Horizontální praskliny v obvodových zdech

Moderátor: Living

Re: Horizontální praskliny v obvodových zdech

Odeslatod Namornik v Pon 04. Říj 2010 7:17:23

jo, to bych videl jako pravdepodobnou pricinu.
Namornik

Odeslatod Corsini v Pon 04. Říj 2010 10:18:26

Jenže taky to nemusí být příčina, ale pouze "spolupachatel". Je možné, že příčina je jiná a případná drážka se pouze postarala o polohu trhliny. A nebo taky může být drážka pouze jedna část problému - kdyby byla jenom drážka a nebo byl jenom ten další problém samostatně, tak by trhlina nevznikla, ale vzájemnou kombinací došlo k problémům.
Prostě bez prohlídky a nebo alespoň dalších zmíněných podkladů se k tomu nedá nic napsat - tj. ani chlácholit a ani varovat před průšvihem.
Corsini

Odeslatod Hrdlicka.tomas v Čtv 14. Říj 2010 15:02:35

Nejedná se náhodou, o první řadu cihel na věnci...?(do kterého je zabudován i strop..?

Z čeho jsou omítky...? ( Často se stává že se po zdění vělmi, brzo omítne a zateplí, vlhkost ze zdiva musí pryč, proto si vybírá cestu nejmenšího odbopu, přes spáry... často se takhle vykreslí celá struktura zdiva....není možno...?)

Praskání příčky- průhyb konstrukce stropu...? jsou zachovány správné dilatace...?
Hrdlicka.tomas

Odeslatod RobertH v Stř 20. Říj 2010 19:45:37

Také jsem našel podobnou prasklinu 1 šáru nad stropem asi 3m. Pracuje asi deska stropu. Zkontroloval jsem praskliny v přízemí po touhle dlouhou, tam nic není. Možná s tím pohnul krov. Praskliny jsem si všimnul při lištování podlahy. Je to spíš vlasová prasklinka.
RobertH

Odeslatod ylefas v Ned 17. Dub 2011 10:34:45

Dd
Pravě jsem četl vaš příspěvek .
Před rokem jsem se stěhovali do novostavby .
Dům byl také staveno Porothermem 40 , byla použita pěna a ne malta.
V podkroví máme rovněž horizontalní trhliny .Nosné zdi mají horizontalní trhliny přesně stejně jako u Vas -tedy v úrovní spáry první a druhé cihly ale rovněž výše cca na úrovní věncovky.Horizontalní trhliny máme také na přičkách ale v jiné vyšce.
Můžu se zeptat jestli vypátrali přičinu?
ylefas

Odeslatod roskot2 v Ned 17. Dub 2011 20:36:37

U dcery v novém domku také je prasklina jak popisujete jen v napojení na štít ještě kousek pokračuje vertikálně, osobně si myslím že to způsobilo vyschnutí trámu podzednice a zkroucením s přenesením tlaků přez závitové tyče které jsou zabetonové ve věnci podzednice a nahoře pevně zajištěné (utažené matkou) Závitovka působí jak pajcr a v neslabším bodě to prdne .
roskot2

Odeslatod ylefas v Úte 15. Lis 2011 10:33:29

Obratí se na Select s otázkou jestli vyřešíl problem s prasklinami.Stejný problem máme taký ale ani statik nebyl chytrý.Prosím o radu
ylefas

Odeslatod Jimm22 v Úte 15. Lis 2011 10:44:02

Tak ať je nás víc, i já vlastním jednu nepěknou prasklinu v patře mezi 1 a druhou řadou cihel nad stropem (nebo podlahou patra). Vede mi v jedné místnosti od prostředku domu do rohu a pak dál štítovou zdí až do vedlejší místnosti kde v půlce končí. V přízemí ani nikde jinde v domě už nic takového není. Mohlo to být velkou spárou mezi cihlou při zdění na maltu a pak nedodržením dostatečné doby pro vyzrání a hned štuk. Jinak žádné rozvody tam nejsou, a prasklina je už cca rok stejná, jen nevím kdy přesně se objevila.
Jimm22

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům