Klimatizace do domu

Moderátor: Living

Re: Klimatizace do domu

Odeslatod Zdenda v Sob 24. Črc 2010 10:35:43

V obchodě, kde tupě kopírují a drze zveřejňují nesmyslné hodnoty, jsou opravdu odborníci :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kupujte, nebudou :smiley15:
Zdenda

Odeslatod davy v Ned 25. Črc 2010 20:13:44

Docela začínám uvažovat o téhle klimě. Jaký to asi bude mít výkon při vytápění. Potřeboval bych stím vytopit cca 120m2. Myslíte, že to zvládne? Mohl bych vzít silnější ale ta už má zase mnohem větší příkon.

http://www.obchodobchodov.sk/produkty/K ... -6477.html
davy

Odeslatod zdendys v Pon 26. Črc 2010 3:25:44

davy napsal:Docela začínám uvažovat o téhle klimě. Jaký to asi bude mít výkon při vytápění. Potřeboval bych stím vytopit cca 120m2. Myslíte, že to zvládne? Mohl bych vzít silnější ale ta už má zase mnohem větší příkon.

http://www.obchodobchodov.sk/produkty/K ... -6477.html

S12AT bude lepší, ta 09 je na ty kubíky už poddimenzovaná.
Ten můj Acond má papírově 12000 BTU (doporučeno do 90 m3) a je v chodbě do podkroví o kubatuře nějakých 60-70m3. V místnosti, kterou chci vychladit, nechám odpoledne otevřené dveře. Čím víc dveří otevřu, tím méně klima cykluje, čili víc jede. Chodba je vychlazená/vytopená za chvilku. Když přidám ložnici, to je tak zhruba celkem těch 90 m3, problém s tím rovněž nemá. Když otevřu všechny 4 pokoje, trvá jí to podstatně déle, než si s tím poradí.
No, invertor je invertor...
zdendys

Odeslatod davy v Pon 26. Črc 2010 8:47:32

Kudla Zdendys porad. Ta silnější je jen o 300kč dražší takže o nic nejde. Spíš mě mrzí ta vysoká spotřeba oproti slabšímu modelu. Zase ale at nekuju něco co mě pak bude na nic. Máme bungalov a potřeboval bych stím vytopit alespon 100m2. Zbytek jako technická místnost, skladiště, zádveří atd bych nevytápěl. Předpokládám že to pojede max do konce listopadu. Myslíš že to ta S12at zvládne?
Ještě potřebuji poradit se zapojením. Příjde mi to zapojit kamoš co dělá vodo topo. Klimu ještě nedělal ale nějak to dáme do kopy. Potřeboval bych vědět jak je to s odvodem kondezátu. Ten je jen u venkovní jednotky? A ještě kam umístit venkovní jednotku. Do jaké výšky ji umístit. Mám okolo domu zámkovku tak bych ji nejraději posadil ke zdi. Nebo hraje umístění svou roli a má předepsanou nějakou výšku?
davy

Odeslatod rahanur v Pon 26. Črc 2010 12:06:56

davy napsal:Kudla Zdendys porad. Ta silnější je jen o 300kč dražší takže o nic nejde. Spíš mě mrzí ta vysoká spotřeba oproti slabšímu modelu. Zase ale at nekuju něco co mě pak bude na nic. Máme bungalov a potřeboval bych stím vytopit alespon 100m2. Zbytek jako technická místnost, skladiště, zádveří atd bych nevytápěl. Předpokládám že to pojede max do konce listopadu. Myslíš že to ta S12at zvládne?
Ještě potřebuji poradit se zapojením. Příjde mi to zapojit kamoš co dělá vodo topo. Klimu ještě nedělal ale nějak to dáme do kopy. Potřeboval bych vědět jak je to s odvodem kondezátu. Ten je jen u venkovní jednotky? A ještě kam umístit venkovní jednotku. Do jaké výšky ji umístit. Mám okolo domu zámkovku tak bych ji nejraději posadil ke zdi. Nebo hraje umístění svou roli a má předepsanou nějakou výšku?

Měl byste mít už v projektu spočítanou tepelnou zátěž objektu. 2,5kW na 100m2 je podle mě málo.
Zapojení..to nejhorší je to zapojovat sám. Nejde o vodu, ale o chladivo, trubky jsou v mědi? Jak to budete vakuovat? to není sranda, umístění venkovní jednotky by mělo být v instalačním manuálu, určitě odstupy a dát to na konzoli, aby v zimě nezlobil kondenzát.
rahanur

Odeslatod davy v Pon 26. Črc 2010 16:17:18

Tepelné ztráty objektu jsou 5kw. Já bych vytápěl pouze 2/3 domu a navíc jen v podzimních měsících kdy venkovní teploty nebudou pod nulou. Do ted jsem to řešil obyčejným 2kw fukarem za 250kč. Pokud jel minimálně hodinu bylo už to znát. Nevýhoda byla vysoká spotřeba, hlučnost, nejde načasovat, nechladí atd. Takže stou klimou bych si měl polepšit. Znovu opakuji zdroj topení mám. Potřebuji něco na přitápění v chladnějších a sychravějších dnech. Proto doufám že ten výkon bude stačit.
davy

Odeslatod rahanur v Pon 26. Črc 2010 20:16:12

pokud to bude doplnkové..tak snad ano..tyhle zařízení montují chladaři..nikoli topenáři...umí ten váš známý zacházet s mědí? U vnitřní jednotky myslete na odvod kondenzátu..nejlépe samospádem...pod venkovní by měla být konzole...měl byste to najít v insalačním návodu k jednotce, odstupy od stěny jsou tam taky dané.
rahanur

Odeslatod Martin UL v Úte 27. Črc 2010 6:03:17

A co takhle IVT Nordic Inverter, jeho cena je sice kolem 65000 s dph a s montáží, ale je na něj dotace 45000 a to už není marné....
Martin UL

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům