrstvou, tak už jsem 150% Stachanovec a mám to do černa, ne?
TondaF

Odeslatod JardaS v Čtv 15. Kvě 2014 15:29:08

Po 10 letech nevím, my to máme zatím 5 let a OK.
S tou černotou - hodně záleží na odstínu.
My použili na něco tmavý ořech 2x50%, tam by to asi bylo dost černé. Na něco světlý ořech a tam to i po 3 nátěrech 50% má pořád slušný odstín.
Musí se to vyzkoušet.
Čím je dřevo víc hoblované, pije míň.

TondaF napsal:Jardo, jak je to s tím 50% pigmentem u Astraxilu? Když dám dvě vrstvy, tak jsem na 100%. A když to půjdu po 10 letech přetřít další 50% vrstvou, tak už jsem 150% Stachanovec a mám to do černa, ne?

Brexit ukázal cestu!

JardaS

Odeslatod Markicek v Stř 02. Kvě 2018 21:15:46

Která lazura na dřevo je cenově nejdostupnější a je nejkvalitnější?
Markicek

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům