Nemohu se rozhodnout mezi dřevostavbou a zděným domem.

Moderátor: Living

Re: Nemohu se rozhodnout mezi dřevostavbou a zděným domem.

Odeslatod jc1 v Stř 30. Bře 2011 9:55:18

Tak jestli nevadi reklama tak nam stavel Alfahaus. Je to mensi firma od Tabora, zkusenosti maji i ze zapadni Evropy. Je tam mimo jine par prebehliku ze zmineneho Elku (vcetne managementu). Temer nestavi typace (coz povazuju za vyhodu). Domluva vyborna, prace 1-. Bylo par (nikoliv zasadnich) problemu, ale vyresili ke spokojenosti.

Firmu jsme vybirali take podle informaci od jednoho insidera. Krome penez rozhodl i material (difuzne otevrena skladba, misto sadrose ve stenach rigidur, nikde zadne OSB) a to jak se nam venovali.
jc1

Odeslatod Jenda.D v Čtv 31. Bře 2011 13:27:57

Krome penez rozhodl i material (difuzne otevrena skladba, misto sadrose ve stenach rigidur, nikde zadne OSB) a to jak se nam venovali.[/quote]
Docela by mě zajímalo , čím ta firma zavětrovala dum(vyztužila ,aby se vam tramky nesložily).OSB se tam pravě davá proto, že dum vyztuží.V kalifornii jsou pravě poviné , kvuli zemětřesení.
Pro informaci http://www.youtube.com/watch?v=i2Le_BLm ... re=related
Dřív se tam davali jen šikme vyztuhy viz.
http://www.youtube.com/watch?v=q4rXqlme ... re=related
Taky jsem si spočítal, kolik bych ušetřil, když je tam nedam (osb), takže jsem to dělal postaru podle česke knížky .Vyřízl jsem uhlopříčně dražku maflem a vložil prkno(uhlopříčnou vyztuhu).Nemam tedy ve stěně osb.Ale je to pracné a firmy to kvuli produktivitě a marži dělat nebudou.Samozřejmě jsem dal venkovní prkeny obklad(peření) a parotěsnou i paropropustnou folii.Tím padem nemam difusně otevřenou stěnu? :?:
Jenda.D

Odeslatod jc1 v Čtv 31. Bře 2011 13:59:39

Nevim proc by se mely tramky slozit, pokud jsou a) rozeprene nahore i dole b) dostatecne masivni c) pouzije se spravny kotvici material d) pomaha jim Rigidur ve dvou vrstvach.

Statiku Alfahausu pocita Vyzkumny a vyvojovy ustav drevarsky, mam cely protokol. Drevo berou kvalitni vyschle od Ladenburgeru.

To mas parotesnou i paropropustnou folii najednou? :) O definici "difuzne otevrene konstrukce" bych se nerad hadal, to prenecham odbornikum.
jc1

Odeslatod Jenda.D v Čtv 31. Bře 2011 16:37:32

Z vašeho popisu jsem moc nepochopil zda to firma zavětrovala ,ale asi ano.Když vezmu například krov , tak tam jsou taky uhlopříčne vzpěry, aby se vam to nesložilo.
Ja mam skladbu, klasicky sadroš- instalační mezera - parotěsna folie- tramky s izolací - paropropustna folie a fasada.
Pokud tam mate rigidur na cd profilech, tak moc nevěřím že má zavětrovací funkci.Musí tam byt potom v rozích ty uhlopříčné vzpěry(at je to slaby nebo silny tramky - pokud nemate srub :) )
Pokud tam mate rigidur napřímo na tramech bez instalační mezery tak nevím nevím .Je to hodně divoké .Kam date el. vedení?
A u izolací nad těch 15-20cm bych dal určitě parotěs zevnitř.Tam se už hodně zvětšuje plocha kde je rosny bod a z té vaty se to jen tak neodpaří a zaroven vata pozbyvá izolační funkci.
Jenda.D

Odeslatod jc1 v Čtv 31. Bře 2011 18:11:55

Nejsou tam profily, je to na latich 5x4 s instalacni predstenou (ktera je take vyplnena vatou). Jako parobrzda je Rigidur Hsd.

Jo a kdybych dlouho nepsal, tak to na mne asi spadlo... :D
jc1

Odeslatod lukyno v Stř 13. Zář 2017 12:49:26

My řešili stejný problém jestli dřevostavbu nebo zděný dům. Nakonec zvítězila dřevostavba od thermohome. Naprostá spokojenost.
lukyno

Odeslatod andruse v Ned 17. Zář 2017 21:26:29

Jak jste se o nich dozvěděli? Doporučil vám někdo tehrmohome,nebo firmu jste už znali.
andruse

Odeslatod lukyno v Úte 19. Zář 2017 19:55:19

Neznali jsme je, ale díky jejich profesionalitě jsme mohli vidět stavby a to nás přesvědčilo.
lukyno

Předchozí

Zpět na Stavba a dům