Střešní krytina

Moderátor: Living

Re: Střešní krytina

Odeslatod Filo v Pát 20. Kvě 2011 13:24:57

Radek73 napsal:to filo: rozdím mezi oxidovaným a modifikovaným asfaltovým výrobkem je asi jako mezi trabantem a dnešním mercedesem. To že to lidí nevědí je škoda.
.....
O tom co je nebo není hezké naštěstí nerozhoduješ ty (nic ve zlým)

Njo jo no... oboji ma motor, 4 kola a volant a doveze to z bodu A do bodu B... spina a mech se v tom drzi celkem bez ohledu na modifikace nebo oxidace a je to od pohledu laciny reseni.... to je podobny jako ThinkPad od IBM a soucasny ThonkPad od Lenova... oboje je cerne a pomerne hranate, ale na prvni ohled je jasne, co je udelane poradne...

H.
Filo

Odeslatod PedroKV v Pát 20. Kvě 2011 20:14:16

Tak a dost vy dva!

Radku díky za bezva příspěvek. Švagr je tesař, o MFP deskách mluvil taky, já to neznám, musím si to nastudovat, říkal taky 22mm. Nevím, co vyjde levněji, zda prkna, či ty desky a teď ještě, jak v tom drží hřebíky?

Filo, díky za názor, já vím, že ty jsi ovlivněn svojí plechovou střechou.. :-) S názorem, že je lepší na tento sklon nesklon celkem souhlasím, jen mi přijde, že ty plechy jsou podezřele hodně slabý-0,45mm u mě není plech, ale folie. Až vlítnu na střechu, první kamínek na botě do toho udělá ďouru, nebo škrábanec. U 3mm šindele bych se toho úplně tolik nebál.

Katepal jsem očíhnul ve stavebninách. A stejně tak oxidované šindele, výrobce už nevím. Je to opravdu nebe a dudy. Šéf stavebnin říkal, že se mu sešli zájemci o Katepal na i se mnou 5 střech, dohromady to dá slušnou plochu, tak snad si "vytočíme" nějakou pěknou slevu. Uvidíme.
PedroKV

Odeslatod marat v Pát 20. Kvě 2011 20:27:46

Pedro stím plechem si nemusíš dělat hlavu. Takhle tenký je kvůli tomu, aby šel tvarovat, ale mají to zase metalurgicky namíchaný, že jentak nepraskne. Já mám plechovou střechu, normálně po ní chodím v bagančatech a ani krupobití jí nic neudělalo. Horší jsou tepelný změny...mám už moc velkou plochu.
Ten šindel má výhodu, že si ho uděláš sám. Na plechu tě každý natáhne, já jsem si užil svý. Plechařina je dost speciální obor a nedá se dělat svépomocně.
Já dám na garážodílnu taky asfalt, kašlu nato, ale musím sehnat nějaký pěkný a ne ty hrůzy co si lidi lepí na domy.
marat

Odeslatod PedroKV v Pát 20. Kvě 2011 20:45:32

Právě, já si to svépomocně udělat chci. Děláme si sami zatím všechno a když vidím některé řemeslníky.. Soused dělal střechu tím stylem, že šel do stavebnin a chtěl šindele ne drahý a aby to nebyly aušusy. Pracuje ve stavební firmě... Tak zjišťuju z fotky štítku, co má. Jestli má oxidované nebo modifikované, to neví, jen cenu asi 142/m2. Teď koukám na fotku štítku: ICOPAL Štúrovo, šindel HX Royal, dle webu oxidované šindele.
PedroKV

Odeslatod Filo v Sob 21. Kvě 2011 15:34:46

Pedro... pravda je, ze s emi moje plechova strecha libi a sindel se mi velmi nelibi..... fascinuje me kombinace jako bngac kus ode me, oblozeny licovejma paskama, drahy kovany (ne moc vkusny) plot, pred barakem Audi a Subaru a na strese sindel....

Kazdopadne k tomu plechu.. ja mam Al 0,7 a tenky a malo pevny mi to neprijde ani nahodou.... jinak ten zaklapavaci system (v mem ppripade MeLo od SAG) svepomoci udelat klidne jde, nenipotreba vpodstate zadny specialni vercajk, hodi se kominovky, ale ty by v celkovem rpozpocty na cenu nebyly zase podstatne, kdyby si je clovek mel i koupit. Nuzky naplech, vrtacku a akucku ma kazdy a nic dalsiho vpodstate potreba neni...

K tem Wodego deskam. jak je pouzival do podlahy, je to levnejsi nez OSB a jsou pekne hladky, taky jsem bral 22mm. Ale jak v tom drzzi hrebiky tezko rict... netlouk jsme je tam... muzu vzit nejaky odrezek a zkusit to do nej namlatit.

Jinak prkna budou jednoznacne nejlevnejsi, ale nebude to tak rovny (a u sindele bych se trochcu bal, ze se to vyrysuje, i kdyz pri tom tvym sklonu to nebude stejne odnikud videt) a bude s tim vic prace to tam dat... ale budou levnejsi... kubik coulovych prknem stoji na pile kolem 3000, ale koupis i o neco levnejc, bez papiru koncova cena. V kubiku mas 40 m2... Metr toho wodega vysel tusim nejakych cca 140 - 150 Kc, kdyz vzal clovek celou paletu (cca 60 m2).

Honza
Filo

Odeslatod marat v Sob 21. Kvě 2011 17:39:53

My pod plech podbíjely prknama, plocha cca 230m2 a prkna velmi nedoporučuji. Nebo by si je musel mít vysušený a hoblovaný na stejný rozměr. Ale to by byla pálka.
Prkna strašně pracujou. My je přibíjely co metr dvouma 90kama na vazníky a už po asi 3 měsících bylo vidět jak se kroutí. Korunu tomu nasadil metr sněhu na střeše, kde se některý prkna krásně vyrýsovali do plechu. Pod plechem mám 2mm takovou umělou folii, jak pod plovoučku a pak 3mm asfaltový střešní pás od toho Hoffmana.
marat

Odeslatod PedroKV v Sob 21. Kvě 2011 18:30:37

marate nestraš.. Při metrech, které máme (ještě jsem to nespočítal, ale zastavěná plocha je 150m2, tak počítám 200m2 střech by ty desky byly děsný balík..
PedroKV

Odeslatod Báša v Sob 21. Kvě 2011 18:39:54

Šindel nedávat,máme asi 15 let a můžeme předělávat.
Báša

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům