Lazury Bori vs. Herbol

Moderátor: Living

Lazury Bori vs. Herbol

Odeslatod marat v Pon 16. Kvě 2011 16:55:16

Tak jsem důkladně prošel diskuze, kde co strejda Google našel a mám 2 favority, které použiju na nátěr plotu.
Nejdříve Lignofix E Profi a nato lazuru od Bori nebo Herbolu.

Herbol je o cca 30% dražší než Bori, ale zase má mnohem větší výběr barev a jasně danou historii. O Bori jsem toho moc nenašel.

Vím, že Bori použil snad Filo na modřín.....Jak to dopadlo?

Má někdo už nějaké dlouhodobé zkušenosti s některou znich?

Díky moc.
marat

Re: Lazury Bori vs. Herbol

Odeslatod JardaS v Pon 16. Kvě 2011 18:55:11

nevím, kolik máš plotu, ale není to drahý? Nestačil by ti tady ten tolikrát zmiňovaný Atraxil nebo jiný olej? Filo má pravdu, modřín moc nepije, ani ten olej.

[i]
marat napsal:Tak jsem důkladně prošel diskuze, kde co strejda Google našel a mám 2 favority, které použiju na nátěr plotu.
Nejdříve Lignofix E Profi a nato lazuru od Bori nebo Herbolu.

Herbol je o cca 30% dražší než Bori, ale zase má mnohem větší výběr barev a jasně danou historii. O Bori jsem toho moc nenašel.

Vím, že Bori použil snad Filo na modřín.....Jak to dopadlo?

Má někdo už nějaké dlouhodobé zkušenosti s některou znich?

Díky moc.
[/i]
Brexit ukázal cestu!
Evropské země se mohou vrátit k volnému obchodu a cestování bez bruselské byrokracie a obírání států o suverenitu.

http://www.svobodni.cz
JardaS

Odeslatod marat v Pon 16. Kvě 2011 19:42:54

Celková plocha plotu je asi 800m2. Teď začínám s těmi 200m2.

Astraxil jsem našel i na jiných diskuzích, ale cena je stejná co Herbol a spol. Je otázka, co je lepší...jestli Lazura nebo Olej...!???
marat

Odeslatod henry_sk v Pon 16. Kvě 2011 20:33:37

Marat, s dovolením rozvíjam Tvoju otázku:

Aký je praktický rozdiel medzi tenkovrstvou lazúrou, olejom a gelom?

Pri natieraní podbitia strechy je najdôležitejšie, ako často pretierať a vlastnosti, ako UV ochrana...
henry_sk

Odeslatod JardaS v Pon 16. Kvě 2011 22:55:34

Nedokážu srovnávat, ale já kupoval Astraxil tmavý ořech 50% (dva nátěry = plný odstín), pixla 5litrů za cca 1350Kč. Vydatnost obrovská. :palec_up:

[i]
marat napsal:Celková plocha plotu je asi 800m2. Teď začínám s těmi 200m2.

Astraxil jsem našel i na jiných diskuzích, ale cena je stejná co Herbol a spol. Je otázka, co je lepší...jestli Lazura nebo Olej...!???
[/i]
Brexit ukázal cestu!
Evropské země se mohou vrátit k volnému obchodu a cestování bez bruselské byrokracie a obírání států o suverenitu.

JardaS

Odeslatod marat v Úte 17. Kvě 2011 4:28:22

Jardo nemáš někde foto?
marat

Odeslatod Filo v Úte 17. Kvě 2011 11:51:42

Ono to je jak na co...

Primarne bych na exterierove pouziti vzal neco, co se vpije a netvori vrstvu, takze olej nebo tenkovrstva lazura aby se to casem neoloupalo...

Oleje jsou vetsinou drazsi, v mym pripade jsme zvazoval astraxil, ale vychazel o hodne draz nez lazura Bori a navic ten modrin ten olej nesal vubec, byla by s tom strasna prace.. i s tou lazurou to byla pakarna...

Jak to dopadlo... no uplne nevim, jak to posoudit... na barak to slo minulou zimu, modrinovy prkna natreny jednou vrstvou... myslim, ze to vypada porad pekne, i kdyz trochu se to samozrejme meni. Jsou mirne poznat strany domu, treba gharaz zezadu, kde to je porad ve stinu a az k zemi, takze se to pri desti hodne spini ztmavla pomerne dost. hodne ztmavnul dekl od piskoviste, ale ten je vodorovne a prsi na to, pul roku na tom stoji snih atd....

Moc me nepadada, co bych vyfotil aby na tech fotkach bylo neco smyslupnyho videt... jestli nekdo chcete, stavte se to omrknout :)

Honza
Filo

Odeslatod JardaS v Úte 17. Kvě 2011 20:21:25

zejtra ti to nafotím.
Doufám, že funguje vkládání příloh!

marat napsal:Jardo nemáš někde foto?
Brexit ukázal cestu!

JardaS

Další

Zpět na Stavba a dům