Nemohu se rozhodnout mezi dřevostavbou a zděným domem.

Moderátor: Living

Re: Nemohu se rozhodnout mezi dřevostavbou a zděným domem.

Odeslatod Dubak v Sob 29. Led 2011 17:24:07

jiri787 napsal: První 4 roky vypadá ještě vcelku dobře, pak se objeví trhliny ve stěnách, že vám fouká až do obýváku, izolace zvuková i tepelná tragická. Životnost domu tak 30 let.

tak to abych si uzil ten posledni rok co nas dum vypada vcelku dobre:)
Vysoké Tatry http://www.vysoke-tatry.travel
Ako sme stavali drevostavbu: http://www.drevostavba.com
Dubak

Odeslatod Jenda.D v Sob 29. Led 2011 20:34:46

Já jsem svou fošínkovou stavbu obil prkynky :D - takže mam odvětravanou fasadu , ale firma co tam dělala ten dřevodum na to opleskala polyš - takže jsu zvědav jak bude vypadat dřevo za dvacet let pod tou fasadou. Sousedi maj dřevostavbu ze sedmdesatych let a taky obytou prkynky a naprosto žadny problem.Takže bych to stou životností neviděl tak špatně.
Ale lidi chcou omítku -tak jim firma vyhoví
Jenda.D

Odeslatod Filo v Sob 29. Led 2011 22:00:52

jiri787: to je zase blabol.. od tebe co prispevek, to perla.... treba te mnozna prekvapi, ze na vyrobu OSB se cilene pestuji stromky, ktery se pak cilene stepkujou... odpad se spaluje v elektrarnach, aby se delala jako ekologie...

H.
Filo

Odeslatod szik v Sob 29. Led 2011 22:35:21

Chtěl jsem jsi postavit dům co nejvíce sám cihly malta beton mě nebaví a dřevo jo protože jsem truhlář tak je jasné že dřevostavba...
szik

Odeslatod farmar v Pát 18. Úno 2011 18:51:31

No já jsem strojař a zrekonstruoval jsem dva zděné domy.Kromě nahazování si udělám na stavbě skoro vše, ale moc mě to nabaví. Na stará kolena si plním sen a stavím tak trochu netradiční roubenku. Všechny "nectnosti" masívní dřevostavby se snažím eliminovat výběrem materiálu. Je to sice nákladnější teď, ale po zbytek mého života a možná i potomků, to bude bez dalších výdajů na údržbu. Teď, když jsem ještě v tzv. produktivním věku, tak investuji do budoucnosti a až budu v důchodu, tak si to budu už jen užívat. To je moje filozofie.
Před asi 3 lety jsem s rozhodl, že postavím nedaleko svého současného domu, roubenku. Naše obec se nachází v CHKO České středohoří a tak jen s tímto úřadem jsem 9 měsíců licitoval, co nám dovolí postavit. Nakonec direktivně nařídili, když dřevostavbu, tak bez výrazných spár a rohových přesahů, s obytným podkrovým a se sklonem střechy 40st.
Původně jsme chtěli spíš něco malého,nízkého pro dva starší lidi na dožití.Jinak v obci je několik původních roubenek se bílými spárami, je tu taky jeden dům s plochou střechou atd.
Když už jsem měl povolenou dřevostavbu, tak zase odbor rozvoje mě nedovolil nic jiného, než obytný dům do 150m2 a dál nic ani psí boudu!! Tak jsem musel celý dům podsklepit, abych měl kam dát všechno, co jsem původně chtěl dát do hospodářské budovy ve stejném stylu.
Když jsem viděl v Kanadě domy z cedrového dřeva, staré více jak 200let bez jakékoliv podstatné údržby, bylo rozhodnuto. Nechal jsem si nařezat roubenku z cedrového dřeva a s partou šikovných tesařů jsem ji postavili.Teď dokončuji vnitřní ostění a podlahy v patře.
Někomu možná můře vadit se celý život koukat na tmavé stěny a strop robenky, ale mě se to tak líbí a nemohu se dočka, až se tam nastěhuji. Na celé stavbě není jediný kus "igelitu" jako parozábrany, je tam jen "papírová" parobrzda. Celá stavba je difuzně otevřená a obvodové stěny jsou sendvič 10cm cedru/12cm konopí/10cm cedru. Každý cedrový hranol má dvě pera a drážky. Velkou výhodou cerdu je jeho lehkost, tvarová stabilita (minimálně sesychá, tudíž nepraská a nekroutí se), další výhodou je, že se nemusí ničím ošetřovat proti plísním a škůdcům.Je to prostě ideální materiál pro stavbu domu.
farmar

Odeslatod lorsson v Sob 19. Bře 2011 7:27:03

martinnneeek napsal:<a href="http://drevostavbynaklic.info">Dřevostavby na klíč</a> jsou tou nejlepší volbou protože vám ušetří 50% nákladů oproti zděnému domu :mrgreen:

S reklamou a žvásty běž víš kam. :palec_down:
lorsson

Odeslatod hasič33 v Pon 21. Bře 2011 11:48:11

Z hlediska investování peněz je 100% lepší jít do zděnného domu. 8-)
hasič33

Odeslatod Dubak v Pon 21. Bře 2011 12:26:30

hasič33 napsal:Z hlediska investování peněz je 100% lepší jít do zděnného domu. 8-)

a proc? nejaky dukaz?
Vysoké Tatry http://www.vysoke-tatry.travel
Ako sme stavali drevostavbu: http://www.drevostavba.com
Dubak

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům