Akrylatova vana

Moderátor: Living

Akrylatova vana

Odeslatod Dasa11 v Čtv 04. Bře 2010 19:31:21

Dobry den, vybirame vanu a krome tvaru, delky, sirky se snazime vybirat podle tlousky arkylatu. Bohuzel u vetsiny toto neni uvedeno. Poradte prosim podle vlastnich zkusenosti vyrobce.Diky
Dasa11

Re: Akrylatova vana

Odeslatod lorsson v Čtv 04. Bře 2010 19:49:36

Právě se zabývám tím samým. Rozhoduju se mezi akrylátem a smaltovanou ocelí. Instalatér mi doporučil smalt. ocel - konkrétně Kaldewei, má jí doma a maximální spokojenost. Např. zde http://www.ceske-vany.cz/zbozi-1992/kaldewei-dyna-170 . Záruku dávají 30 let. Jinak co se týká akrylátu, nějaké info jsem hledal zde : http://www.koupelny-eshop.com/cz/vany-akrylatove-vany/ . Snad to pomůže.
lorsson

Odeslatod mendi77 v Čtv 04. Bře 2010 20:58:41

Chce to kupovat značkové vany, ne žádné no name. I když je pravda, že zas takový rozdíl tam nebude. Kaldewei jsou špičkové vany, ale odpovídá tomu i cena. U akrylátových van je zase jednoduchá oprava v případě poškození, možnost po X letech přebroušení apod. Já šel do Teika a spokojenost. Kvalitnější vany mají sílu akrylátu cca 5 mm, takové ty nižší třídy pak 3 mm. Každopádně osvědčené značky si nic nekalého nemohou dovolit. Vana je investice na řadu let, takže až tak moc po ceně bych nešel, měl by vyhovovat tvar, objem, velikost apod.
mendi77

Odeslatod lorsson v Čtv 04. Bře 2010 21:07:22

mendi77 napsal:Chce to kupovat značkové vany, ne žádné no name. I když je pravda, že zas takový rozdíl tam nebude. Kaldewei jsou špičkové vany, ale odpovídá tomu i cena. U akrylátových van je zase jednoduchá oprava v případě poškození, možnost po X letech přebroušení apod. Já šel do Teika a spokojenost. Kvalitnější vany mají sílu akrylátu cca 5 mm, takové ty nižší třídy pak 3 mm. Každopádně osvědčené značky si nic nekalého nemohou dovolit. Vana je investice na řadu let, takže až tak moc po ceně bych nešel, měl by vyhovovat tvar, objem, velikost apod.

Tak tak, ještě jsem si vzpomněl, Teiko mi bylo taky doporučeno, naopak prý nemám brát Vagnerplast. Značek je fakt hodně.
lorsson

Odeslatod jez abel v Čtv 04. Bře 2010 21:39:01

rozhodně k té vaně kupte i akryl.boční kryt - k nezaplacení/revize komplet spodku během 5ti minut.
jez abel

Odeslatod rumcajz v Pát 05. Bře 2010 7:36:58

jez abel napsal:rozhodně k té vaně kupte i akryl.boční kryt - k nezaplacení/revize komplet spodku během 5ti minut.

u rodiču dvě vany a jestli se revidovalo 1x za 20 let tak to je moc ... my jsme otvor přelepili kachličkou a zaspárovali silikonem ... možná že když má někdy ty trysky a serepetičky.
rumcajz

Odeslatod kamoska v Pát 05. Bře 2010 8:29:08

lorsson napsal: Teiko mi bylo taky doporučeno, naopak prý nemám brát Vagnerplast. Značek je fakt hodně.

Chtěli jsme jednoduchý tvar vany a to Teiko nemá.Tak jsme zvolili Vagnerplast a zatím si nestěžujeme.To byla ještě značka Vagnerplast,ale už je koupil někdo jiný a ta kvalita je snad také někde jinde.
kamoska

Odeslatod willywilly v Pát 05. Bře 2010 8:57:36

Dobrý den, jestli Vám mohu doporučit, tak podle tloušťky akrylátu nevybírejte. Je to, do velmi značné míry, jen marketinkový trik výrobců van. Základním materiálem pro výrobu akrylátové vany je akrylétová deska, jejíž síla je spíše odvislá od tvaru a velikosti vany. Po vylisování patřičného tvaru se akrylát „vytáhne“, v některých místech (ohybech u dna vany) vždy zůstává jen tenounká skořepinka, často tenčí než 1 mm. Na viditelných částech vany (lem vany) pak třeba plná šířka... Důležitější roly pak logicky hraje sklolaminátová výztuž vany (její síla a kvalita) a dále způsob zpevnění dna (dřevotříska) a rovněž kvalita a způsob uchycení podpor (nožiček). Jestli Vám mohu poradit, kupte si akrylátovou vanu od známějšího výrobce, pak vsadíte na jistotu. Kvalitní vanu, ale můžete koupit i neznačkovou a za podstatně nižší cenu, ale je to trochu sázka do loterie ... Pokud Vám mohu doporučit výrobce z vlastní zkušenosti tak se nebojte: Teika, Vagnerplastu, Ravaku, celkem kvaitní vanu a za mnohem lepší cenu koupíte i přímo od SIKA mají vlastní sérii "neznačkových" akrylátových van, ale kvalita je slušná.
willywilly

Další

Zpět na Stavba a dům