Lazury Bori vs. Herbol

Moderátor: Living

Re: Lazury Bori vs. Herbol

Odeslatod marat v Pon 22. Srp 2011 12:50:34

Hmm, k názorům odborníků jsem rezervovanej....vždycky mi špatně poradili, protože jsou všichni zamrzlý na jednom postupu nebo značce..!

Jinak já prošel i polský a německý fóra a výsledek je, že jak je to na slunci, tak většinou nic nepomůže...rok sem rok tam, přetírat se musí.

Akorát za to PNZ bych dal dvojnásobek.
marat

Odeslatod JardaS v Pon 22. Srp 2011 18:34:49

Já jsem teď dokončil nátěr a montáž 280 ks plotových šejtek (ze střešních latí). Jako 2x základ jsem použil barvu na ploty z baumaxu (3x10 l celkem za 3x199 Kč). Navrch jsem jako finálku dal Lusonol (2x6 l), chová se tak trochu jako olej.
Brexit ukázal cestu!
Evropské země se mohou vrátit k volnému obchodu a cestování bez bruselské byrokracie a obírání států o suverenitu.

http://www.svobodni.cz
JardaS

Odeslatod zm v Úte 23. Srp 2011 9:30:28

marat napsal:Hmm, k názorům odborníků jsem rezervovanej....vždycky mi špatně poradili, protože jsou všichni zamrzlý na jednom postupu nebo značce..!

Ja taky moc neverim odbornikum, tak shanim info z ruznych stran. Krome dodavatelu a truhlare zkousim poptat i majitele stavajicich plotu, ale problem je ze v mem okoli jsou pouze "mlade" stavby. Kdyz narazim na starsi plot, tak majitel nevi cim byla dodavka na klic natrena.

marat napsal:Jinak já prošel i polský a německý fóra a výsledek je, že jak je to na slunci, tak většinou nic nepomůže...rok sem rok tam, přetírat se musí.

Pripada mi, ze pretrit lazuru je mnohem obtiznejsi nez olej nebo vosk, ktere ale asi dele vydrzi bez pretirani.
Mate nekdo plot natreny voskem ?
http://www.drevobarvy.cz/drevobarvy/esh ... Holz-Wachs
zm

Odeslatod Filo v Úte 23. Srp 2011 9:42:37

Volil bych spis olej, pokud to je ven. Mam vosk v interieru a ten vosk proste na povrchu takovou vrstvicku udela a nejsem si jisty, co s tim udela slunce a dest...

Mam venkovni barevny olej PNZ na podlaze vstupni verandy z modrinu, prsi na to a zatim dobry, olej se zasakl do dreva. Pravda je, ze ten modrin byl hodne smolny.

Jinak na fasade mam tenkovrtvou lazuru Bori a ta je zasakla do dreva, a jednoznacne se neoloupe.. takz epokud bude potreba pri obnove brousit, tak proto, ze drevo napraskalo samo o sobe, z techmodrinovejch prken se mi nekdy tlaci v minikapkach smula, obsas nekde praskne i vetsi smolnik. Pravda je, ze se molny drevo doporucuje pred naterem vymyt benzinem, ale to bych se z toho pri tom mnozstvi zblaznil... Mam na fasade i mista, ktery jsou nejak vic exponovany (jeden stit garaze a jedno misto, kde mi nesikovou konstrukci uzlabi kapala a rozstrikovala se voda a smacela prkna na fasade) a vysledek po asi 1.5 roce je vpodstate jen to, ze to modrinovy drevo vic nacernalo... zas ty prkna jsem v plose natrel jen jednou s tim, ze druhy nater bude az na baraku a zatim jsem se k tomu nedostal a letos uz nedostanu...

Aby to dobre vypadalo, ze v prvni rade zadouci zvlit odolne drevo, na ploty a povetrnosti vystavene plochy bych volil modrin, pripadne borovici, vydrzi urcite vic nez smrk.

Ruzny exotiky, co jsou dbneska tam modni ale povazuju za predrazene, do kontextu se nehodici a ve vysledku tostejne nejspis nezachrani...

Honza
Filo

Odeslatod TondaF v Čtv 08. Kvě 2014 1:49:24

Tak co, lakýrníci? :-) Jak to vidíte po letech. Co dělají vaše nátěry Bori, Herbol, Astraxil, Xyladecor,.... Kdo už přetíral? Do čeho jste neměli jít a co byste dali znovu?
dík moc
TondaF

Odeslatod JardaS v Čtv 08. Kvě 2014 6:58:15

Brexit ukázal cestu!
Evropské země se mohou vrátit k volnému obchodu a cestování bez bruselské byrokracie a obírání států o suverenitu.

http://www.svobodni.cz
JardaS

Odeslatod Filo v Čtv 08. Kvě 2014 21:39:58

mohe bori dost ztmavla, ale s tim se vicemene pocitalo ale jinak drzi a imho je to ok....jen bych to nedaval na vodorovny plochy, mam z tech prken dekl piskovste a tam to tomu moc nesvedci.... ale to je relativne docasna zalezitost...

h.
Filo

Odeslatod TondaF v Čtv 08. Kvě 2014 23:48:37

Díky za sdílení. Musí se Astraxil / Bori něčím dopředu napouštět nebo se rovnou dáva barva? Kolik vrstev jste dávali a jaká byla spotřeba?
TondaF

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům