Jaký sprchový kout?

Moderátor: Living

Jaký sprchový kout?

Odeslatod Tea v Pon 07. Čer 2010 23:06:14

Vybírám sprchový kout do malé koupelny, vím čtvrtkruh, druh zasklení, ale vůbec netuším jakého výrobce zvolit, jestli Ravak nebo Roltechnik nebo něco jiného, je toho na trhu spoustu a mělo by to být něco levnějšího. Také netuším jestli vaničku akrylátovou nebo litou, jaké sprchové kouty máte Vy a jak jste s nimi spokojeni? Díky
Tea

Re: Jaký sprchový kout?

Odeslatod mata_h v Úte 08. Čer 2010 6:51:50

Máme Ravak Glassline, vanička litá také od Ravaku. Akrylátovou vaničku jsem nechtěl, protože ve stávajícím bytě máme nějakou "noname" a podařilo se nám jí prošlápnout.
Koukali jsme ještě po sprchovém koutu od Ronalu. Na Roltechnik jsem neměl dobré reference, ale berte to na úrovni "jedna paní povídala".
Jak stavíme na: http://stavba.hlozkovi.cz
mata_h

Odeslatod CZEchito v Úte 08. Čer 2010 8:43:19

My máme doma a na chatě kouty hüppe, které fakt doporučuju, jeden je target design a druhý Jette Jop ale ten už je starší, oba mají antiplakové úpravy, takže se lépe čistí, a potom ještě jeden Bestline. Na vaničku se vykašlete, teď se dávají kouty na zem. Ten Hüppe Target design je do malé koupelny http://www.koupelny-tizzio.cz/produkt/hüppe-2kridlove-dvere-s-pevnymi-segmenty-target-design
CZEchito

Odeslatod sonas v Úte 08. Čer 2010 11:12:41

Jestli můžu, tak bych se připojil s podobným dotazem:
Poraďte rozumnou značku pro sprcháč 120x90.

Já našel velice levný tento:
http://www.gelcocz.eu/?volba=sprchove_kouty_legro&id=5

a k tomu vanička:
http://www.gelcocz.eu/?volba=sprchove_vanicky&id=27

vůbec tu značku neznám, ale přijde mi že se na třech skleněných tabulích nemá co pokazit..

Sprcháč bych taky rád bez vaničky, ale trochu se bojím aby nezatékalo pod dlažbu. Přijde mi to dost náročný detail-osadit správně žlab a pak k němu dopasovat hydroizolaci a dlažbua yb to nějak vypadalo.

Dá se při betonáži vynechat místo pro sprcháč a rozhodnout se pro vaničku či dlažbu se žlabem až později?
sonas

Odeslatod CZEchito v Úte 08. Čer 2010 11:49:20

Na osazení koutu bez vaničky nic není, vůbec se nemusíte bát, podlaha kousek stěny se natře tekutou lepenkou a přez rohy se dá taková páska, a přez to už se voda nedostane, a neměla by se dostat ani přez spárovací hmotu. Pokud máte šikovné zedníky nebo vy jste šikovný tak si to zvládnete osadit sám, nebo vám to může udělat ten kdo dělá Vám dělá obklady.
CZEchito

Odeslatod lorsson v Pát 18. Čer 2010 7:43:47

Jaké máte zkušenosti s sprchovým koutem bez vaničky? Instalatér mě od toho vehementně zrazuje, že prý by si to nikdy nedal, že žlábek časem přestane těsnit atd... prý jedině vanička. Ještě mám čas to změnit, betonovat budu až příští týden. Po pravdě se mi víc líbí komplet vyzděný kout, ale jsem trochu na vážkách. Má pravdu instalatér, nebo to jenom nezná?
lorsson

Odeslatod paaja v Pát 18. Čer 2010 7:51:14

Zkušenosti s vydlážděným sprcháčem budu teprve nabírat ale myslím si jedno: zprasit se dá cokoliv, stejně jako šikovný řemeslník dokáže vyřešit každý problematický detail
paaja

Odeslatod CZEchito v Pát 18. Čer 2010 8:08:45

Sprchový kout bez vaničky je nejlepší věc, vypadá to líp a navíc máte vše v rovině. Nechápu proč Vás odrazuje, kdyby to byla blbost tak se to asi nevyrábí, ať si to klidně nedává, ale kdo nezkusil, neví.
CZEchito

Další

Zpět na Stavba a dům