WPC terasa

Moderátor: Living

WPC terasa

Odeslatod BERKY v Stř 07. Črc 2010 21:22:18

Dobrý den, máte někdo zkušenost z WPC terasou, co si o tom myslíte?? Předem díky za rady a zkušenosti...
BERKY

Re: WPC terasa

Odeslatod Monoton v Stř 14. Led 2015 15:00:34

Pokud bych měl srovnat klasickou dřevěnou a WPC terasu, tak po stránce vzhledu resp. autentičnosti pořád o fous vyhrává dřevěná terasa, ale ten rozdíl je minimální a pokud se například přímo nezaměříte na vzhled a zblízka, tak na pohled rozdíl mezi WPC terasou a terasou ze dřeva prakticky nepoznáte.

Hlavní výhodu přesto spatřuji hlavně v životnosti a odolnosti WPC terasy či obecně celého tohoto materiálu která je v řádu desítek let, materiál navíc nešedne.

Co se týče toho, že kdejaký výrobce píše, že je WPC bezúdržbové, není to úplně pravda, protože je TÉMĚŘ bezúdržbové. To znamená, že jednou či dvakrát ročně je třeba terasová prkna opláchnout vysokotlakou hadicí, případně vytřít mýdlovou vodou, takže údržba tam je, ale už bez pravidelné aplikace olejových nátěrů, laků...

Taky cena je mírně vyšší, ale pokud si uvědomíte právě ten rozdíl v absenci pravidelných časových i finančních investic do údržby, je to přesto výhodná investice, která se vrátí během prvních pár let...
Monoton

Odeslatod Ferin v Stř 14. Led 2015 15:12:06

Ještě jsem bohužel neviděl dřevoplast, který by nějak věrněji připomínal dřevo. Vždy je to vidět na první pohled.
Z důvodu bezúdržbovosti jsme k němu směřovali, ale toto nás zatím dost odrazuje. Prakticky všechny dezény jsou navíc s drážkama, což taky není náš šálek kávy.
Pokud ale má tip na nějakej skutečně pěknej dřevoplast bez drážek, tak sem s ním, moc rádi přehodnotíme názor.
Ferin

Odeslatod Monoton v Stř 14. Led 2015 18:21:32

Ferin napsal:Ještě jsem bohužel neviděl dřevoplast, který by nějak věrněji připomínal dřevo. Vždy je to vidět na první pohled.
Z důvodu bezúdržbovosti jsme k němu směřovali, ale toto nás zatím dost odrazuje. Prakticky všechny dezény jsou navíc s drážkama, což taky není náš šálek kávy.
Pokud ale má tip na nějakej skutečně pěknej dřevoplast bez drážek, tak sem s ním, moc rádi přehodnotíme názor.

Ano to je pravda, poznat to jde, ale ten rozdíl není nijak markantní (dle mého názoru), hodně záleží na složení WPC a poměru jednotlivých složek.

Pokud chcete spíše WPC terasová prkna bez drážek, tady je situace složitější, ale tady například nabízí prkna s oboustranným opracováním - http://bit.ly/1x0HMMS(odkaz jsem zamaskoval, aby to tady nikdo nebral jako reklamu...) - z jedné strany hladký povrch, z druhé drážky, takže je můžete otočit a použít ze strany, která vám vyhovuje.
Monoton

Odeslatod moochera v Stř 14. Led 2015 20:01:04

Máme kartáčovaný povrch (z druhé strany jsou drážky, ale tam to zaroste živým plotem, tedy plotovky jsem našla i bez drážek jen kartáčované, ale za dvojnásobek ceny) - nechtěla jsem dezén dřeva. Lepší foto teď za tmy nemám.
Přílohy
WP_20141221_006.jpg
moochera

Odeslatod Ferin v Stř 14. Led 2015 20:36:46

Dík oběma.
Ferin

Odeslatod jarous350 v Stř 14. Led 2015 21:37:39

Co jsem tak videl na vlastni oci behem venceni psa kolem ruznych novostaveb, tak mi prislo, ze jsem rozdil mezi drevem a plastodrevem poznal na prvni pohled. Urcite neni plastodrevo jako plastodrevo, ale je otazka, jestli pri srovnatelnych cenach se drevem ma cenu vubec o tehle alternative uvazovat. Jestli jo, necham se rad presvedcit. Udrzba dreva nejaka je, ale ty 2h rocne jsem ochoten tomu obetovat.

Specialni kapitolou jsou plastove svisle plotovky ze supermarketu (ne, to z fotky vyse), ty jsou tak hnusne, ze je lepsi tam nechat stat obycejne pletivo nebo tchyni.
jarous350

Odeslatod FilipFS v Pát 16. Led 2015 17:33:23

Nedávno jsem viděl kompozit, kde byl místo PVC použit HDPE. Osobně se mi PVC příčí. Jenže nevím jaké vlastnosti má HDPE z hlediska zpraovatelnosti a životnosti. Mátě nějaké zkušenosti?
FilipFS

Další

Zpět na Stavba a dům