Rekonstrukce starého domu

Moderátor: Living

Rekonstrukce starého domu

Odeslatod Pajusa v Stř 13. Dub 2011 6:19:08

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda existují někde zhruba obecné rady, co je vše potřeba při rekonstrukci starého domku( povolení, na co si dát pozor, co nás může překvapit, atd.) Díky za radu :)
Pajusa

Re: Rekonstrukce starého domu

Odeslatod zdeneka v Stř 13. Dub 2011 6:45:43

Ajaj :mrgreen: Obecná rada zní zbořit a postavit znovu - při rekonstrukci starého domu, pokud ji chcete provést opravdu zodpovědně Vás překvapí takřka vše. Vím o čem mluvím ;)
zdeneka

Odeslatod Pajusa v Stř 13. Dub 2011 8:02:54

Mno bořit se nám to zrovna moc nechce:) jelikož obvodové zdivo i střešní konstrukce jsou v dobrém stavu. Jsou potřeba nová okna, tašky na střechu a pak komplet předělat vnitřek. :D
Pajusa

Odeslatod zdeneka v Stř 13. Dub 2011 8:11:25

Zkuste dodat pár fotek a informací, ať se máme o čem bavit. Už hodně lidí tu tvrdilo, že mají dům v dobrém stavu, pouze vymalují, dají nová okna a nalepí obklady v koupelně. Realita pak většinou předčí všechny noční můry....
Pokud si bydlení nespravujete na 10 let a nechcete aby Vám ceny energií utahly smyčku kolem krku, pak se připravte že to nebude procházka růžovou zahradou...
Ale jak říkám, více informací a fotek neuškodí - pokud říkáte "starý dům" stavbě staré 30 let, pak to bude něco jiného než 100-letý barák :)
zdeneka

Odeslatod zdenek pospisil v Stř 13. Dub 2011 8:40:37

Projděte si starší diskuse tohle už se tu probíralo 100 x i s fotkama.

Pro příklad:
http://forum.living.cz/viewtopic.php?f=144&t=2308146&st=0&sk=t&sd=a&start=64
Někdy lze i starý dům rekonstruovat moc hezky, někdy je to ztráta času a peněz, tuším že někoho z Brna tu všichni odrazovali od rekonstrukce. Jak říkám, řešilo se to tu x krát...
zdenek pospisil

Odeslatod forrest007 v Stř 13. Dub 2011 9:38:38

Pajusa napsal:Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda existují někde zhruba obecné rady, co je vše potřeba při rekonstrukci starého domku( povolení, na co si dát pozor, co nás může překvapit, atd.) Díky za radu :)

Mno bořit se nám to zrovna moc nechce:) jelikož obvodové zdivo i střešní konstrukce jsou v dobrém stavu. Jsou potřeba nová okna, tašky na střechu a pak komplet předělat vnitřek. :D

Píšu, ze v uvozovkach vas to bude stat stejne jako novy dum, povoleni budete potrebovat stejna, ale ve vetsine pripadech ma starsi dum vetsi zastavenou plochu nez 150m2.
Budete tam muset ale investovat 2x tolik prace, takze to co jini v novostavbe stihnou za rok, vam bude trvat dva roky.
Muze vas prekvapit kde co, protoze ten dum nikdo z vas nestavel a tudis nevite kde co je osuleny, nebo predimenzovany (nekdy i blbej beton na podlaze da docela fusku vybourat).
Ja osobne uz bych nikdy nesel do rekonstrukce ... nikdy, nikdy.
forrest007

Odeslatod IvoČ v Stř 13. Dub 2011 12:55:10

zdeneka napsal:Ajaj :mrgreen: Obecná rada zní zbořit a postavit znovu - při rekonstrukci starého domu, pokud ji chcete provést opravdu zodpovědně Vás překvapí takřka vše. Vím o čem mluvím ;)

Přesně to jsme nakonec udělali. :D A to poté co jsme postupně ubourávali a ubourávali a přicházeli na další problémy - špatná střecha :cry: , bez základů :palec_down: , pod dřevěnou podlahou jen hlína :o a tak dál.

A tak máme komplet nový dům, no a teď už budeme jen radostně pracovat tak do 75 let abychom splatili hypotéku, no není to legrace ? :D
IvoČ

Odeslatod Palmik v Stř 13. Dub 2011 14:00:04

Povoleni - me stacila ohlaska a na urade mi rekli, ze na konci pujdou zkontrolovat revize plynu a elektriny (nerikal jsem jim, ze jsem delal nove vsechny trubky od kanalizace a vody). Prijdou osobne, mozna budou kontrolovat i neco jineho, ale nerikali...

Rozhodne si pred zapocetim praci seznamte se sousedy a pokud mate radovku, tak poproste, zda si muzete vyfotit ze sousedovi strany stitove zdi (mel jsem maly problem ze soused na me svadel, ze mu kvuli me praskaji zdi)

Rekonstrukce je slozita, cca vse mi doted trva 2x tak dlouho nezli jsem planoval (ale delam vesmes sam, obcas s moji polovickou). S penezi jsem na tom cca zatim stejne jako jsem mel do rozpoctu - ale zacinam, muze se to rapidne zmenit a pocitam s cca 100% narustem oproti rozpoctu.

Ja mel zatim stesti: Podlahy v dezolatnim stavu (takze vybirani slo dobre)

Jedno dobre nestesti se kterym jsem az tak nepocital - domek ma pres pulmetru siroke zaklady a pres 120cm hluboky beton - to me potesilo (do doby nezli jsem zjistil, ze to je skoro pod kazdou zdi a musel jsem to probouravat pro kanalizaci :smiley17: )

Ale jak rikaji ostatni - na kazdem rohu na Vas bude cekat prekvapeni a ne vzdy je prijemne - ale delam to uz cca 2 mesice a zatim me to bavi (ale jak jsem psal - jsem na zacatku)
Rekonstruuji ! (Brno) http://domecekbaracek.cekuj.net
Palmik

Další

Zpět na Stavba a dům