Čím napustit trámy a schody

Moderátor: Living

Čím napustit trámy a schody

Odeslatod packy_gis v Pon 04. Led 2010 9:04:03

Ahoj všem - už potřebuji dodělat jen maličkost - napustit dřevěné obroušené trámy a schody. Představoval jsem si nějaký přírodní olej, který ochrání, prokreslí a výrazně nezmění barvu dřeva.
Procházel jsem si fórum, něco jsem našel, ale nejsem si jist co z toho zvolit (dokonce jsem tu i jednou našel něco, co by mi vyhovovalo, ale vícekrát jsem to už nenašel :( )

Zaujal mne Lignea olejLignea olej - co vy na to?
Potom matný Osmo olej, nebo Bona + ten co nemůžu najít.

Co vy na to??
Prosím o pomoc a díky ;)
Packy
packy_gis

Re: Čím napustit trámy a schody

Odeslatod ravenx v Úte 05. Led 2010 14:27:15

Resil jsem totez na viewtopic.php?f=144&t=2317855&st=0&sk=t&sd=a&hilit=olej

Mel sem vytipovany astraxil a kreidzeit, ale sehnat je v kamennem obchode v Brne a okoli nemozne (v zasade v nabidce bud drahy osmo a nebo nejaky teakovy olej) a tak jsem u nas ve meste koupil nejaky nemecky olej, natrel s nim odrezek tramu a od te doby ho pozoruju :)
Drevo zezloutlo jen velmi decentne, zapraseny omyt jde, tudiz ho na jaro asi pouziju.

Hodlam olejem natrit jen pohledove veci, na podlahu a schody dam podlahovy lak, olej bych v tech hlavnich trasach musel asi casto pretirat.
ravenx

Odeslatod Q77 v Úte 05. Led 2010 17:16:57

já můžu doporučit kanadskou lazuru PARA, byli jsme si moc spokojeni. Je to lazura na bázi olejů a vosku. Vodoodolná s UV filtrem.
něco o ní jsem našla zde:
http://www.cf-centrumfasad.cz/str/barvy_nadrevo.html
Q77

Odeslatod luka.h v Sob 24. Říj 2020 9:42:38

Dobrý den, na schody bych vám doporučil tvrdovoskový olej např Osmo 3032 a na trámy Osmo dekorační vosk nebo Osmo Uwivax. podívejte se zde na nejčastější dotazy: https://www.barvy-na-drevo.cz/rubriky/c ... ni-natery/
luka.h

Zpět na Stavba a dům