Masážní vana

Moderátor: Living

Masážní vana

Odeslatod Marťasek v Sob 06. Úno 2010 23:51:00

Dobrý večer všem,

blíží se čas před zařízením a vybavením naší koupelny v novostavbě, a já si stále pohrávám s myšlenkou pořídit si do ni masážní vanu. Bohužel však nemám nikoho ve svém okolí, kdo by ji měl a mohl se tak se mnou podělit o osobní zkušenosti z provozu. Proto bych ráda požádala o radu tady:

Jaký systém a výrobce jste zvolili?
Jste spokojení jak s konfortem užívání, tak údržbou?
Co zápachy, které ve starších diskuzích často uvádějí pisatelé, jako hlavní negativum? Už se tento neduh podařit výrobcům odstranit?
Na co si dát při koupi pozor a jaké parametry sledovat?
Jak opravdu je vana při svém zapnutém provozu hlučná, neruší siestu při koupeli?
Když se chce člověk naložit bez zapnuté masáže, netlačí trysky do zad?

Prostě uvítám, váš názor či zkušenost, která by mi pomohla se dobře rozhodnout. Díky a hezký večer

Martina
Marťasek

Re: Masážní vana

Odeslatod davy v Ned 07. Úno 2010 7:02:29

I my se takto rozhodovali. No nakonec ji nemáme. Bylo to právě z obav o udržbu a v mém připadě i o životnost. Ještě dnes si pamatuji, že jsme stáli téměř hodinu před tou vanou a dohadovali se s přítelkyní jestli ano či ne. I s prodejcem jsme to několikrát konzultovali. Nakonec nás vysvobodil právě on. Nevím jestli vyměkl nebo co. Měl nás na háku a mohl bez problému prodat. I on by volil raději klasickou vanu jelikož ví, že se problémy vyskytují. Nejčastější problém padající dámské dlouhé vlasy, ale i ruzná nečistota systém zanáší. To právě pak může pěkně zapáchat. Podle návodu co nám doporučil by se měla každý měsíc provést očista nějakou tabletkou (cena téměř 500kč). Rozhodnutí nějak nelituji. Za ušetřený peníz jsme pořídili rohovou vanu a zděný sprchový kout(120x80cm) se kleněnou zástěnou a keramickou vaničkou. V celkové hodnotě cca 30tis, tedy teměř ceny masážní vany.
Ještě jeden postřeh. My se ztěhovali v červnu a vanu ze vnitř jsem viděl poprvé někdy v říjnu. Ne nejsem takový čuně. Jen přes léto je pro nás příjemnější sprcha. To až ted přes zimu si hovíme ve vaně.
davy

Odeslatod Marťasek v Ned 07. Úno 2010 13:28:46

Ahoj Dave,

díky za odpověd. Musím však přiznat, že pořád čekám, že se ozve někdo kdo doma masážní systém ve vaně má. Nechce se mi věřit, že by se všichni nechali před koupí odradit.

Co se týče využití, opravdu nemám strach ani obavy, že by u nás vana ležela ladem. Jsme oba koupací typy, a to jak v létě tak i v zimě. Navíc je pro nás vana způsob relaxace, odpočinku, prostor pro sebe nebo i pro nás oba, kde se dá číst, přemýšlet, povídat si... Takže vlastně vím, že bychom si tu vanu dost přáli a myslím, že i zasloužili :) Na stavbě už makáme rok a půl vlastníma rukama a půl roku ještě minimálně budeme, takže to beru jako takový bonus, který si dopřejeme. Na druhou stranu víme, že to není levná záležitost, a tak bychom neradi šlápli vedle. Proto se ptám na reference a zkušenosti. Vůbec totiž nevím, podle čeho ten který systém vybrat, který výrobce je v tomto oboru renomovanější atd.

Takže prosím všechny, kteří mají s vanou dobrou zkušenost, ať určitě napíšou :)

Díky. Martina
Marťasek

Odeslatod Nep v Pon 08. Úno 2010 9:50:54

Zdravím,

masážní vanu máme čtyři roky v bytě, letos jsme si ji do nového domu už nepořídili. Během těch čtyř let jsme ji zapnuli asi desetkrát a to jsme se na ni těšili stejně jako vy - relaxace po celodenní práci.
Téměř jediný ale hlavní problém je hlučnost! Zkuste si lehnout do vany a vedle ní si zapnout vysavač :) Funguje to jako masáž, ale ne jako odpočinek.
Na všechny ostatní zmiňované problémy můžete zapomenout:
- žádný zápach cítit není, i když používáme i různé oleje do koupele,
- dlouhé vlasy ucpávají pouze odpad, na masážní mechanismus nemají vliv
- jednou za čas je potřeba vše vyčistit, včetně trysek, ale není v tom žádný problém
- mě osobně trysky netlačí, manželka si na ně občas stěžuje. Asi to bude tím, že nemá takovou dostatečnou zásobu tuku :D
Nep

Odeslatod Marťasek v Pon 08. Úno 2010 10:12:56

Ahoj Nepe,

moc děkuji za tvůj příspěvek. Můžeš mi prosím ještě napsat jaký systém a značku máte? Včera jsem brouzdala po internetu a opravdu nevím, z které strany začít, systému spousta, informací málo...

Díky. Martina
Marťasek

Odeslatod melkor v Pon 08. Úno 2010 20:38:51

V mnoha věcech není nad osobní zkušenost.

Také jsme zvažovali jak masážní vanu tak parní box.
Vzal jsem drahou polovičku (nebo ona mne) do Aquaparku a připlatili si za Wellness centrum - vířivky, sauny, masážní vany, masáže a podobné vylomeniny.

- vířivka je fajn, ale ten rámus ....
- drahé polovičce se v páře špatně dýchá

Závěr: bude "obyč" vana (Teiko Rhodos) a sprchový kout bez páry s vaničkou z litého mramoru v rovině s podlahou + skleněná zástěna.
Do budoucna plánujeme postavit zahradní domeček s bylinkvou saunou. Tam se polovičce tuze líbilo.
melkor

Odeslatod mendi77 v Pon 08. Úno 2010 21:17:15

Melkore, pššt, ať na tebe není uvalena daň z luxusu, tady rozebírat takové věci, že se nestydíš :D

Ale teď vážně. Já jsem se také rozhodoval. Nakonec jsem masážní vanu nepořídil, bude masážní panel ve sprše. Důvody už tady v podstatě byly řečeny, údržba, záruka je o 8 let kratší s masážním systémem (mám vanu Teiko) a hlavně, v drtivé většině případů se pouze sprchuji a za další, málokdo umí vodní masáž vhodně používat. Stejně tak, jako by měl provádět klasickou masáž odborník, u vodní je to hodně podobné. Někdo má představu, že si napustí horkou vodu a pere do sebe hodinu bublinky, ale o tom vodní masáž není. Takže v podstatě je lepší si občas zajít k odborníkovi a máš to předplacené dlouho dopředu.
mendi77

Odeslatod quest v Úte 09. Úno 2010 14:27:17

Máme taky masážní vanu Teico.
Nekupovali jsme ji- stěhovali jsme se do domu, kde byla a moc se na ni všichni těšili.
Ale koupeme se v ní cca 2xročně.
Opravdu to není na odpočinek (kvůli hluku)- pouze na masáž.
Dokáže to ale skvěle napěnit pěnu do koupele- takže jí můžete dát méně a tím ušetřit :-)
Kdybych zařizoval novou koupelnu, tak mám jasno- masážní vanu ne.
quest

Další

Zpět na Stavba a dům