Betonové podlahy-firma na Jižní Moravě

Moderátor: Living

Re: Betonové podlahy-firma na Jižní Moravě

Odeslatod mendi77 v Pon 08. Úno 2010 20:00:35

Kule, díky za reakci, někdy si tu opravdu připadám jako exot v tom neustálém vysvětlování jak v soudní síni. Už si připadám, že stavím snad nějakou vesmírnou základnu :D
mendi77

Odeslatod kaccerr v Pon 08. Úno 2010 20:26:20

zdenále:

beton vychází 1:10 v hmotnostním poměru,což většina lidí nikdy nedělala! Praxe je 3 až 5 vrchovatých lopat mokrého písku a jedna zarovnaná cementu-což vychátí na poměr 3 až 5/1 ale jaké 1???
Hmotnostně to většina zbastlí na stejných 10:1,neboť objem(lopata za lopatu) není hmotnost!

Navíc strojní míchačka není ta ruční,dále tu máme polypropylenová vlákna zamezující praskání při roztažnosti a nakonec plastifikátor,ktterý asi taky prospěje.

Tvrzení že anhydrit což je jinými slovy sádra je 30 krát pevnější než beton je troufalý nesmysl,na to se asi shodneme,že?

Další podstatná věc je ta,že betonový potěr ležící na jiném pevném podkladu,neslouží k ničemu jinnému než k finálnímu povrchu před pokládkou ostatních podlahovin. Tzn nic kromě tlaku nepřenáší, a ten mu nevadí i kdby to byl ztvrdlý písek :smilie7: problém,může být dilatace při zátopu a následném skončení topení,takže jedno pnutí na podzim jedno na jaro-nadneseně.. :smiley15:
kaccerr

Odeslatod mendi77 v Pon 08. Úno 2010 20:32:26

kaccerr napsal:zdenále:

beton vychází 1:10 v hmotnostním poměru,což většina lidí nikdy nedělala! Praxe je 3 až 5 vrchovatých lopat mokrého písku a jedna zarovnaná cementu-což vychátí na poměr 3 až 5/1 ale jaké 1???
Hmotnostně to většina zbastlí na stejných 10:1,neboť objem(lopata za lopatu) není hmotnost!

Navíc strojní míchačka není ta ruční,dále tu máme polypropylenová vlákna zamezující praskání při roztažnosti a nakonec plastifikátor,ktterý asi taky prospěje.

Tvrzení že anhydrit což je jinými slovy sádra je 30 krát pevnější než beton je troufalý nesmysl,na to se asi shodneme,že?

Další podstatná věc je ta,že betonový potěr ležící na jiném pevném podkladu,neslouží k ničemu jinnému než k finálnímu povrchu před pokládkou ostatních podlahovin. Tzn nic kromě tlaku nepřenáší, a ten mu nevadí i kdby to byl ztvrdlý písek :smilie7: problém,může být dilatace při zátopu a následném skončení topení,takže jedno pnutí na podzim jedno na jaro-nadneseně.. :smiley15:

Kaccerre, díky za vysvětlení pro všechny. Ještě bych dodal, že ten plastifikátor je tam zejména kvůli jeho plastičnosti, díky čemuž se mohlo výrazně ubrat vody, ten beton je jen jakoby zavlhlý. Také jsem už někde popisoval, že tím strojním hlazením jakoby vznikne tvrdá krusta. Ale lépe bych to nenapsal :palec_up:
mendi77

Odeslatod marat v Pon 08. Úno 2010 20:50:01

Kaccerr to shrnul fakt pěkně.
Myslím, že tady už je jen otázka, zda někdo dá 10tis navíc za Anhydrit s výhodou nižší tloušťky podlahy nad podlahovkou nebo se nato vykašle a použije beton.
marat

Odeslatod mendi77 v Pon 08. Úno 2010 21:03:52

Pokud to máš o 10 000,- je to na zvážení. Já to měl o 30 - 40 000 :) A zavedená firma se asi také nepodbízí. Takže pak je otázka jakou očekávat kvalitu. Zprasit se dá cokoli. Spíš je tu otázka vymáhání požadované kvality, která případně nemusí nastat. A to jsem pak u těch záruk. Jaká je tedy záruka a na co skutečně platí a jaká je případná vymahatelnost svého práva (viz. normy ČSN, které schovají kdejakou prasárnu)? Já v tomto směru nehraju na záruky - nejlepé vybrat tak, aby se jich člověk nemusel domáhat.
mendi77

