WPC terasa

Moderátor: Living

Re: WPC terasa

Odeslatod Monoton v Pát 16. Led 2015 21:33:02

HDPE je celkově pružnější a v "syrovém" provedení méně odolné vůči ohni, ale s ohledem na ochranná aditiva, která odolnost zase celkově zvyšují - ať už jde o odolnost vůči ohni, škůdcům, plísním...- je pro vás jako spotřebitele v podstatě jedno, jestli jsou terasová prkna z PVC nebo HDPE.

Což ale rozhodně neplatí pro WPC, kde tvoří plastovou složku recyklované HDPE.

WPC prkna jsou navíc dnes vyráběna převážně z HDPE.
Monoton

Odeslatod FilipFS v Sob 17. Led 2015 15:01:16

Tak jsem bádal co je nejlepší a měl by to bohužel být PVC. Hned za ním je HDPE a PP. PP je ale nevhodný, protože je hodně křehký. PVC nejlépe odolává rozmarům počasí a taky by měl být houževnatější.
FilipFS

Odeslatod FilipFS v Sob 17. Led 2015 15:01:18

Tak jsem bádal co je nejlepší a měl by to bohužel být PVC. Hned za ním je HDPE a PP. PP je ale nevhodný, protože je hodně křehký. PVC nejlépe odolává rozmarům počasí a taky by měl být houževnatější.
FilipFS

Odeslatod Monoton v Sob 17. Led 2015 20:50:49

FilipFS napsal:Tak jsem bádal co je nejlepší a měl by to bohužel být PVC. Hned za ním je HDPE a PP. PP je ale nevhodný, protože je hodně křehký. PVC nejlépe odolává rozmarům počasí a taky by měl být houževnatější.

Ano, shrnul jste to lépe než já.
Třetí v pořadí - PP - je pro WPC nejméně vhodné a právě z něj jsou nejčastěji vyráběny levné WPC v obchoďácích, kterým doporučuji se raději vyhnout ( i když mohou být samozřejmě výjimky a i zde se dají najít kvalitní produkty.

V zásadě ale neuděláte chybu ať už zvolíte dřevoplast s PVC nebo HDPE.
Monoton

Odeslatod Katka M. v Čtv 19. Úno 2015 9:41:28

Dobrý den,

taky teď kvůli snazší údržbě uvažujeme o dřevoplastové terase a musím uznat, že ty jednobarevné se mi taky moc nelíbí - vypadají jak plast. Na první pohled je vidět, že to není dřevo.
A tak se pídím po nějakých wpc prknech, které by byly víc podobné dřevu.
Zatím jsem našla nějaké "bicolor" nebo "žíhané". Budu ještě hledat dál, protože mne to úplně nenadchlo. I když asi by to chtělo vidět na vlastní oči.

Byla jsem se i dívat v jedné místní firmě (nebudu jmenovat, aby to nevypadalo jako reklama ;) ). Co do složení mi tvrdili, že WPC ze dřeva s PVC se na slunci víc rozpaluje než WPC ze dřeva s HDPE... a prý i tmavší odstíny jsou v létě na přímém slunci dost horké, že se na nich u bazénu prý skoro nedá chodit bosou nohou :( V tom je prý dřevo mnohem lepší. Jenže zas 2x ročně natírat...

jaké máte zkušenosti vy?

Katka
Katka M.

Odeslatod ihik v Čtv 19. Úno 2015 11:16:03

Mám twinson (lékořicově černá) a v létě se to fakt rozpaluje. Já to dám, ale děti kňourají a skáčou z nožky na nožku. Buď to musí mít namočené nebo ve stínu. Ale týká se to opravdu jen letních extrémů, kdy je 30+ a pere to.
ihik

Odeslatod Katka M. v Čtv 19. Úno 2015 11:26:48

ihik napsal:Mám twinson (lékořicově černá) a v létě se to fakt rozpaluje. Já to dám, ale děti kňourají a skáčou z nožky na nožku. Buď to musí mít namočené nebo ve stínu. Ale týká se to opravdu jen letních extrémů, kdy je 30+ a pere to.

Díky moc za zkušenost. Takže raději budeme vybírat světlejší variantu... i když asi se to zas nesmí moc přehnat. Přeci jen děti občas bosky rády vyběhnou...
Katka M.

Odeslatod ihik v Stř 25. Úno 2015 17:11:06

dobrá realizační firma dokáže i se špatným WPC zázraky, hlavně když se sama pochválí na fóru :lol:
ihik

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům