Zahradní domek

Moderátor: Living

Zahradní domek

Odeslatod cosmicboy v Čtv 03. Bře 2011 10:10:52

Doma uvažujeme o stavbě zahradního domku. Nic složitého, mělo by se jednat o domek o rozměrech cca. 2,5×3,5 m s pultovou střechou. Uvnitř by byla jednoduchá konstrukce, stěny z palubek. K tomu jedny dveře a možná jedno okno. A teď dotaz - máte někdo s takovou stavbou zkušenost? Vyplatí se kompletní svépomoc (nákup dřeva na pile, spoj. materiál...) nebo jej koupit hotový a pouze smontovat? Na netu se takové domky prodávají za cca. 30 tis. Kč jako komplety, pouze bez střešní krytiny.
cosmicboy

Re: Zahradní domek

Odeslatod Palmik v Čtv 03. Bře 2011 13:35:41

zahradni domek mam z cihel v dezolatnim stavu. Jsem rozhodnuty, ze pujde cely dolu a postavim ho svepomocne znovu (stejne cihlovy, na stejnem pudorysu). Domek ma cca 20m2, prizemi + puda)

Zahradni domky kupovane jsou super, vubec (nebo minimum) prace, ale prijde mi, ze jsou tak mozna na jedno pouziti.
Rekonstruuji ! (Brno) http://domecekbaracek.cekuj.net
Palmik

Odeslatod cosmicboy v Čtv 03. Bře 2011 13:43:10

Že jsou na jedno použití je dost možné (stejně jako většina dnešního dřevotřískového nábytku :D )... Nicméně máme v plánu ho ustavit na 1 místo a tam bude dokud se nerozpadne - což doufám potrvá hodně let. Spíš mi jde o to, jaký může být cenový rozdíl - jestli má cenu trápit se se "surovým dřevem" nebo postavit skládačku.
cosmicboy

Odeslatod Filo v Čtv 03. Bře 2011 13:55:12

cosmicboy napsal:Že jsou na jedno použití je dost možné (stejně jako většina dnešního dřevotřískového nábytku :D )... Nicméně máme v plánu ho ustavit na 1 místo a tam bude dokud se nerozpadne - což doufám potrvá hodně let. Spíš mi jde o to, jaký může být cenový rozdíl - jestli má cenu trápit se se "surovým dřevem" nebo postavit skládačku.

Pokud tuto uvahu a dotaz delate na tomto foru, odpoved iMHO zni NE, nema to cenu. Kupte skladacku.

Kdyz koupite surove drevo na pile, budete muzet pockat nez aspon trochu vyschne (nebo ho nechat ususit v susicce), pak ho ohoblovat (a to lepe na protahovacce nez rucnim hoblikem) a pak si poradit s konstrukci. Suma sumarim potrebujete nejaky ten vercajk, kteru ne kazdy ma (vetsi mafl, aspon hoblik, nejspis i retezovku, protoze nosne prvky budou silnejsi nez 6 cm, coz je maximum, ktere obvykle riznete maflem) a taky nejaky ty skusenosti,jak to udelat.

Co se cenovyho rozdilu tyce, tak za asi 50 tKc na materialu jsem duelal podkrovi nad dvougaraz 6x6m ale je v tom drevo na strop nad garazi, OSB desky na ten strop a to je dokupy tak 20 - 30 tKc samo o sobe... pak bylo potreba taky 14 dni prace dvou tesaru + moje...

Fotky tady http://io.pinknet.cz/milire/index.php?itemid=42 a http://io.pinknet.cz/milire/index.php?itemid=43

Honza
Filo

Odeslatod cosmicboy v Čtv 03. Bře 2011 14:25:28

Vyloženě "surové dřevo" by to nejspíš nebylo, asi už bych kupoval hoblované trámy nařezané na míru, stejně tak palubky. A pak je otázkou onen cenový rozdíl. Docela mě těch 50 tis. Kč zarazilo, nečekal bych, že dřevo vyjde takhle draze. Předběžně to tedy vypadá, že 30 tis. Kč za kompletní skládačku je dobrá cena?
cosmicboy

Odeslatod Filo v Čtv 03. Bře 2011 15:32:29

Heeej... pisu ze tech 50 tKc bylo za drevo na podkrovi dvougaraze vcetne stropu nad tou garazi.

Co si pamatuju bylo v tom 16 KVH hranolu 240x60 delky 6.5m (puvodne 8 ks delky 13m riznutych pred dopravou, dve vaznice neco jako 140x200 delky 8m a jedna nejak 12x12 taky 8m tohle vsechno KVH. Jen tohle stalo asi 20 tKc a to byla dobra cena, navic bez papiru atd... Pak v tmo je paleta OSB desek 25mm na podlahu a neco pres paletu OSB desek 18mm na steny a strechu. To stalo tusim neco rpes 20 tKc a pak v tom je asi kubik dreva z pily na krokve, ten byl asi za 4 tKc. Nejaky matros jsem mel jako zbytky ze stavby a nebylo toho zase tak malo... ale podivej se na ty fotky... to je hala na kulecnik i s barem, tvuj zahradni domek se tam vleze 4x.

Honza
Filo

Odeslatod vitnec v Pát 04. Bře 2011 6:55:19

cosmicboy napsal:Doma uvažujeme o stavbě zahradního domku. Nic složitého, mělo by se jednat o domek o rozměrech cca. 2,5×3,5 m s pultovou střechou. Uvnitř by byla jednoduchá konstrukce, stěny z palubek. K tomu jedny dveře a možná jedno okno. A teď dotaz - máte někdo s takovou stavbou zkušenost? Vyplatí se kompletní svépomoc (nákup dřeva na pile, spoj. materiál...) nebo jej koupit hotový a pouze smontovat? Na netu se takové domky prodávají za cca. 30 tis. Kč jako komplety, pouze bez střešní krytiny.

Rozhodně se vyplatí svépomoc. Ale než si vzít řemeslníkya nakupovat materiál apod, to vyjde levněji koupit hotový.
Mimochodem ta krytina, která se u hotových nedodává, je docela dost velká položka.
vitnec

Odeslatod cosmicboy v Pát 04. Bře 2011 7:53:19

Abych to kompletně upřesnil - jde mi o to, jestli se vyplatí si to doma kompletně rozkreslit a nakoupit na pile ohoblované trámy a palubky a následně si to sám sestavit nebo koupit hotovou skládačku a sestavit ji. Nestavil někdo z vás podobný domek z nakoupených komponent? Na kolik to tak může vyjít?
cosmicboy

Další

Zpět na Stavba a dům