Odeslatod Honza_JR v Pon 08. Úno 2010 21:26:38

Pánové opravdu super argumentace. Argumentovat tím že si zprasím beton protože to tak dělá většina je opravdu pádný a neprůstřelný argument. Na podlahách na celém domě tak ušetříte tolik, kolik potom dáte za finální krytinu jen do jediné místnosti. Myslíte že to opravdu stojí za to riziko? Mě rozhodně ne.
Ještě máte jeden argument ve prospěch anhydritu který přehlížíte ale alespoň u mě byl dost důležitý-velikost dilatačních celků.
Že ve starých domech je to mnoho desetiletí také tak? Ano ale tam je místo EPS v různých deskách udusaná škvára a na ní ten potěr opravdu není plovoucí jako na EPS a taky v něm nejsou trubky podlahového topení které desku zahřívají a způsobují její rozměrové změny. Naopak, tam máte podlahu konstantně pořád studenou. Na vrchu není dlažba nebo plovoucí podlaha, ale betonová dlažba nebo fošna několikrát silnější.
Honza_JR

Odeslatod mendi77 v Pon 08. Úno 2010 21:53:59

Honzo, jinak a zcela bez předsudků: jakou má kdokoli záruku, že mu řemeslníci nesprasí cokoli? Vždyť každý investor si nepřeje nic jiného, než aby mu někdo něco udělal pořádně a to ještě za rozumný peníz. Otázka tedy je, zda investor bude mít to štěstí. Living není přeci od toho, aby tady jeden druhému ukázal, kdo má lepší podlahy, ale od toho, že napíši své zkušenosti, dám radu, řeknu za kolik a každý ať si udělá obrázek sám.

Takže v tomto kontextu nevím, o jakém riziku hovoříš? Riziko je co, beton a anhydrit ne, nebo snad polská firma, oproti české, nebo tebou zmíněný poměr? Samotného by mě zajímalo, kdo používá vyšší pevnostní třídy anhydritu, jak je možné, že některé firmy jsou i o 200 kč levnější na m2 (dodávají si svůj materiál, šidí ho?). Já si materiál dodával sám, takže vím, z čeho to mám uděláno. Navíc, zcela objektivně a prokazatelně je beton používán ve stavebnictví až do dob dávno minulých, což se o anhydritu říct nedá.

Takže ty rizika bych bral velmi, ale velmi relativně a spíš bych se bál použít materiál, který je opravdu drahý, dlouhodobě neosvědčený, nesnáší se s cementem, nesnáší se dlouhodobě s vodou a nikdo ti ho na záruku nedá do garáže :D

Já nějak nechápu smysl debaty, když ty máš anhydrit a jiní mají beton, o čem se to vlastně bavíme? Ty jsi zvolil anhydrit, já beton, tobě slouží, mě slouží, rozdíl vidím jen v ceně a čestně uznám, že i v dilatačních celcích. Ale jelikož já lepil v oblasti dilatací dlažbu na silikon a jinak mám plovoucí podlahu, tak je mi to jedno.

Já myslím, že nám může být jedno, jakou barvu a složení má ta věc pod finální podlahou, pokud mi to spňuje základní požadavky. Ukájet se nad tím, že tam mám kletovaný beton nehodlám a kdybych měl koberec, tak ani s anhydritem jej nebudu před návštěvou srolovávat, aby viděli, po čem chodí :D To je jako bych řešil, že jsem dal někde originál a jinde ručo dělané překlady, vždyť je to buřt ;)
mendi77

Odeslatod marat v Pon 08. Úno 2010 22:18:03

Mendi argumentovat tím, že beton je tu od počátku věků a Anhydrit ne je trochu demagogie! Anhydrit se používá 20let a kdyby jses držel teorie o "nových, nevyzkoušených materiálech", tak nemůžeš použít polovinu stavebních materiálů na tvém domě!

Nadruhou stranu by mě zajímalo, proč se s anhydritem tak straší, když se používá zhusta v průmyslových halách...?

Zdenal1974:
Tak trochu nechápu tvoje uvažování...
Pracuješ ve firmě na pokládku anhydritum máš naněj velkoobchodní slevu, evidetně se v problematice dobře orientuješ a chceš si pořídit betonovou podlahu...????
To je jako když si majitel stavebnin koupí materiál v Hornbachu.
marat

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům