Zimní zahrada (plast, hliník, dřevo), ceny.

Moderátor: Living

Re: Zimní zahrada (plast, hliník, dřevo), ceny.

Odeslatod Malcik v Úte 02. Úno 2010 10:21:42

Vyháníš děti při krupobití od střešních oken? :) Navíc předpokládám, že v bouřlivém létě budeš skleněnou střechu něčím stínit.
Tepelně izolační vlastnosti polykarboše jsou zatraceně horší, aby ses přiblížil izolačnímu sklu musel by si dát téměř 2cm tlustou desku 8-) a je na snadě jak bude mít mizernou propustnost světla. Pokud bych nemohl v leže fantazírovat o krásných mracích nade mnou, tak mi nemá ZZ mnoho co nabídnout, to můžu čučet i skrz francouzské okna :)
Malcik

Odeslatod tvelecky v Úte 02. Úno 2010 10:25:03

My take premyslime do budocna o zastresene terase (ne teda primo zimni zahrade). Rodice od pritelkyne to maji vyresene perfektne k pomeru vykon/cena . je to vlastne takova drevena "pergola" pobita makrolonem/lexanem. Jedna strana je teda zdena ze stipanych tvarnic, strecha navazuje pod rynou stavajici stechy. Dobre je to, dve bocni strany jsou v pulce delene tramem, takze napevno je pridelana jen spodni cast ktera do cca 120cm tvori "zabradli", vrchni cast az potrechu se da odvrtat, takze v lete je to vzdusne, zaklopene jen severni vyzdenou stranou a strechou ktera ma dostatecny presah proti desti, v zime/jaro podzim je to kompletne zavrene a teplejsi.
Cloneni proti slunci je jen rohozemi s bambusem nebo rakosem (nebo co to vlastneje :-))

Financne to myslim vyjde perfektne, kdyz je drevo napustene stejne jako podbiti vypada to pekne a v lete je to perfektne vzdusne.

p.s. jestli bude zajem, sezenu nejakou fotku.
tvelecky

Odeslatod vlada13 v Úte 02. Úno 2010 13:23:49

Rad se podelim s mymi zkusenostmi ze stavby zimni zahrady. Stejne jako rada z vas jsem se nakonec rozhodl pro samo domo reseni. (Mozna poslu i fotku.)

Mam dum do L a zahrada je uvnitr toho L-ka. Zahrada ma rozmery 4.5m*4m. Ve stenach mam klasicka euro okna+HS-portal, jsou tam klasicke betonove preklady a na nich tramy na kterych lezi trojskla. Bude slouzit jako jidelna.

Co se mi povedlo:

- Vsude jsou trojskla. Hodne vas prekvapi, jaky je rozdil v salani od slunce, kdyz stojite za sklem a kdyz otevrete okno. Osobne se mi zda, ze vsechny ty reci okolo stineni (zejmena vnejsiho) je poplasna zprava.
- Co se tyce praskani skla, nema cenu se bat. Pokud sklo polozite na spravne gumove tesneni vydrzi opravdu hodne (na ZZ mi spadnul snih z poloviny strechy a tramy se viditelne prohnuly)
- Vyslo to celkem levne 43000,- sklo na strechu, 130000,- skla do sten. Preklady/tramy/zdeni skoro zadarmo. Snad jen bych pridal, ze je se stavbou ZZ spousta prace, zejmena pokud ji chcete mit dobre utesnenou a zaizolovanou.

Co se mi nepovedlo:

- Podcenil jsem snih a to dost silne. Jednak jsem dal na projektanta, ktery mi navrhnul slabsi tramy. Taky jsem pri stavbe netusil co jsou to konstrukcni profily.. Takze zasadne instalovat snehaky, aby snih ze strechy nepadal na zimni zahradu. Priste bych asi za stresni nosniky volil hlinik.

- Pozor na pultove strechy - mam sklon cca. 15st. a cas od casu je podreba strechu vycistit. Kdybych delal zimni zahradu znova, vyrobil bych nejaky system jak strechu servisovat/cistit shora. Stejne tak mam vestaveny okap (zvenku neni videt) a ve vysce 3.5m se dost spatne kontroluje/cisti.
vlada13

Odeslatod mendi77 v Úte 02. Úno 2010 19:03:17

Vlado, díky moc za perfektní příspěvek :palec_up: Kdyby jsi měl tu fotku byl bych rád ;)
mendi77

Odeslatod POLY v Stř 03. Úno 2010 9:17:04

Vlado, řeči o nutnosti stínění ZZ rozhodně nejsou poplašná zpráva. Máme ZZ na jih a včera (venku -5°C) bylo uvnitř 26°C. Některé kytky už mají popálené listy. V létě je tam na chcípnutí, musí se otevřít co se dá, ale pak je tam zase průvan a to kytkám taky zrovna dvakrát nesvědčí.
Zatím marně hledáme firmu, která by si se zastíněním naší ZZ poradila.
POLY

Odeslatod mendi77 v Stř 03. Úno 2010 9:33:06

POLY napsal:Vlado, řeči o nutnosti stínění ZZ rozhodně nejsou poplašná zpráva. Máme ZZ na jih a včera (venku -5°C) bylo uvnitř 26°C. Některé kytky už mají popálené listy. V létě je tam na chcípnutí, musí se otevřít co se dá, ale pak je tam zase průvan a to kytkám taky zrovna dvakrát nesvědčí.
Zatím marně hledáme firmu, která by si se zastíněním naší ZZ poradila.

No jo, ale stavět ZZ na jih se v podstatě rovná udělat z toho skleník. Právě proto jsem se zde ptal, jak to má kdo umístěné. Protože já to budu mít buď na severo východ nebo severo západ. Jen trochu sluníčka v té ZZ musí být pekelně poznat. To bude opravdu velmi těžké vyřešit.
mendi77

Odeslatod vlada13 v Stř 03. Úno 2010 15:07:44

Co se tyce toho stineni zminoval jsem to v souvislosti s bezpecnostnim trojsklem. Jinymi slovy jsem chtel naznacit, ze dost zavisi na typu zaskleni. Za lonske leto jsem nezaznamenal s prehrivanim problem - ale na druhou stranu musim rict ze v dome jeste nebydlim. Jestli to POLY uz ted pali listy na roslinach, rekl bych, ze je to prilisnou propustnosti skel/strechy pro UV a spis bych nejdriv zainvestoval do nejake protislunecni folie - UV totiz spolehlive likviduje taky nabytek atd..

Posilam obrazek jak jsem slibil:
img003.jpg

PS: Jestli se to nekomu nelibi at radeji drzi zobak :-)
vlada13

Odeslatod mendi77 v Stř 03. Úno 2010 21:26:23

Vláďo, já si dovolím zobák otevřít :D Máš to opravdu hezké. Máš nějaký detail, jak jsou uchyceny ty horní skla? Já myslel, že tam máš sklon, vypadá to, že to je rovina, nebo se mýlím? Nemáš ještě nějaký plánek nebo něco podobného? Zajímá mě zejména ta střecha, jinak je mi vše jasné. Díky ;)
mendi77

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům