Klimatizace do domu

Moderátor: Living

Re: Klimatizace do domu

Odeslatod zdendys v Úte 27. Črc 2010 7:00:56

davy napsal:Kudla Zdendys porad. Ta silnější je jen o 300kč dražší takže o nic nejde. Spíš mě mrzí ta vysoká spotřeba oproti slabšímu modelu. Zase ale at nekuju něco co mě pak bude na nic. Máme bungalov a potřeboval bych stím vytopit alespon 100m2. Zbytek jako technická místnost, skladiště, zádveří atd bych nevytápěl. Předpokládám že to pojede max do konce listopadu. Myslíš že to ta S12at zvládne?
Ještě potřebuji poradit se zapojením. Příjde mi to zapojit kamoš co dělá vodo topo. Klimu ještě nedělal ale nějak to dáme do kopy. Potřeboval bych vědět jak je to s odvodem kondezátu. Ten je jen u venkovní jednotky? A ještě kam umístit venkovní jednotku. Do jaké výšky ji umístit. Mám okolo domu zámkovku tak bych ji nejraději posadil ke zdi. Nebo hraje umístění svou roli a má předepsanou nějakou výšku?

Těch pár stovek navíc - směšné. Aspoň bude rychleji na žádané teplotě. Na těch 100 m3 rozhodně tu silnější. U Acondu nebyl mezi 9 a 12 rozdíl v rozměrech jednotek.
Klimatizaci nezapínám, pokud teplota klesne pod těch asi +5 stupňů, protože pak už odmrazuje a to za to holt nestojí. Taky samozřejmě závisí na venkovní vlhkosti. Někdy pojede klidně bez rozmrazování i pod nulou.
Co se týče zapojení, topenář, kterej to nedělal, s tím možná bude mít problém. Některé klimy mají tzv. rychlospojky, chladivo už je obsaženo, jenom se vypustí do okruhu, dají se koupit různé převlečné matky, ale...bez nějakých zkušeností bych se na to asi svépomocně vybodnul.
Chápu, že pro Zdendu to byla malina, když už zvládnul TČ :palec_up: .
První věc, co ten borec co mi to zapojoval udělal bylo, že uřízl ty slavné koncovky a navařil tam natvrdo měděné trubky. Říkal, že to proto, aby k tomu nemusel furt jezdit :mrgreen: .
No, každej jak se cítí :smiley15: .
Klima má být podle mého návodu k Acondu posazena aspoň 25cm od chajdy, kvůli proudění vzduchu. Dál je povolena určitá délka trubek, např 15 metrů a určitý výškový rozdíl jednotek, např. 5m. Odvod kondenzátu je pro chlazení z vnitřní jednotky a pro topení z venkovní jednotky. Takže zevnitř ven vede - 2x měď (9+12mm), napájení 1x230V, hadice pro odvod kondenzátu (spád je důležitý, jinak se instalují různá čerpadýlka = naprd), 1x komunikační kablík.
Venkovní jednotku mám na konzole svařené z jeklu, příště bych ji dal radši na zem, přece jenom nějaké ty vibrace se do chalupy přenesou...
zdendys

Odeslatod montov.dum v Sob 31. Črc 2010 19:09:25

Tak to mám zapojené já...
DSCF2039.JPG
DSCF2039.JPG
Přílohy
DSCF2038.JPG
montov.dum

Odeslatod ikov labs v Ned 01. Srp 2010 8:07:01

To na tech dlazdicich je jen polozene?Aby to neodkracelo dale na zahradku pri provozu......Nebo staci do toho strcit a spadne to?
ikov labs

Odeslatod montov.dum v Ned 01. Srp 2010 10:15:06

Ikov....je to našroubované ,ale focené to je to ještě nedošroubované,ale při provozu se to ani nehlo ani při větru...
montov.dum

Odeslatod montov.dum v Ned 01. Srp 2010 10:24:36

416.JPG
montov.dum

Odeslatod Lukáš Adamus v Pon 27. Srp 2018 10:16:30

Dobrý den, nebál bych se obrátit na profesionály. Mě pomohli v klimatizace-hustopece.cz , kde mi poradili vybrat správný typ a výkon. Už skoro rok chladíme/topíme a jsem moc spokojený. :)
Lukáš Adamus

Odeslatod Zbynek90 v Čtv 20. Zář 2018 22:23:45

ta se nám také zamlouvala, ale prvotně jsme sháněli chytrou domácnou od Fibara(http://www.moje-fibaro.cz)
Zbynek90

Předchozí

Zpět na Stavba a dům