Nemohu se rozhodnout mezi dřevostavbou a zděným domem.

Moderátor: Living

Re: Nemohu se rozhodnout mezi dřevostavbou a zděným domem.

Odeslatod ludac v Pon 21. Bře 2011 22:15:14

Zdravím,

řešíme podobný problém. Bydlíme v Praze a chtěli bychom pořídit domeček za Prahou. Dřevostavba nás hodně zaujala, ale hodně lidí mi to vymlouvá, že v čr neumí dřevostavby stavět tak nevím :( Cenově je to ale velice výhodne.
Velice krásné luxusní bydlení a luxusní byty naleznete v Praze.
ludac

Odeslatod supec v Úte 22. Bře 2011 6:45:37

ludac napsal:hodně lidí mi to vymlouvá, že v čr neumí dřevostavby stavět tak nevím :(

Myslím si to samé. Je to velmi náročné na správné provedení vrstev. Záruku to vydrží a pak se děj vůle boží...
supec

Odeslatod Filo v Úte 22. Bře 2011 13:39:41

ludac napsal:Zdravím,

řešíme podobný problém. Bydlíme v Praze a chtěli bychom pořídit domeček za Prahou. Dřevostavba nás hodně zaujala, ale hodně lidí mi to vymlouvá, že v čr neumí dřevostavby stavět tak nevím :( Cenově je to ale velice výhodne.

Cenove je vicemene jedno, z ceho je nosna konstrukce domu, zdeny muze vyjit levneji nez drevostavba...

Drevostavbu lze udelat mnoha zpusoby, nektere jsou na technologickou kazen IMHo citlivejsi nez jine... univerzalne odpovedet na takto postaveny problem nelze...

Honza
Filo

Odeslatod Catca v Úte 22. Bře 2011 14:13:14

Já jsem se nedávno nastěhovala do dřevostavby, k příteli. Dům byl postaven asi před 30 lety na betonových základech na klíč od německé firmy.

Vše v továrně připravili, prý přivezli vše komplet vybavené. Nalepené tapety, koberce, obklady... Během dne smontovali a mohlo se bydlet.

Dům stojí do dnes. Mezitím se opravila střecha, udělalo se zateplení, plastová okna a střešní okna, takže je jako nový a z venku ani zevnitř není poznat, že se jedná o dřevostavbu.

Nemám žádné zkušenosti se stavbou takže mé postřehy jsou z laického hlediska: strop ani střecha se nám teda nehýbe (jak jsem se tu dočetla), ale je pravda, že když fouká vichřice, tak ty desky, ze kterých je to sestaveno pracují. V podkroví nemůžeme mít v koupelně dlaždice, protože to dřevo pracuje. Také je to nepraktické z hlediksa kabelů, vodovodních trubek atp. Nad podkrovím je ještě půda a kolem dokola celého podkroví a mezi střechou a podkrovím je prostor asi metr široký a výborně slouží jako izolace v létě i v zimě. Takže nám tam není vůbec vedro a jsme pod střechou. Navíc se tam schová třeba vysavač atp.

Dům se dá velmi jednoduše strhnout a může se postavit cihlový, kdyby nám přestal vyhovovat.

Já v dřevostavbě nevidím žádný zásadní problém a žije se mi v ní velmi dobře a nemám žádný skličující pocit při bouřce a nevím kdy... Prostě je to normální bitelný barák.
Catca

Odeslatod ludac v Stř 23. Bře 2011 22:12:29

Catca: dobrá recenze :) Musím říct, že na mě působí velice dobře. Jezdíme občas na hory do jedné krásné dřevostavby, která má asi 13 pokojů dole je velká kuchyně, sauna atd. Jediné co mi na tom vadí je, že tam jde vše slyšet, nebo aspoň tam to tak je. Nevím jestli je to i v klasickém domku stejné, ale to mi docela vadilo.
Velice krásné luxusní bydlení a luxusní byty naleznete v Praze.
ludac

Odeslatod Catca v Čtv 24. Bře 2011 8:27:29

To je pravda, v domě je teda slyšet vše, třeba když se dole mluví normální hlasitostí, tak to slyším, ale nerozumím. Jenže jsem z paneláku, takže jsem zvyklá na přítomnost sousedů a různých zvuků :-) Nějak mi to nepříjde. Na druhou stranu - teď jsem si koupila pračku, má tichý motor a vedle v místnosti jí vůbec neslyšíme (jen odstřeďování zaznamenám)...

Jak jsem psala o těch dlaždicích - mám na mysli jen podlahu. Obklady máme v celé koupelně a teď budou i v kuchyni.
Co se týče kabelů - psala jsem o inženýrských sítích - tedy rozvod vody, elektřiny, plynu atp... To se musí zezačátku fakt naplánovat. Ale například kabely k internetu se nám tam stále hezky množí a pohodlně je vedeme dutinou, která je vedle celého schodiše od sklepa až na půdu a dráty jsou pěkně schované. Navíc do zdí se jednoduše vrtá a připevňují se i lehce poličky atp. Takže to je zase výhoda.
Catca

Odeslatod jc1 v Čtv 24. Bře 2011 10:00:46

K te hlucnosti mezi patry - neni problem naprojektovat a udelat betonovou podlahu. Kdybychom nemeli prizemni dum, urcite bychom sli touto cestou (v prizemi mame taky beton).
jc1

Odeslatod Filo v Čtv 24. Bře 2011 11:13:16

Osobne jsem rpesvedcen, ze se preslechy mezi mistnostma v drevostavbe obecne precenujou...

Lidi.. nezijete ve vzduchoprazdnu, zijete se svyma detma, mozna nejakejma zviratama a tak a ty se proste nejak rpojevujou a k zivotu to patri... stavet betonovej bunkr, abych nic neslysel mi prijde trochu prehnany. Pokud se v drevostavbe rozume navrhnout stavebni konstrukce, je to s prenosem hluku celkem bez problemu (mam dreveny strop a pricky z dvojiteho stramitu a prijde mi to OK).

Honza
Filo

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům