Nemohu se rozhodnout mezi dřevostavbou a zděným domem.

Moderátor: Living

Re: Nemohu se rozhodnout mezi dřevostavbou a zděným domem.

Odeslatod luber v Pát 28. Led 2011 17:39:57

Přízemní NED 9x12 se sedlovou střechou
luber

Odeslatod Jenda.D v Pát 28. Led 2011 19:42:36

Ja jsem pomahal stavět cihlobaraky dvěma znamym a pak jsem postavil dřevostavbu.Jednoznačně cihlobarak už nechci ani vidět ;)
ohledně ceny je to jasné - dá se postavit levně jak cihlo - tak dřevodum. Vzhledem k tomu že o dřevostavbach tady moc nevíme - nemame zkušenost se stavbou svépomocí,tak je necháme dělat firmami a potom jen valíme bulvy nad cenou.Když jsem dostavěl ,tak o par set metru dal v stavěla firma dřevodomek.Rozdíl byl asi jako ve fabii(já) a mercedesem(firma).Prostě prachy lítaly horem - dolem :D .Je prostě rozdíl mezi amíkem , ktery se 4 krát za život přestěhuje(bude stavět levně) a námi co si postavíme jeden dum.Tím padem ho stavíme POŘADNĚ a rveme tam prachy ,aby všichni viděly že na to mame.Je normalní že lidi mají ruzné příjmy a proto budou mít ruzně luxusní domy.
Nejvíce si pochvaluji vnitřní prostor ,je to hodně velky rozdíl oproti zděnym stavbam.
http://www.youtube.com/watch?v=yERpT-4o ... re=related
Jenda.D

Odeslatod Roman_T v Sob 29. Led 2011 4:17:24

Prostě prachy lítaly horem - dolem :D .Je prostě rozdíl mezi amíkem , ktery se 4 krát za život přestěhuje(bude stavět levně) a námi co si postavíme jeden dum.Tím padem ho stavíme POŘADNĚ a rveme tam prachy ,aby všichni viděly že na to mame.

Byl jste v USA? Já tam byl dlouho. Právě Amíci si hodně zakládají na tom "aby to vypadalo". Jsou z našeho pohledu docela dost povrchní a rádi se chlubí svými úspěchy, rodinou, domy,... Dřevostavby odfliknou jen proto, že neřeší vytápění jak my u nás. Energie je levná a trnem v patě jim není. Proto stavby ani nijak neizolují jak u nás. Dokonce ani nepoužívají parotěsné fólie (ne však v celé zemi). S tím ale souvisí i místní klima. Rodina, u které jsem bydlel, měla v létě například nonstop zaplou klimu ve čtyřech pokojích, stejně jakou všichni v okolí a dunělo to tam jak na letišti. Aby ne, když ty jejich domky nemají snad žádnou izolaci. Už jsem tu i psal, že obdivují klasické zděné domy. Je to symbol příjemného bydlení a úspěchu.
Trojskla, kubíky izolace, parotěsky, a další, stavbu potom pěkně prodraží ve srovnání s našimi americkými stavaři. Jestli si myslíte, že domy se u nás staví takové jaké jsou jen proto, aby ostatní viděli, že na to mám, tak lituju vaše myšlení. Jistě, pár se takových najde.
Roman_T

Odeslatod luber v Sob 29. Led 2011 8:43:36

"klasické zděné domy. Je to symbol příjemného bydlení a úspěchu"
No to je opravdu perla.
Takže kdo bydlí v dřevostavbě bydlí nepříjemně a není úspěšný :smiley25: :smiley25: :smiley25:

Srovnávat evropské dřevostavby s odfláknutými US 2by4 je nesmysl.
Mám trámovou konstrukci, 20 izolace v podlahách, 32 stěny, 35stropy, všechno na elektriku a to, že to je dřevostavba mě vždy potěší když mě elektrika stojí v topné sezóně 1400 měsíčně a cca 200Kč za 0,5 prm dřeva co spálíme při víkendových večerech u krbovek.
Soused v cihlovzduchu s plynem při stejné obytné ploše 4000 záloha za plyn, 800 elektrika....

Myslím že každý si má vybrat to co se mu líbí. Lepší je ale investovat do budoucnosti,protože nejlevnější energie je ta co se nemusí spotřebovat.
luber

Odeslatod lorsson v Sob 29. Led 2011 8:57:56

luber napsal:Srovnávat evropské dřevostavby s odfláknutými US 2by4 je nesmysl.
Mám trámovou konstrukci, 20 izolace v podlahách, 32 stěny, 35stropy, všechno na elektriku a to, že to je dřevostavba mě vždy potěší když mě elektrika stojí v topné sezóně 1400 měsíčně a cca 200Kč za 0,5 prm dřeva co spálíme při víkendových večerech u krbovek.
Soused v cihlovzduchu s plynem při stejné obytné ploše 4000 záloha za plyn, 800 elektrika....

To je zase srovnání :roll: . Od kdy má cihlovzduch větší spotřebu než dřevostavba? Není to náhodou spíš díky izolacím? Nebo on má soused stejné izolace?
Mimochodem k tomu USA - souhlas s RomanT, tak to prostě je.
lorsson

Odeslatod luber v Sob 29. Led 2011 9:20:32

Tak jsem to samo nemyslel . Určitě i cihlovzduch se dá udělat jako passiv nebo ned. To co se staví v USA nelze nazvat z pohledu evropana domem.
luber

Odeslatod Jenda.D v Sob 29. Led 2011 10:39:18

Přesně :D - Z pohledu evropana to není dum. A proto firmy tady aby tomu daly punc kvality tak staví tak jak staví. A vyhoda levné stavby - široce dostupné pro normalní lidi je v čudu.
To ROMAN T - rozdíl nebyl v izolaci,tak jsem to rozhodně nemyslel.V americe jsem nebyl ale chodím na tamní diskuze a je rozdíl jestli jste na floridě a nebo na aljašce.I nove domy mate už dobře zaizolované .Oni to na těch diskusích taky píší(20cm). Ohledně energie mate pravdu .Když tam napíší, že má elektřinu za 90dol. 1000kw se všemi poplatky tak se divím(běžně těch 12-15centu za kw).Za galon 2,5-3dolary .
Prostě z meho pohledu je am. system pro mladé rodiny vyhodnější.Když jste mlady koupíte levny domek, mate levne energie,benzín,živobytí.Až pořídíte rodinu koupíte větší dum .Až jste v duchodu tak se odstěhujete do 100m domku.U nas v praci si nabrali hypoteky a ted jí malem k obědu chleba se sadlem.A ted nam ještě zvednou dph a my se z toho po....
Ktery system potom podporuje mlade rodiny?
Jenda.D

Odeslatod jiri787 v Sob 29. Led 2011 13:28:35

Problém je, že za dřevostavbu se dnes vydávají kdejaké pochybné stavby. Dřevo v nich nenajdete, jen beton, levné izolace, folie a desky vyrobené z odpadu. Majitelé se chlubí tím, že mají dřevostavbu, ale jde o takový lepší "okál". První 4 roky vypadá ještě vcelku dobře, pak se objeví trhliny ve stěnách, že vám fouká až do obýváku, izolace zvuková i tepelná tragická. Životnost domu tak 30 let.
jiri787

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům