Zásuvky v kuchyňské lince

Moderátor: Living

Re: Zásuvky v kuchyňské lince

Odeslatod mendi77 v Sob 20. Bře 2010 21:23:40

Jo jo, jde to tak také, samozřejmě :) Já mám ty spotřebiče také nějak na okruhy (ještě jsem si nestačil polepit jističe), ale mám tam víc univerzálních zásuvek, pro případ, kdyby něco :)
Znám to, přijde elektrikář a řekne: Tak kde to chcete mít :D
Člověk musí přemýšlet a kombinovat dlouho dopředu, naštěstí jsou tyto věci za mnou a vše je už vymyšlené :D
mendi77

Odeslatod Filo v Sob 20. Bře 2010 22:00:54

mendi77 napsal:Jinak, co se zásuvek týče, existuje velmi elegantní řešení: http://images.google.cz/imgres?imgurl=h ... s%3Disch:1

Pokud to neznáš, tak to máš schované v lince a když na to klepneš, tak ti vyjedou zásuvky, kdykoli, když to nepotřebuješ, tak to zamáčkneš do linky.

Jo, tak neco takoveho jsem potreboval, protoze mam pred vpodstate celou planovanou linkou okna, takze neni kam davat zasuvky na zed.

Ale ta cena mi trochu vyrazila dech, navic osobne bych takhle do desky radsi daval neco v kryti, prece jen nedokazu stopro zabranit zateceni vody. Navic, i kdyz to na obrazku je mi neprijde uplne elegantni trvale pripojeni spotrebica a zasunuty stav (treba rychlovarku ma asi kazdy pripojenou furt). Osobne mozna spis zvazim zabudovani nejakych vhodnych zasuvek v kryti primo do desky nalezato.

Honza
Filo

Odeslatod martin s v Sob 20. Bře 2010 22:17:06

to filo.
co tak prechod na rychlovarnu konvicu vyriesit cez dosku niecim takym- http://www.mockett.com/furniture-hardwa ... management
neviem ako sa tie prechodky volaju v cz :oops:
viem ze to nie je vodotesne riesenie,ale je tam trochu vyviseny okraj+trochu silikonu po obvode aby nepodtekalo... mohol by si to umiestnit pod rychlovarnu konvicu v zadnej casti a nebolo by vydno el.snuru a zasuvku mat v spodnej skrinke
martin s

Odeslatod marat v Sob 20. Bře 2010 22:40:16

Takže jestli to chápu správně:
Všechno co bude pod vrchními skřínkami vyřezat ve 123cm.
Pod linku přivést jenom kabely v rýze a až bude jasné umístění spotřebiče, vykružit díru a umístit zásuvku?
marat

Odeslatod martin s v Sob 20. Bře 2010 23:33:31

to marat.
nedaval by som vsetko do 123cm.
mas uz aspon nejaky predbezny navrh kuchine? priblizne vies kde co bude na kuchinskej doske?? podla toho by som to daval.

Vyskovo-zalezi co pouzijes na zadnu stenu-kearmicky obklad...umiestnil by som ich dajme tomu 10cm nad vysku pracovnej dosky.resp zalezi podla vysky obkladu -vycentroval s druhym radom.
Nech to dizajnovo dava zmysel -aby si nemusel rezat z dvoch radov kachliciek,je to vyskovo v centre rady.....
zasadne by som ich nedaval prilis vysoko-napr.nad vysku buducej varnej konvice-vyzera to hrozne -kabel z konvice zapojeny vysie ako samotna konvica.
martin s

Odeslatod rumcajz v Pon 22. Bře 2010 8:50:21

my dávali tak 10 -15 cm nad pracovní desku, nevím proč by mela být přez 30 cm nad deskou, dotáhnu kabely do místa kde by ta zásuvka mela být a nechat velkej kus navíc kdyby to mělo jít jinam :-) ... jednodužši bude dotáhnout návrch kuchyně a nechat si udělat výkres s tím kde co má být :-))))) .... hlavně pokud bude dlažba tak dát zásuvky přesně do stejné výšky bo to pak jde na spárách hodně poznat
rumcajz

Odeslatod varouch v Pon 22. Bře 2010 9:36:16

mendi77 napsal:Jinak, co se zásuvek týče, existuje velmi elegantní řešení: http://images.google.cz/imgres?imgurl=h ... s%3Disch:1

Pokud to neznáš, tak to máš schované v lince a když na to klepneš, tak ti vyjedou zásuvky, kdykoli, když to nepotřebuješ, tak to zamáčkneš do linky.

Taky jsem na to koukala, jak uz tu nekdo psal, neni to vodotesne, navic ani hladkomoukotesne, predstavte si po takovym vanocnim peceni odtamtud paratkem cistit naprasenou mouku. Dalsi vyznamny minus je to, ze to zabere pod pracovni plochou dost mista, coz znamena, ze pod tim nemuzete mit plnohodnotne vyuzitej suplik. Takze do kuchyne bych to nedavala.
varouch

Odeslatod tvelecky v Pon 22. Bře 2010 12:17:17

varouch: ... do kuchyne vysuvna zasuvka rozhodne patri, jak jinak udelat zasuvku treba na ostruvku? ;)
tvelecky

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům