Zásuvky v kuchyňské lince

Moderátor: Living

Re: Zásuvky v kuchyňské lince

Odeslatod PetrDubi v Pon 22. Bře 2010 12:27:03

tvelecky napsal:varouch: ... do kuchyne vysuvna zasuvka rozhodne patri, jak jinak udelat zasuvku treba na ostruvku? ;)

A co třeba z boku? ;)

Jinak na ostrůvku bývá většinou jenom varná deska a místo na odložení hrnců, takže se asi předpokládá, že se spotřebiče budou používat u linky.. Osobně mě ani moc nenapadá, který spotřebič musí mít zásuvku u varné desky? Maximálně jedna zásuvka na nějaký šlehač (na speciální recepty se šleháním ve vodní lázni), ale jinak fakt nevím..
Žádný učený z nebe nespadl, ale blbce jako kdyby shazovali :-D
PetrDubi

Odeslatod varouch v Pon 22. Bře 2010 12:39:03

tvelecky: uprimne.. z boku. Nechtela bych ji takhle primo na pracovni plose ani za nic, protoze bych to porad musela hlidat, jestli mi do toho netece, neprska, neprasi mouka nebo cukr.. Takze bych je zabudovala na boky ostruvku, tam to hlidat nemusim. A nechodte na me s varnou konvici na ostruvku, to jsem nikde nevidela, proc asi. Nikde jsem ve studiich nevidela jiny ostruvky nez jen s varnou deskou, zasuvky proste standardne neresi, nepocitaj s tim, ze bys na ostruvku chtel treba hnetat testo el. hnetacem. To si delej u zdi - ono to ma svuj smysl, protoze pri tom sem tam litaj kousky testa, prasi mouka a tak, v otevrenym prostoru pak musis uklizet vic nez kdyz si oprasis jen kachle na zdi. Hlavni nevyhodu ale fakt vidim v tom, ze to zabere cenne misto pod pracovni plochou, coz znamena melci supliky.
varouch

Odeslatod tvelecky v Pon 22. Bře 2010 12:56:40

nerikam ze to je univerzalni reseni na ostuvek, ale mit na ostruvku z boku zasuvku tak to radsi teda zadnou... leda z boku nejakou zapustenou at to neni videt, ale to taky zabere misto.
My mame ostuvek dlouhy 2m, vysuvna zasuvka tam bude(na kraji). zepredu vysuvne supliky, zezadu 30cm hluboke skrinky..takze kus te skrinky se obetuje.
Nekdo muze mit k ostuvku prisazen rovnou stul, takze i k tomu stolu se hodi mit nejakou zasuvku /mobil, noteboak.../.
Proste bych to jen nezavrhoval kdyz se "Vam" to zrovna nehodi na sve kuchyne...

p.s. nad vyberem a upravami navrhu kuchyne jsme stravili dva mesice - uz nikdy viic :lipsaresealed:
tvelecky

Odeslatod Filo v Pon 22. Bře 2010 13:20:36

tvelecky napsal:varouch: ... do kuchyne vysuvna zasuvka rozhodne patri, jak jinak udelat zasuvku treba na ostruvku? ;)

Uprimne, zatim mi technicky nejcistsi reseni pripada do desky z vrchu zapustit klasickou zasuvku v IP44.

Honza
Filo

Odeslatod mendi77 v Pon 22. Bře 2010 13:26:55

To jsem ani netušil, co taková zásuvka dokáže udělat za rozruch. Byl to námět, nikomu tyto zásuvky nenutím, každý ať si to zváží sám. Určitě lepší řešení, než mít na zdi nabouchaných 10 zástrček nebo aby se někde válela prodlužka.
To, že je to drahé, to je fakt, že se to dá udělat jinak, je také fakt.
Nicméně, pro Marata to asi nic neřeší.

V případě, že není žádný návrh, neví se, co kde a jak bude, asi bude nejlepší si vytáhnout jen někde dráty a elektro v kuchybi dodělat až následně, jakmile bude naprosté jasno, co kde bude. Protože dokud není ani jasno, kde budou spotřebiče, natož, jaké "pozadí" obklad, lacobel, dřevěná deska bude za linkou, tak je marné se o čemkoli bavit. Protože např. u obkladu by bylo dobré situovat vypínače tak, aby byla spára průběžná a kalibrovaná, u lacobel je zase třeba, aby do toho skla udělal sklenář přesné otvory a dává se většinou až po lince. U dřevěné desky je problém v tom, že se dává ještě před linkou. Takže, asi je pořeba vybrat, navrhnout a pak na míru udělat.
mendi77

Odeslatod PetrDubi v Pon 22. Bře 2010 13:47:52

Marat:
Souhlasím s Mendim, že by jste měli raději nejdřív navrhnout kuchyň a teprve potom dělat rozvody a netýká se to jenom elektriky.
My jsme řešili kuchyň ve chvíli, kdy jsme se blížili s rozvodama ke kuchyni a museli jsme to vyřešit, než tam dojdeme. Oproti původnímu návrhu v projektu se rozložení kuchyně změnilo tak, aby víc vyhovovalo nám a znamenalo to:
1) Voda a odpady na jiných místech než v původních plánech.
2) Elektrika úplně jinak a hlavně jiné počty okruhů a zásuvek, než v původních plánech elektro.
Takže doporučuju nejdřív vymyslet celou kuchyň (tvar, kde jaká skříňka, spotřebiče, varná deska, dřez, myčka, lednice atd.) a potom už budeš mít jasno, kam co natáhnout. Jestli si dáš červený dvířka nebo modrý, hladký nebo tvarovaný, to je teď jedno. Ale měli by jste vědět co kde bude umístěný a tam k tomu natáhnout všechno potřebný. To se týká i třeba přívodu vody do americké lednice, pokud jí v budoucnosti plánujete, kde třeba bude pekárna na chleba (pokud se Vám líbí), rychlovarná konvice, kávovar, kam postavím friťák (pokud ho používám) a další. Jsou to všechno věci, který se používají prakticky denně a nikdo nechce potom samé rozdvojky nebo přendávat věci v zásuvkách jenom proto, že se to do stávajícího počtu nevejde. Doporučuju to konzultovat s manželkou/přítelkyní, protože ona bude třeba i vědět, co jí teď doma nevyhovuje a chtěla by to jinak.
PetrDubi

Odeslatod marat v Pon 22. Bře 2010 14:42:39

Já mám naštěstí odpady jasný, protože manželka chce mít dřez pod oknem a hned vedle myčku. Pak mi oznámila kam bude chtít vestavěnou troubu, lednici a mikrovlnu. Tím to zhaslo.
Teď je rychlovarka, pekárna apod. každý den na jiném místě, podle toho, se kterou kámoškou zrovna mluvila... :( Už ztoho mám tik v oku.
Svádí mě to ktomu, že na každé straně linky udělám 3-4 zásuvky v rámečku + něco uprostřed, jenže zase se neví jestli bude obklad,sklo nebo kámen..!
Dělal někdo místo obkladu kámen nebo sklo? Nějak si nedovedu představit, jak se to dělá. Objedná se firma, oni přivezou desky a na místě se do nich vrtají otvory nebo si je zaměří a přivezou hotovky?
marat

Odeslatod PetrDubi v Pon 22. Bře 2010 14:52:50

Marat:
Nejlepší je udělat pár rámečků se zásuvkama v místech, kde by mohlo něco být a budeš mít klid ;)
Jenom pozor na to, že na jednom jističi by nemělo být víc, než 10 zásuvek.
Ohledně skla nemám zkušenosti se sklem u linky, ale co jsem viděl u jiných věcí ze skla, tak většinou se to řezalo v dílně a přivezlo hotové nebo firma musela mít přenosnou řezačku/vrtačku.

Ps: s těma kamarádkama je to hrozný. Nejlepší je zakázat jim návštěvy do doby než se to udělá :lol:
Ale je fakt, že jedna říká tohle, druhá zase opak a nejlepší je, že to mají doma stejně úplně jinak nebo prosazujou něco, co samotné nikdy nevyzkoušeli - úplně jako chlapy v hospodě u piva :D
PetrDubi

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům