Jaký sprchový kout?

Moderátor: Living

Re: Jaký sprchový kout?

Odeslatod Honza_JR v Pát 18. Čer 2010 8:18:45

lorsson napsal:Jaké máte zkušenosti s sprchovým koutem bez vaničky? Instalatér mě od toho vehementně zrazuje, že prý by si to nikdy nedal, že žlábek časem přestane těsnit atd... prý jedině vanička. Ještě mám čas to změnit, betonovat budu až příští týden. Po pravdě se mi víc líbí komplet vyzděný kout, ale jsem trochu na vážkách. Má pravdu instalatér, nebo to jenom nezná?

Zkušenosti dobré, jen se ten pravý ostrý roh čistí hůže než kulaté u vaničky.
Taky to chce neklouzavou dlažbu-v Baumaxu či Obi mají imitaci oblázů a ta je pěkně drsná a do sprcháče ideální a stačí přesně jedno balení.
Nechápu o jakém netěsnění může mluvit-před zalitím se dají všechny komponenty opatlat stěrkou a pak to těsní na věky. Problém je spíše obrácený - že do budoucna s toho pro instalatéra už žádný kšeft nekouká ;)
Honza_JR

Odeslatod lorsson v Pát 18. Čer 2010 8:19:10

CZEchito napsal:Sprchový kout bez vaničky je nejlepší věc, vypadá to líp a navíc máte vše v rovině. Nechápu proč Vás odrazuje, kdyby to byla blbost tak se to asi nevyrábí, ať si to klidně nedává, ale kdo nezkusil, neví.

Původně jsem to měl v plánu, pak mě odradil a teď zase trochu uvažuju že si ho tam dám, vypadá to fakt dobře. Jak se řeší spád? vybetonuje se o cm níž než čistá podlaha a spád se udělá lepidlem pod dlažbou? Takže postup by měl být - zadělat žlábek, podbetonovat ho, pak vybetonovat zbytek, hydroizolaci kolem žlábku a pak dlažba ke žlábku? Jak se řeší samotný styk dlažby se žlábkem? Silikon?
lorsson

Odeslatod paaja v Pát 18. Čer 2010 8:23:51

-> lorsson: ano přesně jak jste to popsal to mám i já. Do spádu se dává už beton, obkladač to má pohodlnější.
paaja

Odeslatod CZEchito v Pát 18. Čer 2010 8:39:15

to lorsson:
přesně tak jak jste napsal se to dělá. Spoj je řešen silikonem, ale není se čeho bát.
CZEchito

Odeslatod lorsson v Pát 18. Čer 2010 21:19:09

Máte někdo podobný systém, ale s cenou pro normální lidi? http://www.unidrain.cz/system-unidrain.html
Ta zadní příruba je podle mě šikovná.
Jsou to ale šílené rakety, co jsem koukal na ceník...
lorsson

Odeslatod mourning v Sob 19. Čer 2010 22:03:19

CZEchito napsal:Na osazení koutu bez vaničky nic není, vůbec se nemusíte bát, podlaha kousek stěny se natře tekutou lepenkou a přez rohy se dá taková páska, a přez to už se voda nedostane, a neměla by se dostat ani přez spárovací hmotu. Pokud máte šikovné zedníky nebo vy jste šikovný tak si to zvládnete osadit sám, nebo vám to může udělat ten kdo dělá Vám dělá obklady.

To bych chtěl vidět jak si to někdo dělá sám, každej zkušenej instalatér Vám řekne že nedat tam vaničku je ta největší blbost, můj bratr dělá instalatéra a tyhle rádobynovinky opravuje několikrát do měsíce.
Litou vaničku 3cm se dejte - nejlepší volba.
mourning

Odeslatod mischanek v Ned 20. Čer 2010 7:03:24

lorsson napsal:Máte někdo podobný systém, ale s cenou pro normální lidi? http://www.unidrain.cz/system-unidrain.html
Ta zadní příruba je podle mě šikovná.
Jsou to ale šílené rakety, co jsem koukal na ceník...

jj, ceny jsou silene, puvodne se mi taky moc libil tenhle system..

jinak jsem nasel odtokove zlaby od firmy Tece - u nas dealuje http://www.sanigroup.cz/Produkty.html - maji jeden system liniovy a rohovy (moc se mi libi rost pro oblozeni :-) ), nebo maji spec. vyspadovanou desku.. pri trose poptavani jsem pak nasel i firmu kde davali 30% slevu..

tu vyspadovanou systemovou desku tusim delaji i Hasoft-i
mischanek

Odeslatod Laďa Jaskva v Ned 20. Čer 2010 7:56:57

Dobrý den. Odkaz : http://www.hasoft.cz/konstrukcni-desky/ ... -deska.php
Stejně největší problém je odstřikující voda dopadající na podlahu a bez přiměřeně těsných dvířek budete po sprchování vytírat
podlahu.
S pozdravem Laďa
Laďa Jaskva

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům