Zimní zahrada (plast, hliník, dřevo), ceny.

Moderátor: Living

Re: Zimní zahrada (plast, hliník, dřevo), ceny.

Odeslatod vlada13 v Stř 03. Úno 2010 15:07:44

Co se tyce toho stineni zminoval jsem to v souvislosti s bezpecnostnim trojsklem. Jinymi slovy jsem chtel naznacit, ze dost zavisi na typu zaskleni. Za lonske leto jsem nezaznamenal s prehrivanim problem - ale na druhou stranu musim rict ze v dome jeste nebydlim. Jestli to POLY uz ted pali listy na roslinach, rekl bych, ze je to prilisnou propustnosti skel/strechy pro UV a spis bych nejdriv zainvestoval do nejake protislunecni folie - UV totiz spolehlive likviduje taky nabytek atd..

Posilam obrazek jak jsem slibil:
img003.jpg

PS: Jestli se to nekomu nelibi at radeji drzi zobak :-)
vlada13

Odeslatod mendi77 v Stř 03. Úno 2010 21:26:23

Vláďo, já si dovolím zobák otevřít :D Máš to opravdu hezké. Máš nějaký detail, jak jsou uchyceny ty horní skla? Já myslel, že tam máš sklon, vypadá to, že to je rovina, nebo se mýlím? Nemáš ještě nějaký plánek nebo něco podobného? Zajímá mě zejména ta střecha, jinak je mi vše jasné. Díky ;)
mendi77

Odeslatod kvetinka272 v Stř 03. Úno 2010 21:37:48

Já jsem si kdysi vystřihla z časopisu toto:
zastřešená veranda0001.jpg

Máme starý domek a dvorek do L. Chceme tak vyřešit něco jako verandu, kterou v létě otevřeme. Není to sice to, o čem tady píšete, ale třeba se to někomu bude hodit jako nápad. ;)
Dobrá nálada nevyřeší všechny Tvé problémy, ale naštve tolik lidí, že stojí za to si jí udržet Obrázek
Prosím, pomozte nám získat víc misek pro opuštěné pejsky: http://www.pesweb.cz/cz/naplnte-misky#misky-history Stačí denně kliknout na odkaz a je hotovo :)
kvetinka272

Odeslatod vlada13 v Čtv 04. Úno 2010 14:47:53

2 mendi77: Jelikoz na me padnul tezky kopr, nakreslil jsem ti obrazek jak to mam momentalne udelane.

Skla mam o rozmerech 130cmx65cm - je to tak akorat, aby s tim dva lidi mohli manipulovat (byla to docela fuska), cca 50kg - jsou polozena na gumovem tesneni - sehnal jsem samolepici spaliky 1cmx1.5cm. Neni treba se bat, ze sklo nekam sklouzne. V jedne ose jsem je narazil primo na sebe a slepil silikonem, ve druhe jsou od sebe cca 4cm a shora na nich lezi hlinikovy profil s tesnenim, ktere se pouziva na polykarbonatove strechy.

Slabina celeho reseni je snih - bydlim v polabi, takze to neni nijak zvlast akutni, ale letos to bylo dost neprijemne. Topim na 5st, takze snih na strese neodtava. Kdyz nasnezilo, byl jsem v Alpach takze nebyla prilezitost snih odklidit (Od te doby to natalo a zmrzlo na kamen). Okap zvalne casti zamrzl a lehce mi sakne dovnitr voda. Celou vec hodlam vylepsit tak, ze do okapu dam odporovy drat. Pri nejblizsi rekonstrukci bych vyasfaltoval cely ten preklad, prickovku, az ke sklu.

zz-rez.png
vlada13

Odeslatod Dasa11 v Čtv 04. Úno 2010 17:58:05

Kvetinko vypada to dobre mas nejaky blizsi info, poptavala jsi toto provedeni rozmery, cena atd.?
Dasa11

Odeslatod kvetinka272 v Čtv 04. Úno 2010 18:27:21

Dašo, nemám k tomu nic víc. Jen vím, že Křižanovice jsou někde u Bučovic. Tady: http://www.mapy.cz/#mm=ZP@x=138959616@y=132641280@z=12 Říkali jsme si s manželem, že tam prostě zajedeme a zeptáme se. Jenže pořád děláme něco důležitějšího. Okna, teď budou zas nové podlahy. Takže kdy k tomu dojde - nevím. Ale jako nápad to máme v hlavě uložené a snad to i jednou realizujeme ;)
Dobrá nálada nevyřeší všechny Tvé problémy, ale naštve tolik lidí, že stojí za to si jí udržet Obrázek
Prosím, pomozte nám získat víc misek pro opuštěné pejsky: http://www.pesweb.cz/cz/naplnte-misky#misky-history Stačí denně kliknout na odkaz a je hotovo :)
kvetinka272

Odeslatod mendi77 v Čtv 04. Úno 2010 21:39:07

vlada13 napsal:2 mendi77: Jelikoz na me padnul tezky kopr, nakreslil jsem ti obrazek jak to mam momentalne udelane.

Skla mam o rozmerech 130cmx65cm - je to tak akorat, aby s tim dva lidi mohli manipulovat (byla to docela fuska), cca 50kg - jsou polozena na gumovem tesneni - sehnal jsem samolepici spaliky 1cmx1.5cm. Neni treba se bat, ze sklo nekam sklouzne. V jedne ose jsem je narazil primo na sebe a slepil silikonem, ve druhe jsou od sebe cca 4cm a shora na nich lezi hlinikovy profil s tesnenim, ktere se pouziva na polykarbonatove strechy.

Slabina celeho reseni je snih - bydlim v polabi, takze to neni nijak zvlast akutni, ale letos to bylo dost neprijemne. Topim na 5st, takze snih na strese neodtava. Kdyz nasnezilo, byl jsem v Alpach takze nebyla prilezitost snih odklidit (Od te doby to natalo a zmrzlo na kamen). Okap zvalne casti zamrzl a lehce mi sakne dovnitr voda. Celou vec hodlam vylepsit tak, ze do okapu dam odporovy drat. Pri nejblizsi rekonstrukci bych vyasfaltoval cely ten preklad, prickovku, az ke sklu.

zz-rez.png

Vláďo, díky moc za příspěvěk, hodně mi to pomůže :palec_up:
mendi77

Odeslatod milpik v Čtv 04. Úno 2010 22:29:52

Sklo na dřevěno konstrukci jde také, musí být však v rovině a nelépe lepéne hranoly. Bežné smrkové trámy se časem "rozladí" a sklo změnou teplot a vyžitím při pnutí popraská!
milpik

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům