Střešní krytina

Moderátor: Living

Re: Střešní krytina

Odeslatod shodam v Čtv 02. Čer 2011 20:38:51

jak už jsem psal, střechu jsem sám nedělal, takže to nevím určitě, ale mám dojem, že komínky přímo od Katepalu nejsou. nicméně tam asi není moc co zkazit a nebo vymyslet. u mě to vypadá následovně:

IMG_1038a.jpg
shodam

Odeslatod PedroKV v Čtv 02. Čer 2011 21:27:11

můžeš prosím tě zjistit výrobce těch odvětrávačů? A vidím dobře přípravu na bleskosvod? Tam by mě to zajímalo též. Moc díky.

PS: spěchá :oops:
PedroKV

Odeslatod shodam v Ned 05. Čer 2011 21:15:57

je mi líto, ale konkrétního výrobce jsem nikde nenašel. v papírech mám pouze uvedeno sanitární odvětrávání a cenu cca 1.300,- za jeden vč. montáže. jak jsem na to ale koukal, nic speciálního to není. řekl bych, že tady nemůžeš šlápnout vedle. je to v podstatě jenom plastový výlisek s kloubem, který se nastaví podle sklonu střechy. úplně stejně je pak udělaný i průchod pro anténu.
shodam

Odeslatod PedroKV v Ned 05. Čer 2011 21:58:45

ok, díky.
PedroKV

Odeslatod HVZ v Ned 08. Zář 2013 6:53:15

PedroKV: Můžete napsat, jaké máte zkušenost se šindelem? Jakého výrobce jste preferovali? Jaké jste používali odvětrávačy a prostupové sadu turbokotle? Předem děkuji za rády.
HVZ

Odeslatod PedroKV v Ned 08. Zář 2013 20:26:41

Šindel přečkala jednu zimu, na reference je brzy (zeptat se tak za 10 let). Vybrali jsme Katepal Foxy černý, byl nejlevnější a vypadá moc hezky. S montáží pár zádrhelů, první byl s jejich lepidlem, 1) doporučuji jednoznačně si připlatit a vzít si ne kýbl, ale kartuše, 2) nedávat silné vrstvy, ale jen max 1mm a ne v teplém počasí, protože lepidlo pásy naleptává a v teple se roztečou. Dovozce nám posílal náhradní pásy (úžlabí), posyp a lepidla (jako že zkusit jinou várku, ale bylo to stejné). Jeden technik od Katepalu na nás zkoušel kdesi cosi, nakonec jsme to vyřídili s šéfem dovozce a šéfem stavebnin k naší spokojenosti. 3) doporučuji si proklepnout pokrývače a to velmi podrobně-kolik už dělal střech z Katepalu (nebo jiné krytiny, pro kterou se rozhodneš), kolik přímo z varianty, pro kterou se rozhodneš a ať dá telefony aspoň na tři stavby z poslední doby, kde dělal, ať tam můžeš zajet a zeptat se, protože taky můžeš zjistit, že budeš mít stejnýho idiota jako my. V 9 řadě byl na asi cca 8m délky o asi 5 cm rozjetý na výšku, jak by dopadl u hřebene.. Takže 7 řad rozebrat, rozkreslit a znova. Hlavně měl plnou hubu keců, jak je katepal křivý a jaký je machr.

Odvětrávání máme hřebenové na dvouvrstvé střeše, ale ty se ptáš asi na komínky. Turbokotel nemáme, máme jen odvětrávač na ČOV a prostup na anténu. Anténní prostup máme od Katepalu a odvětrávač na kanalizaci máme od HPI (http://www.hpi-cz.cz)-Venduct dlouhý (http://hpi-cz.cz/katalog-vyrobku/1). Zároveň od nich máme i prostup na soláry (http://hpi-cz.cz/katalog-vyrobku/1/163/316).
PedroKV

Odeslatod HVZ v Úte 10. Zář 2013 19:52:39

PedroKV: děkuji moc za pomoc.
HVZ

Odeslatod Bakagan v Pon 08. Črc 2019 20:27:03

Zde je dobrý doplněk v podobě souboru https://soubory.info/extension/zfo velmi dobře použít pro své webové stránky, aby v on-line zobrazovat všechny druhy rozvržení, grafiky a tak. Mnohem jednodušší, stačí si stáhnout addon tím používat jiné programy.
Bakagan

Předchozí

Zpět na Stavba a dům