Betonové podlahy-firma na Jižní Moravě

Moderátor: Living

Re: Betonové podlahy-firma na Jižní Moravě

Odeslatod mendi77 v Stř 17. Úno 2010 14:28:14

Ikove, tak nemlč a řekni k tomu také nějakou poznámečku, vždyť tě svrbí jazyk podle tvého příspěvku :)
mendi77

Odeslatod ikov labs v Stř 17. Úno 2010 15:08:39

Tak nejak mam ted obcanku ve forme puzzle jeste od vyLUPku.Ted jsi na rade Ty :twisted: Jak tak pozoruji taky mas uz hrst konfet :smiley12:
ikov labs

Odeslatod zdenal1974 v Stř 17. Úno 2010 16:06:12

lorsson napsal:Tady už se zase trhají občanky... Zdenále, co říkáš na Mendiho zkušenosti z období poptávky anhydritu? Je tam dost otazníků...

1."Dále, měl jsem vatu v podkroví, spousta firem mi to doporučovali ochránit parotěskou (to jsem ještě nemohl udělat). Dále, nedokázal jsem firmě zaručit neprůvzdušnost stavby. Pak mi některé firmy doporučovali nedělat anhydrit v koupelnách a v garáži, tu vyloženě neuděaljí (garáž sice nemám, ale zarazilo mě to a vyptával jsem se), říkám si, no to je hezký materiál, že se ho bojí dát tam a tam :-)"
2."jedni měli ve smlouvě, že anhydrit se brousí (si říkám, proč ho brousí, když je to tak dokonale rovné?). Druhý mi na to řekne, že šlem vznikne jen z Bčkového anhydritu a oni zásadně nebrousí, že to je proti smyslu celé věci. Takže pak si vyber. Další začne tvrdit, že je obrovský rozdíl v použitých hydrátech, abych si dával pozor na Mixované věci... no prostě fantasmagorie."

Tohle mě obojí zajímá a odpovědi na to nejsou.

lorsson: ochraňovat izolační vatu parotěsnou folií není potřeba, leda že by byla z cukrová :).Nepochybně je lepší, když se udělají tepelné izolace až po podlahách a hlavně, hlavně sádrokartony až po AE .Vata může natáhnout vlhkost z AE, a pak se musí nechat dostatečně vyschnout.Na stavbě při realizaci a po realizaci AE podlah nesmí být průvan.
Anhydrit se nesmí dělat v místnostech, kde je velká trvalá vzdušná vlkost (okolo bazénů, sauny, neodvětrávané koupelny).
Dneska má každá koupelna minimálně ventilačku a odsávání vodních par. Krátkodobá vlhkost AE nevadí.Do koupelen je ale lepší povrch AE řádně napenetrovat, což povrch anhydritu uzavře a nebude náchlný na případnou vlhkost.Stejně se AE povrch před lepením dlažby musí penetrovat, ať je to koupelna, nebo obyvák.Do garáže AE nemá cenu dávat, protože by se musel opatřit nátěrem proti vsakování solí a různých jiných sajrajtům.Do garáže je lepší udělat betonovou podlahu z min. B25(nezámrzná receptůra) se vsypem a syntetickým plnivem a strojně vyleštit(sklovyna).Podlahy z přírodního anhydritu(termický obsahuje více sanitru) je nutné dodatečně přebrousit, a to hlavně kde budou lepené krytiny(dlažba,masiv,PVC atd.)Anhydrit který má větší poměr chemických náhražek a přísad je o něco dražší např.ALFAFLOW a ANHYMENT, není bezpodmínečně nutné dodatečně brousit.Takže z toho plyne že není anhydrit A a B. Je jen anhydrit a tzv.alfasádry.
S pozdravem Zdenál
http://www.ok-podlahy.cz
zdenal1974

Odeslatod mendi77 v Stř 17. Úno 2010 17:11:36

ikov labs napsal:Tak nejak mam ted obcanku ve forme puzzle jeste od vyLUPku.Ted jsi na rade Ty :twisted: Jak tak pozoruji taky mas uz hrst konfet :smiley12:

To víš, vzrušo musí být :smiley12: Jak říkáš, teď jsem na řadě já, už zase? :smiley14:
mendi77

Odeslatod mendi77 v Stř 17. Úno 2010 17:15:00

Zdenale: to je přesně ono. Pokud dám vatu, tak navlhne a bude nějakou dobu schnout. Pokud ji nedám, nejsem schopen zajistit požadovanou neprůvzdušnost - leda ucpat pouze díry mezi pozednicí. Jenže to je zase práce navíc.
mendi77

Odeslatod lorsson v Stř 17. Úno 2010 17:29:11

zdenal1974 napsal:Podlahy z přírodního anhydritu(termický obsahuje více sanitru) je nutné dodatečně přebrousit, a to hlavně kde budou lepené krytiny(dlažba,masiv,PVC atd.)Anhydrit který má větší poměr chemických náhražek a přísad je o něco dražší např.ALFAFLOW a ANHYMENT, není bezpodmínečně nutné dodatečně brousit.Takže z toho plyne že není anhydrit A a B. Je jen anhydrit a tzv.alfasádry.

Tak to jsem nevěděl, že existuje přírodní a termický anhydrit. Já myslel že je jen jeden.
lorsson

Odeslatod zdenal1974 v Stř 17. Úno 2010 18:47:55

mendi77 napsal:Zdenale: to je přesně ono. Pokud dám vatu, tak navlhne a bude nějakou dobu schnout. Pokud ji nedám, nejsem schopen zajistit požadovanou neprůvzdušnost - leda ucpat pouze díry mezi pozednicí. Jenže to je zase práce navíc.

je úplně jedno jestli se vata dá nebo nedá.Je úplně jedno jestli jsou díry mezi pozednicí.Důležité je mít uzavřená všechna okna a dveře, utěsněné prostupy atd. a by se netovořil tzv.komínový efek(průvan)
S pozdravem Zdenál
http://www.ok-podlahy.cz
zdenal1974

Odeslatod mendi77 v Stř 17. Úno 2010 19:01:56

To myslím jedno nebude, protože jestliže je celý spodek střechy odkrytý a vyloženě tama profukuje, tak to asi nebude dobré. Je to stejné, jako otevřít ventilačky.
mendi77

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům